TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Smulkieji „Snoro“ kreditoriai: naudingiausia būtų, jei bankrotą administruotų lietuviai

 „Snoras“
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / „Snoras“
Šaltinis: 15min
0
A A

Grupė smulkiųjų banko „Snoras“ kreditorių reiškia abejones dėl dabartinio bankroto administratoriaus Neilo Cooperio tinkamumo ir jo paskyrimą ketina apskųsti Lietuvos apeliaciniam teismui.

Smulkiesiems banko „Snoras“ kreditoriams abejonių sukėlė LR ūkio ministro Rimanto Žyliaus įsakymas, kuriuo buvo įteisinta galimybė ES valstybių narių piliečiams teikti bankroto administravimo paslaugas Lietuvoje. Tokią galimybę numatantis LR įmonių bankroto įstatymo projektas jau kelis metus svarstomas Seime ir Vyriausybėje, tačiau iki šiol nėra priimtas. Kreditorių nuomone, ūkio ministras priimdamas poįstatyminį aktą įsibrovė į įstatymų leidėjo teisėkūros sritį, nes tokio turinio teisinis reguliavimas negali būti nustatomas poįstatyminiu LR ūkio ministro įsakymo lygio teisės aktu, rašoma smulkiųjų „Snoro“ kreidtorių grupės pranešime spaudai.

Kreditorių grupės atstovo teigimu Tomo Svidinsko, paskirti Lietuvoje veikiantį bankroto administratorių būtų naudingiau ir iš ekonominės pusės.

„Natūralu, kad dabartinis administratorius bus priverstas pirkti vertimo paslaugas. Jis taip pat neišvengiamai turės pirkti ir teisines bei konsultacines paslaugas iš trečiųjų šalių. Mūsų nuomone, šiuo atveju bus renkamasi iš užsienyje registruotų kompanijų, kurių paslaugos yra ženkliai brangesnės nei Lietuvos kompanijų. Tad akivaizdu, kad šiuo atveju bankroto administravimo kaštai taptų ženkliai didesni, nei pasirinkus Lietuvoje veikiantį administratorių. Kreditorių interesas yra atgauti kuo didesnę dalį iš turimo banko turto“, – teigė T.Svidinskas.

Smulkiųjų kreditorių grupės įsitikinimu, bankroto administravimą teisingiausiai būtų patikėti Lietuvoje veikiančiam bankroto administratoriui, įrodžiusiam gebėjimą tinkamai atstovauti įmonės ir jos kreditorių interesams.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką