Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Snoro“ įkaitai: be indėlių, bet su paskolomis

Žmonės laukia eilėje prie „Snoro“ banko Gedimino prospekte.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / „Snoro“ klientams - naujas galvos skausmas
Šaltinis: 15min
0
A A

„Snore“ indėlius ir paskolas turėję gyventojai susidūrė su nauja problema. Nors įstatymas numato, kad jų paskolos dydis turėjo sumažėti tokia suma, kokio dydžio yra jų indėlis, o likutis grąžintas, paskolos taip ir nesumažėjo. Maža to, joms skaičiuojamos palūkanos, o banke užšaldytais indėliais disponuoti paskolos turėtojams neleidžiama.

„Snoro“ klientė Sigita bankui yra skolinga apie 40 tūkst. Lt. Moters indėlis banke buvo kiek didesnis, todėl perviršis jai buvo grąžintas. Tuo metu likusiais indėlio pinigais (40 tūkst. Lt) turėjo būti padengta paskola. Tačiau skola bankui niekur nedingo. Maža to, ji auga, nes bankas skaičiuoja paskolos palūkanas.

„Už indėlį palūkanų bankas nebemoka, o už paskolas turime mokėti palūkanas ir daryti dalinius dengimus. O padengti paskolą iš tos dalies, kuri yra „Snore“, negalime. Nuo vasario pirmosios dar ir delspinigiai bus pradėti skaičiuoti“, – pasakojo Sigita.

Tai, kad Sigita vis dar skolinga bankui, ji sužinojo netyčia – patikrinusi savo sąskaitą internete pamatė, kad auga paskolos palūkanos, nors manė jau galinti būti rami.

„Snoro“ Viešųjų ryšių skyriaus viršininkas Tomas Vaišvila 15min.lt sakė, kad Sigita ne vienintelė, susidūrusi su šia problema.

„Problema yra žinoma, Ji sprendžiama tiek su Finansų ministerija, tiek su kitomis institucijomis. Dar nėra galutiniai nuspręsta. Tai ne pirmas atvejis, kurį aš girdžiu“, – sakė T.Vaišvila.

Jis teigė negalintis atsakyti, ar su problema susiduriantys „Snoro“ klientai privalės sumokėti jiems priskaičiuotas palūkanas.

„Šiaip ar taip, mechanizmas turi būti rastas kuo greičiau. Ir jo ieškoma. Buvo pakeista įstatyminė bazė, kaip ji įsigalioja, dabar mes ir žiūrim“, – sakė „Snoro“ atstovas.

Paskolas ir indėlius „Snore“ turintiems gyventojams T.Vaišvila pasiūlė palaukti pirmadienio – tada turėtų paaiškėti, kaip bus sprendžiama problema.

Priminsime, kad terminas pareikšti kreditoriniams reikalavimams – sausio 20 diena. T.Vaišvilos teigimu, laikinasis „Snoro“ administratorius N.Cooperis prašė teismo pratęsti terminą, tačiau prašymas buvo atmestas. BNS žiniomis, Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį gavo „Snoro“ prašymą pratęsti terminą dar 1 mėnesiui.

Praėjusių metų pabaigoje tiek Valstybės įmonės „Indėlių ir investicijų draudimas“ vadovas Raimundas Žilinskas, tiek finansų ministrė Ingrida Šimonytė tikino – jei „Snore“ laikytas indėlis buvo didesnis už paskolą, iš indėlio bus atskaičiuota paskola, o likutis grąžintas savininkui.

„Sumažės jo įsipareigojimai bankui. Bus atliktas padengimas ir jeigu iš tikrųjų indėlis yra mažesnis už paskolą, indėlininkui nebus grąžinti pinigai, bet sumažės įsipareigojimai bankui“, – „Lietuvos ryto“ televizijai yra sakiusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką