Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dar neaišku, kada „Snoro“ indėlininkams bus grąžinti pinigai

bankas „Snoras“
Aliaus Koroliovo nuotr. / bankas „Snoras“
Šaltinis: 15min
0
A A

Bankrutuojant „Snorui“, šiame banke indėlius laikiusiems gyventojams ir Vilniaus regiono įmonėms pinigai bus grąžinami per SEB banką. Norintieji atgauti pinigus privalo užpildyti prašymą ir nurodyti, kaip pageidauja atgauti pinigus. Kada bus grąžinti indėliai, kol kas nėra aišku.

Su SEB banku elektroninių paslaugų teikimo sutartį sudariusieji internetu prašymą atgauti pinigus galės pildyti nuo rytojaus, o šiandien prašymus jau galima užpildyti užsukus į bet kurį SEB banko padalinį. Prašymai pinigus atsiimti grynais bus priimami tik tada, kai bus pradėti išmokėti indėliai. Indėlius bus galima atsiimti grynais, persivesti į SEB ar bet kokio kito banko sąskaitą.

Kol kas neaišku, kada bus pradėti grąžinti pinigai indėlininkams. Pinigai iš Valstybės įmonės „Indėlių ir investicijų draudimas“ į SEB banką kol kas dar nėra pervesti. Indėlininkų sąrašų bankas taip pat dar neturi. Kol kas neaišku, ar pirmieji indėlius atgaus gyventojai, ar įmonės, ar bus mokami indėliai visiems iš karto. Sprendimą dėl mokėjimo tvarkos turi priimti „Indėlių ir investicijų draudimas“.

Tose vietose, kur nėra SEB banko padalinio, veiks banko mobiliosios komandos. Jos padės užpildyti prašymus, atidarinės sąskaitas SEB banke. Komandos aptarnaus tik gyventojus, įmonės turi kreiptis į banko padalinius. Kur ir kada bus galima susitikti su SEB banko mobiliosiomis komandomis, bus pranešta regioninėje spaudoje. Informacija taip pat teikiama banko tinklalapyje, specialiu banko telefonu.

Mobiliosios komandos dirbs tik „Lietuvos pašto“ skyriuose. SEB darbuotojai lankysis 40 Lietuvos miestų ir miestelių. Banko atstovai turės specialius pažymėjimus, todėl kitais SEB banko darbuotojais prisistatančiais žmonėmis tikėti nederėtų.

SEB banko prezidento pavaduotojas Virginijus Doveika patarė gyventojams neskubėti atsiimti indėlių.

„Prašymo pateikimo bankui laikas nesuteiks pirmumo išmokai gauti – jos bus išmokamos „Indėlių ir investicijų draudimo“ nustatyta tvarka. Be to, Indėlių ir įsipareigojimų investuotojams įstatymas numato, kad draudimo išmoką indėlininkas gali gauti per penkerius metus nuo draudžiamojo įvykio dienos“, – sakė A.Doveika.

Draudimo išmokos bus mokamos nemokamai. SEB bankui esą joks atlygis už „Snoro“ indėlininkų aptarnavimą nenumatytas.

Ne Vilniaus regiono įmonėms „Snore“ laikytus pinigus grąžins daugiau bankų. Juridiniams asmenims draudimo išmokos bus mokamos šiuose bankuose: Vilniaus apskrityje – AB „SEB“ bankas, Kauno – AB „Ūkio bankas“, Klaipėdos – „Danske bankas“, Šiaulių – AB „Šiaulių bankas“, Panevėžio – „Nordea“ bankas, Alytaus ir Marijampolės – AB bankas „Swedbank“, Telšių ir Utenos apskrityse – AB „DNB“ bankas, Tauragės apskrityje – UAB „Medicinos bankas“.

Daugiau informacijos apie „Snoro“ nacionalizaciją rasite čia.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką