Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 4d. 14:14 , atnaujinta: 2012 balandžio 4d. 17:38

„Snoro“ komisija kliūva už ikiteisminio tyrimo: buvusiems bankininkams prokuratūra uždraudė kalbėti

Naglis Stancikas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Naglis Stancikas

„Snoro“ komisijos tyrimas kliūva už ikiteisminio tyrimo duomenų. Trečiadienį banko „Snoras“ žlugimo aplinkybes tiriančiai Seimo laikinajai komisijai nepavyko išgirsti nuoširdžių trijų buvusių pernai nacionalizuoto ir bankrutuojančio banko vadovų atsakymų į visus klausimus, nes jiems tai uždraudė prokuroras.

Komisijai trečiadienį liudyti atvyko buvęs „Snoro“ viceprezidentas Naglis Stancikas, kuris buvo „Snoro“ vieno savininkų ir vadovo Raimondo Baranausko pirmasis pavaduotojas.

Komisijai į klausimus N.Stancikas atsakinėjo pusantros valandos. Po pokalbio su komisija „Snoro“ viceprezidentas bandė iš Seimo išeiti nepastebėtas žurnalistų. Sustabdžius liftą, kuriuo važiavo N.Stancikas, jis sakė, kad su žurnalistais nebendraus, nes į visus klausimus atsakė komisijai.

N.Stancikas tylėjo ir žurnalistų paklaustas, ar „Snoro“ bankas buvo mokus.

Užtildė prokuroras

Tačiau po komisijos posėdžio paaiškėjo, kad N.Stancikas nenoriai kalbėjosi ne tik su žurnalistais, bet ir su komisijos nariais. Pasak komisijos pirmininko Valentino Mazuronio, N.Stancikui politikams atskleisti savo požiūrį apie galimai pradingusius vertybinius popierius, banko savininkų finansinę veiklą uždraudė Generalinės prokuratūros prokuroras Darius Stankevičius.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Remigijus Bartaška
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Remigijus Bartaška

„Mes norėjome išgirsti tuos atsakymus, kurie, mūsų nuomone, yra būtini tam, kad atsakytume į Seimo mums iškeltus klausimus.Deja, ne į visus klausimus, ir netgi, pasakyčiau, į esminius klausimus, kuriuos mes uždavėme N.Stancikui ir R.Bartaškai, jie neatsakė motyvuodami tuo, kad šiomis temomis komisijai duoti parodymus jiems neleidžia prokuroras Darius Stankevičius, vykdantis ikiteisminį tyrimą“, – po tris valandas trukusio posėdžio sakė V.Mazuronis.

Išgirdęs tokį argumentą V.Mazuronis telefonu susisiekė su generaliniu prokuroru Dariumi Valiu bei prokuroru D.Stankevičiumi.

„Jis patvirtino, kad jis mano, kad ta informacija gali pakenkti ikiteisminiam tyrimui“, – sakė V.Mazuronis.

Užkliuvusi už ikiteisminio tyrimo duomenų komisija kita savaitę kvies parodymus komisijai N.Stancikui ir kitiems trečiadienį apklaustiems bankininkams uždraudusį teikti prokurorą.

Pasak V.Mazuronio, jo bus prašoma išaiškinti santykį tarp ikiteisminio tyrimo ir komisijai iškeltų klausimų. Kol kas V.Mazuroniui atrodo, kad prokuroras apie galimai iššvaistytą banko turtą kalbėti su politikais uždraudė pagrįstai.

Tikino, kad bankas buvo mokus

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Romasis Vaitiekūnas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Romasis Vaitiekūnas

Tuo tarpu komisijos paklausti, ar bankas „Snoras“ buvo mokus, ar jį reikėjo nacionalizuoti, visi trečiadienį apklausti buvę banko vadovybės nariai: N.Stancikas, banko Investicijų tarybos direktorius Remigijus Bartaška bei vyriausias banko patikros pareigūnas, buvęs „Snoro“ viceprezidentas, vidaus reikalų ministras Romasis Vaitekūnas tikino, kad banką nacionalizuoti nebuvę pagrindo.

„Jie išdėstė savo požiūrius į banką ir savo versijas. Jų nuomone, jų manymu, bankas buvo mokus, bet tai yra jų nuomonė.“, – pažymėjo V.Mazuronis.

Tuo tarpu komisija, anot jos pirmininko, stengiasi nustatyti kaip buvo iš tiesų.

Kitą savaitę komisija be prokuroro D.Stankevičiaus ketina apklausti advokatus Gediminą Sagatį, Dovilę Burgienę  bei parlamentarą Vytenį Povilą Andriukaitį. Pasak  V.Mazuronio, komisija imsis konservatorių jai suformuluoto klausimo, ar Seimo nariai, pasirašę kreipimąsi į Konstitucinį teismą nesiėmė ginti „Snoro“ kreditorių interesų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką