Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 1d. 21:00

Su šiukšlių maišais pamiškėje užkluptas darbuotojas pateikė savo versiją: norėjo atidėti labdarai

„Ekonovus“ darbuotojai pamiškėje atsikrato šiuklių
Kadrai iš video / „Ekonovus“ darbuotojai pamiškėje atsikrato šiuklių

Šiukšlių pamiškėje detektyve – netikėtas posūkis. Su atliekų maišais užfiksuotas bendrovės „Ekonovus“ buvęs darbuotojas Vitalijus Preckalo pats kreipėsi į 15min ir piktinasi esąs neteisingai kaltinamas. Jis tikina nei vogęs, nei teršęs aplinką, atvirkščiai, norėjęs padėti: prekybos centrai išmeta daug naujų daiktų: drabužių, batų, maisto, o jis ketino tai paaukoti. „Maximos“ atstovai patikina, kad taip galėjo būti sukelta grėsmė žmonių sveikatai.

15min jau skelbė, kad prie miškelio šalia „Maxima Bazės“ sustojusį „Ekonovus“ šiukšlių vežimo sunkvežimį pastebėjusi gyventoja nufilmavo, kaip du darbininkai iš šiukšliavežio traukė juodus maišus ir nešė juos į mišką. Tuomet bendrovė apkaltino darbuotojus vagystėmis.

V.Preckalo kreipėsi į redakciją ir pasisakė, kad pamiškėje buvo jis. Vyras neslepia esąs įskaudintas.

„Sveiki, esu tas, kuris nešė laikinai tuos maišus į miškelį prie „Maxima Bazės“. Mane viešai apkaltino vagyste. O aš viską surinkau iš konteinerio, kurio tipas 1-1 kubinis metras. Ir viską norėjau atiduoti kaip labdarą tiems žmonėms, kurie neturi arba yra nepasiturintys, ar „Caritas“. Tuos drabužius išmeta utilizavimui, maistą irgi. Mane kaltina gamtos teršimu. Ne, gerbiamieji“, – savo žinutėje rašė V.Preckalo.

Asmeninio archyvo nuotr./Vitalijus Preckalo
Asmeninio archyvo nuotr./Vitalijus Preckalo

Vyras atsiuntė daug įvairiausių nuotraukų, tarp kurių ir surinktas menkavertis „grobis“.

15min jam pasiskambinus, vyras sutiko viską papasakoti.

Tikina, kad iš atliekų atsirinko labdarai

V.Preckalo teigia, kad bendrovėje „Ekonovus“ iki šio incidento dirbo apie 4 mėnesius pagalbiniu darbininku.

„Na žiūrėkite, mes atvažiuojame į „Maxima bazę“ iškrauti konteinerių, ten jų apie 16 stovi. Tuose konteineriuose yra paprastas elementarus dalykas – šiukšlės. „Maxima“ visa tai išmeta utilizavimui. Bet ten yra nauji daiktai, maistas. Aš ten nežiūrėjau galiojimo. Bet pas mus toks maršrutas, kur kiekvieną dieną sutinkame žmones, miegančius prie konteinerių. Elementarus dalykas – aš pastebėjau, kad tuose maišuose yra nauji dalykai, nauji rūbai, nauji daiktai, ir aš tiesiog juos paėmiau. Iškroviau į mišką laikinai, tuoj pat paskambinau broliui, jis turėjo tuoj pat privažiuoti ir surinkti tuos maišus. Bet mane pradėjo filmuoti, kad aš čia aplinką teršiu“, – pasakojo vyras.

15min skaitytojo nuotr./Tarp išmestų atliekų rasti daiktai
15min skaitytojo nuotr./Tarp išmestų atliekų rasti daiktai

Kaltinimus vagyste vyras taip pat neigia, pasak jo, atliekų vežėjai neturi jokios prieigos prie „Maximos“ darbuotojų – jie gali prieiti tik prie konteinerių.

„Ir ten yra patikėkite, yra toks didelis ilgas konteineris, ten pilna maisto, sausainių, jūs tiesiog nuvažiuokite ir patys pamatysime. Ten įleidžia su leidimais, bet kai mūsų automobilis tarnybinis, mes įvažiuodavome, paprastas žmogus ten neįvažiuos“, – kalbėjo V.Preckalo.

Panašu, kad labdaringa veikla buvo vykdoma ir anksčiau.

„Prieš tai aš esu radęs daug maišų sauso šunų maisto, ir pagal maršrutą mes važiavome į Kuprijoniškes – aš viską kaip labdarą atidaviau tai moteriškei, kuri turi šunų prieglaudą“, – kalbėjo vyras.

15min skaitytojo nuotr./Atliekų vežėjo darbo akimirka
15min skaitytojo nuotr./Atliekų vežėjo darbo akimirka

Jis patikino, kad pirmą kartą atliekas norėjo pasaugoti miške.

„Suprantate, tas automobilis yra su internetu ir dispečeris mato visą maršrutą, mes negalime nusukti į kairę arba į dešinę. Mes turime važiuoti tiksliai pagal maršrutą. Tai pasitaikius progai aš automobilio negalėjau nuvaryt į kokį garažą. Tiesiog greitai sumąsčiau, kad padėsiu miškelyje ir paskui pasiimsiu ir viską išdalinsiu žmonėms.

Atsiuntė „grobio“ nuotraukas

V.Preckalo atsiuntė keliasdešimt nuotraukų, dauguma jų yra neryškios. Tačiau vyras paaiškino, kad tarp nuotraukų yra ir užfiksuoti daiktai, kuriuos jis pasiėmė iš „Maxima“ konteinerių.

„Galiu pasakyti, kad ten buvo apie 4 maišus šiukšlių, nuo 60 iki 120 litrų, jie nebuvo pilni. Ten buvo naujos kojinės, moteriškos pėdkelnės, apatiniai, liemenės, po to batai, po vieną batą, po tris batus, šlepetės, skėčiai, liemenės“, – vardijo vyras.

Jis tikino, kad panašiai elgiasi ne tik „Maxima“, bet ir kiti prekybos tinklai.

„Aš jums galiu parodyti, kur yra „Norfa Bazė“, ten yra pilni konteineriai su mandarinais išpiltais. Aš jums tokių dalykų galiu parodyti. Kodėl žmonės išmeta į šiukšles, aš nežinau, man atrodo, kad tai yra tikri lietuviai – geriau išmest, negu atiduoti“, – apgailestavo V.Preckalo.

15min skaitytojo nuotr./Tarp išmestų atliekų rasti daiktai
15min skaitytojo nuotr./Tarp išmestų atliekų rasti daiktai

Jis svarsto, kad prekybininkų darbuotojams neleidžiama daiktų pasiimti, jie negali privažiuoti su savo automobiliais, todėl naudingi daiktai patenka į atliekas.

„Aš pamačiau šuns maistą, tai tiesiog atidaviau kaip labdarą, neturėdamas nei vieno cento. Aš pamačiau gerus drabužius, ir tiesiog norėjau atiduot kaip labdarą tiems žmonėms, kurie nieko neturi. O dabar mane kaltina, kad aš pavogiau“, – pyksta vyras.

15min skaitytojo nuotr./Tarp išmestų atliekų rasti daiktai
15min skaitytojo nuotr./Tarp išmestų atliekų rasti daiktai

Atleido iš darbo

Incidentas su atliekomis pamiškėje V.Preckalo baigėsi liūdnai – atleistas ne tik jis, bet, panašu, kad ir kolegos.

„Mane atleido iš darbo. Tai aš norėčiau ir paklausti, ką aš blogo padariau. (...) Vairuotojas – nežinau, jis nekelia. O antrą pagalbinį, man atrodo, irgi atleido“, – kalbėjo V.Preckalo.

Jis atsiuntė atlyginimo lapelį ir piktinasi, kad jam išmokėtas atlyginimas už sausio mėnesį „į rankas“ tesiekia 392 eurus, nors jis dirbo papildomai viršvalandžius ir netgi naktį. Vyras ketina ieškoti teisybės.

15min skaitytojo nuotr./Atliekų vežėjo darbo akimirka
15min skaitytojo nuotr./Atliekų vežėjo darbo akimirka

V.Preckalo širsta ant įvykį filmavusio asmens.

„Žiūrėkite, aš būčiau jos vietoje išsiaiškinęs. Jei ji būtų gera moteriškė, jinai manęs paklaustų, kas čia vyksta, aš jai paaiškinčiau, kad čia labdarai. Ir pakraučiau jai į bagažinę ir pasakyčiau – tu pati nuvežk ir išdalink. Nes iš tų dalykų mes nei vieno cento nesurinkom ir neturim jokio pasipelnymo“, – kalba V.Preckalo.

Tiesa, vaizdo įraše girdisi, kad vyrų teirautasi, ką jie daro.

Dabar jis žada kreiptis į policiją ir Valstybinę Darbo inspekciją.

„Pirmadienį važiuosiu į policiją ir parašysiu pareiškimą todėl, kad yra labai daug komentarų, kur mane išvadino visokiais negražiais žodžiais. O mane gina Lietuvos Respublikos (LR) įstatymas, kadangi aš esu LR pilietis“, – tikina vyras.

Jis viliasi, kad įvykį nušvies ir televizija, kadangi pas jį jau lankėsi KK2 laidos rengėjai.

„Tiems žmonėms, kurie mane kaltina, aš jiems padėdavau, aš vežiojau tas šiukšles. Ir jūs pasižiūrėkite, kiek kalnų tų šiukšlių, kurias „Ekonovus“, ar dar kokia nors firma išveža. (…) Mane kaltina tuo, kad aš teršiu aplinką – jūs pasižiūrėkite, kas teršia aplinką“, – neteisybės jausmu dalijosi V.Preckalo.

15min skaitytojo nuotr./Atliekų vežėjo darbo akimirka
15min skaitytojo nuotr./Atliekų vežėjo darbo akimirka

„Maxima“: tinkamą maistą aukojame

„Maximos“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė Ernesta Dapkienė patikina, kad bendrovė tinkamu vartoti maistu ar prekėmis nesišvaisto, o savivaliavimas nėra toleruotinas, nes gali sukelti grėsmę kitų žmonių sveikatai.

„Maxima LT“ nuotr./Ernesta Dapkienė
„Maxima LT“ nuotr./Ernesta Dapkienė

„Tvarkydami maisto likučius, pirmiausia vadovaujamės higienos normomis ir pagal tai sprendžiame, kaip toliau elgtis. Dar tinkamą vartoti maistą aukojame „Maisto bankui“, žmonėms nebetinkamą maistą susirenka ūkininkai, kurį naudoja gyvulių pašarams arba trąšoms, o dalį vartoti maisto iš mūsų parduotuvių susirenka įmonė, kuri maisto atliekas verčia biomase. Tiek už prekes savo parduotuvėse, tiek už paramai aukojamus ar utilizuojamus produktus mūsų įmonė prisiima atsakomybę. Todėl jei kažkas matė, kad galimai atliekų konteineryje sudėti dar tinkami vartoti produktai, turėjo perklausti mūsų atsakingų darbuotojų, o ne savavališkai nuspręsti, kaip toliau su jais elgtis ir sukelti grėsmę kitų žmonių sveikatai“, – įspėja E.Dapkienė.

Ji patikina, kad bendrovėje su darbuotojais bus aiškinamasi, ar tikrai galėjo dar tinkamas vartoti ar kitaip panaudoti maistas bei kitos prekės būti išmetami. Bendrovė nepateisina tokios situacijos, kad atliekų maišai galėjo būti kraunami miške.

„Mūsų žiniomis, „Ekonovus“ vidinio tyrimo metu apklausė su šiuo įvykiu susijusius savo darbuotojus ir visą surinktą informaciją atidavė policijai bei informavo savivaldybę. Šiuo metu ir mūsų įmonėje vyksta vidinis tyrimas, todėl daugiau detalių apie visą įvykių eigą pateikti negalime“, – teigia E.Dapkienė.

„Ekonovus“ generalinis direktorius Romas Draskinis anksčiau 15min komentavo: įtariama, jog bendrovės darbuotojai, galimai bendradarbiaudami su kitais asmenimis, galėjo vogti prekes ir jas vėliau pasidalinti tarpusavyje. Dėl to atliekamas tarnybinis patikrinimas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

17:02
04:35

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

24:59
00:45
02:56

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką