Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti

Subsidijos darbdaviams: kas gavo valstybės paramą?

Užimtumo tarnyba apibendrino duomenis, kurie atspindi išmokas 2020 metais nuo pandemijos nukentėjusioms įmonėms. Iš viso pernai subsidijos darbo užmokesčiui buvo skirtos 25119 darbdavių, kurie pranešė apie 231719 darbuotojų, esančių prastovose. Nuo balandžio iki metų pabaigos išmokėta 183,02 mln. eurų. Vidutinė subsidija per mėnesį siekė 20,3 mln. eurų, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Pinigai
Pinigai / 123RF.com nuotr.

Didžiausios sumos išmokėtos balandį, kai net 22 555 darbdaviai gavo valstybės paramos už 170 002 darbuotojus prastovose – išmokėta 61, 9 mln. eurų. Mažiausiai darbdavių (2018) kreipėsi rugsėjį – dėl 10 016 darbuotojų prastovose. Jiems išmokėta 3, 69 mln. eurų.

Daugiausiai prašymų prastovų subsidijai gauti pateikė didmeninės ir mažmeninės prekybos ir variklinių transporto priemonių ir motociklų remonto įmonės – 24,08 proc. visų gautų prašymų, apdirbamosios gamybos – 23,37 proc., apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų teikimo – 17,26 proc., transporto ir saugojimo – 6,74 proc., žmonių sveikatos priežiūra ir socialinis darbo – 5,84 proc., statybos – 4,43 proc., meninės, pramoginės ir poilsio organizavimo veiklos – 3,77 proc., profesinės, mokslinės ir techninės veiklos – 3,16 proc., administracinės ir aptarnavimo veiklos – 2,89 proc., švietimo – 2,35 proc.

123RF.com nuotr./Pinigai
123RF.com nuotr./Pinigai

Daugiausiai darbuotojų prastovose registravo UAB „Delano“ – 1140, PKC Group Lithuania UAB – 1 036, UAB „Mantinga“ – 940, UAB „Amber Food“ – 835, UAB „Kesko Senukai Lithuania“ – 796, UAB „Visagino linija“ – 784, UAB „Narbutas International“ – 766, UAB „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras AQUA“ – 735, AB „Klaipėdos baldai“ – 723 ir UAB „Kosmelita“ – 707.

Didžiausią valstybės finansinę paramą gavo šios bendrovės: AB „Eglės“ sanatorija, Viešoji įstaiga sanatorija „Belorus“, UAB „Delano“, UAB „Amber Food“, UAB „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras AQUA“, AB „Vernitas“, PKC Group Lithuania UAB, UAB „LITCARGUS“, UAB „Visatex“, UAB „Visagino linija“.

Nuo sausio 1-osios prastovų subsidijų tvarka pasikeitė. Jų dydis yra apskaičiuojamas procentais nuo užimtam asmeniui priskaičiuoto darbo užmokesčio, kuris negali būti didesnis negu jo darbo sutartyje iki karantino paskelbimo dienos nustatytas darbo užmokestis, ir sudaro 100 procentų apskaičiuotų lėšų, bet ne daugiau kaip 1,5 MMA dydžio.

Jeigu užimtam asmeniui prastova paskelbta ne visą mėnesio darbo laiką, subsidijos darbo užmokesčiui dydis apskaičiuojamas proporcingai darbdavio paskelbtam užimto asmens prastovos laikui.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Taupymas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Taupymas

Iki gruodžio 31 dienos subsidijos darbo užmokesčiui dydis buvo apskaičiuojamas procentais nuo užimtam asmeniui priskaičiuoto darbo užmokesčio, kuris negalėjo būti didesnis, negu užimto asmens darbo sutartyje iki Vyriausybės paskelbtos ekstremaliosios situacijos ir (ar) karantino dienos nustatytas darbo užmokestis, ir darbdavio pasirinkimu.

Asmenims iki 60 metų sudarė 70 procentų apskaičiuotų lėšų, bet ne daugiau kaip 1,5 MMA, arba 90 procentų apskaičiuotų lėšų, bet ne daugiau kaip 1 MMA.

Turintiems 60 ir daugiau metų, darbdavio pasirinkimu sudarė 70 procentų apskaičiuotų lėšų, bet ne daugiau kaip 1,5 MMA dydžio, arba 100 procentų apskaičiuotų lėšų, bet ne daugiau kaip 1 MMA.

Darbuotojai, už kuriuos mokamos subsidijos darbo užmokesčiui kompensuoti prastovų laikotarpiu, Užimtumo tarnyboje registruoti užimto asmens statusu. Užimtiems asmenims mokama subsidija darbo užmokesčiui nuo kiekvienam prastovoje esančiam užimtam asmeniui priskaičiuoto darbo užmokesčio.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius