Dabar populiaru
Publikuota: 2018 spalio 8d. 17:04

Sukčius bando išnuomoti butą Žirmūnuose, bet iš tiesų būstas – Odesoje

Butas Odesoje nuomojamas ir Vilniuje
Butas Odesoje nuomojamas ir Vilniuje

Būsto nuomai ieškančių žmonių akį patraukė skelbimas – Vilniuje, Žirmūnuose, nuomojamas 2 kambarių butas. Identiškas butas yra nuomojamas ir Odesoje, Ukrainoje, todėl žmonės įtaria, kad Vilniuje tariamas būsto savininkas yra sukčius, bandantis išvilioti iš nuomininkų užstatą ir dingti.

J. Kubiliaus g. 3 – tokiu adresu pažymėtas namas Žirmūnuose, kuriame neva nuomojamas dviejų kambarių 59 kvadratinių metrų butas. Skelbime nurodoma, kad butas yra 2 aukšte iš 5.

Štai toks skelbimas spalio 5 dieną pasirodė portale Aruodas.lt:

Butas Odesoje nuomojamas ir Vilniuje
Butas Odesoje nuomojamas ir Vilniuje
Butas Odesoje nuomojamas ir Vilniuje
Butas Odesoje nuomojamas ir Vilniuje

Tačiau feisbuko grupė „Buto nuoma Vilniuje be tarpininkų“ netrukus susekė, kad lygiai toks pats butas yra ir Odesoje – keliuose Ukrainos skelbimų portaluose, tarkime, olx.ua, yra įdėtos lygiai tos pačios nuotraukos.

O štai kokį butą nuomoja ukrainiečiai:

Butas Odesoje nuomojamas ir Vilniuje
Butas Odesoje nuomojamas ir Vilniuje

Į lietuvišką skelbimų portalą įdėtos nuotraukos, panašu, yra nekilnojamojo turto agentūros Odesoje „Avalon“ nuosavybė – fotografijų kairiame kampe matyti šios bendrovės logotipas.

Butas Odesoje nuomojamas ir Vilniuje
Butas Odesoje nuomojamas ir Vilniuje

Beje, Ukrainos skelbimų portaluose informacija apie butą pateikiama kiek kitokia nei lietuviškame. Tarkime, Odesoje esantis butas jau nebe 59, o 67 kvadratinių metrų. Nurodoma, kad jis įsikūręs 20 aukšte iš 25, o ne antrame, kaip nurodoma lietuviškame skelbimų portale.

Odesoje šio buto nuoma mėnesiui kainuoja 12 tūkst. grivinų (apie 370 eurų spalio 8 dienos kursu). O už tą patį butą Žirmūnuose prašoma 270 eurų.

Butas Odesoje nuomojamas ir Vilniuje
Butas Odesoje nuomojamas ir Vilniuje

15min bandė susisiekti su būstą Žirmūnuose neva nuomojančiu asmeniu. Feisbuke internautai tikina, kad jo vardas yra Olegas. Kitiems jis prisistato Mindaugu, kurio sesė neva išvyksta, todėl lieka laisvas nuomai butas. Tačiau šio žmogaus telefonas, nurodomas skelbime, jau yra išjungtas, todėl dėl buto apžiūros mums susitarti nepavyko.

Gavęs kelių vartotojų pranešimus apie šį skelbimą, Aruodas.lt jį pašalino už „taisyklių pažeidimus“.

Žiniasklaida jau ne kartą rašė apie įvairius sukčiavimo atvejus, nuomojant nekilnojamąjį turtą – dažnai nutinka taip, kad žmogus aprodo butą, paprašo sumokėti avansą, o kitą dieną neva susitaria sutvarkyti likusius reikalus. Tačiau būsto nuomotojas dingsta su nuomininko pinigais.

Butas Odesoje nuomojamas ir Vilniuje
Butas Odesoje nuomojamas ir Vilniuje

Pernai buvo nuteistas Ruslanas Rapčinskas, kuris panašiai 2015–2017 metais apgavo apie 50 žmonių, norėjusių išsinuomoti butą Vilniuje.

Interneto svetainėse radę skelbimą apie nuomojamą butą, žmonės susitikdavo su apie nuomojamą būstą paskelbusiu R.Rapčinsku, apžiūrėdavo butą, pasirašydavo nuomos sutartį ir sumokėdavo dalį pinigų už buto nuomą. Ši mokesčio dalis siekė nuo 100 iki daugiau kaip 500 eurų.

Apie panašius sukčiavimo atvejus pranešta ir Kaune. Skaitykite daugiau: Sugauti butus Kaune neva nuomoję sukčiai, ieškoma nuo jų nukentėjusių žmonių

Aruodas.lt skatina pranešti apie apgaulingus skelbimus

„Patys skelbimus moderuojame, atpažinę pasikartojantį apgaulingo skelbimo autoriaus braižą ar kitą informaciją, skelbimą blokuojame. Portale taip pat yra integruota funkcija Blogas skelbimas/Pranešti apie netinkamą", kurią portalo lankytojai aktyviai naudoja ir gali pranešti, pastebėję netikslumų. Kasdien peržiūrime gautus pranešimus dėl galimai neteisingos publikuojamos informacijos ir skelbimus arba blokuojame, arba patiksliname, arba kreipiamės į skelbimo autorių, kad jis duomenis patikslintų“, – 15min sakė Viktorija Steponavičiūtė, portalo Aruodas.lt vystymo vadovė.

Ji tikino, kad portalas bendradarbiauja su teisėsaugos institucijomis, pateikia visą su apgaulingais skelbimais susijusią informaciją.

„Aruodas.lt lankytojams visuomet rekomenduojame pirmiausia apžiūrėti būstą ir įsitikinti, kad siūlomas būstas yra toks, koks reklamuojamas; įsitikinti, kad bendraujama su būstą nuomoti galinčiu asmeniu; nemokėti užstato ar rezervacijos mokesčio, neapžiūrėjus būsto; apžiūrėjus ir ketinant nuomotis, pasirašant sutartį, galima prašyti parodyti nuosavybės teisę patvirtinantį dokumentą, taip pat asmens dokumentą, o mokant pinigus – pasirašyti sutartį ar kitą mokėjimo patvirtinimą/dokumentą“, – sakė V.Steponavičiūtė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

03:16
03:00
03:38

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką