Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gegužės 12d. 10:02

Tiesioginiai skrydžiai jau pritraukė turistų

Turistai Kaune
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Turistai Kaune

Prieš savaitę Kauno oro uoste atidaryta „Ryanair“ lėktuvų bazė ir iš šio oro uosto pradėti tiesioginiai skrydžiai į devynis Europos miestus į Kauną jau atvedė pirmuosius užsienio turistus.

Tai, kad praėjusį savaitgalį mieste buvo daugiau nei įprasta užsieniečių, pastebėjo ne tik Kauno regiono turizmo informacijos centro, viešbučių ir kavinių atstovai, bet ir taksistai. Kai kurie jų teigė, kad šis savaitgalis prilygo Naujųjų metų parai.

Kauną atranda naujų šalių turistai

Nuo gegužės pirmosios savaitės tiesiogiai iš Kauno oro uosto su „Ryanair“ orlaiviais galima nuskristi į Barseloną (Ispanija), Berlyną (Vokietija), Diuseldorfą (Vokietija), Edinburgą (Škotija), Londoną (Getviko oro uostas, Didžioji Britanija), Milaną (Italija), Oslą (Norvegija), Paryžių (Prancūzija) ir Tamperę (Suomija). Prognozės, kad prasidėjus šiems skrydžiams į Kauną plūstelės turistų, po truputį pildosi. Pasak turizmo atstovų, tiesioginiai skrydžiai padeda Lietuvą ir Kauną atrasti naujų šalių turistams.

Savo kailiu patyriau, kad Kaune padaugėjo turistų. Praėjusį penktadienį vienoje Laisvės alėjos kavinėje mūsų kompanija buvo vieninteliai lietuviai. Kad savaitgalį vežė daug turistų, gyrėsi ir taksistas, vežęs mane, – sakė Kauno meras Andrius Kupčinskas.

„Per šeštadienį ir sekmadienį į Kauno regiono turizmo informacijos centrą (TIC) buvo užsukę maždaug 126 užsienio turistai. Palyginimui pernai gegužės pradžioje savaitgalį jų būdavo 70–80. Tarp šių metų turistų – ir belgai, kurių anksčiau nebūdavo Kaune, keli prancūzai. Atvykę turistai – jauni žmonės. Tačiau ne tokie, kuriems rūpi tik naktinis gyvenimas. Jie domėjosi renginiais, klausė įvairių maršrutų po lankytinas vietas. Padaugėjo ir užklausimų iš Suomijos. Žmonės planuojasi savo keliones iš anksto: klausia, ką galėtų nuveikti, pamatyti Kaune, kaip nuvykti į Vilnių. Žodžiu, atvykę į Kauno oro uostą jie neapsiriboja vien Kauno regiono lankymu. Dažniausiai ketina pabūti kelias dienas, per kurias aplanko ir kitus miestus“, – pasakojo Kauno TIC Atvykstamojo turizmo vadovė Inga Pažereckaitė.

Daugiau turistų sulaukė ir viešbučiai. Pasak jų atstovų, šalių, į kurias iš Kauno galima nuskristi tiesiogiai, gyventojai ėmė aktyviau rezervuotis kambarius. „Viešbutis jau geras tris savaites apypilnis, o savaitgalių buvo ir tokių, kai viešbutis buvo sausakimšas. Pastebime, kad padaugėjo pavienių asmenų rezervacijų, nors pagrindinis srautas – grupės“, – sakė vieno Kauno centre įsikūrusio viešbučio pardavimų ir rinkodaros vadybininkė Karolina Mačiūtė. Pasak jos, šiuo metu aktyviausiai viešbutyje kambarius rezervuoja Tamperės miesto, Suomijos, turistai.

Taksistams – daugiau darbo

Oro turistai – džiaugsmas ir mieste dirbantiems taksistams. Kai kurie jų praėjusį savaitgalį lygino su Naujųjų metų šventine para. Tiesa, didesniam nei įprastai iškvietimų skaičiui įtakos galėjo turėti ir aktyvesni vietos gyventojai, penktadienį linksminęsi Senamiesčio sezono atidaryme.

„Reisų į ir iš oro uosto turime kasdien. Tačiau tai mes ir prognozavome, kai sužinojome apie naujus tiesioginius skrydžius. Laimėję Kauno oro uosto skelbtą konkursą taksi paslaugoms teikti įsipareigojome, kad kasdien oro uoste būtų 15 mūsų įmonės taksi automobilių. Tačiau dabar būna dienų, kad jų neužtenka, todėl maršrutu „Kaunas – oro uostas – Kaunas“ važiuoja ir kiti mūsų vairuotojai“, – sakė vienos taksi įmonės direktorė Ingrida Karpavičienė.

Be jau minėtų miestų tiesiogiai iš Kauno galima nuskristi į Londoną (Lutono ir Stanstedo oro uostus), Dubliną, Birmingemą, Liverpulį, Briuselį, Frankfurtą ir Brėmeną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką