Dabar populiaru
Publikuota: 2016 vasario 23d. 20:00

Turkijos darbo ministerija: tik 3 proc. pabėgėlių yra kvalifikuoti

Pabėgėliai Izmiro mieste Turkijoje
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Pabėgėliai Izmiro mieste Turkijoje

Ne daugiau kaip trys procentai daugiau negu iš 2,4 mln. pabėgėlių iš Sirijos, šiuo metu gyvenančių Turkijoje, yra išsilavinusi ir kvalifikuota darbo jėga, skelbiama naujoje šalies darbo ir socialinio saugumo ministerijos ataskaitoje, rašo naujienų svetainė hurriyetdailynews.com.

„Dauguma pabėgėlių iš Sirijos Turkijoje yra 18–65 m. amžiaus. Iš pirmo žvilgsnio, visa tai gerai Turkijai, nes apie 52 proc. pabėgėlių yra darbingo amžiaus“, – sakė Turkijos darbo ministerijos atstovė Nurcana Onder, kalbėdama apie naują darbo leidimų išdavimo reguliavimą Turkijoje.

„Bet mes kalbame apie žmones, pabėgusius nuo karo. Dauguma jų neturi tapatybės dokumentų. Kuomet pasižiūrime į jų profesijas, matome, kad 80 proc. šių žmonių profesijos nežinomos. Dėl šios priežasties juos įrašėme į kategoriją „nekvalifikuoti“. Tik trys procentai Sirijos pabėgėlių Turkijoje yra kvalifikuota darbo jėga“, – pridūrė N.Onder.

Ji taip pažymėjo, kad prašymus dėl leidimo, suteikiančio teisę dirbti Turkijoje, jau pateikė 8000 pabėgėlių iš Sirijos, iš kurių 7300 leidimai buvo suteikti.

„Visi jie buvo itin kvalifikuoti darbuotojai, iš kurių apie pusė buvo verslininkai“, – paaiškino N.Onder.

Pabėgėliams Turkijoje neleidžiama dirbti arba būti įdarbintiems valstybės neturint galiojančio darbo leidimo.

N.Onder priminė, kad be šiuo metu šalyje esančių sirų, dar apie 80 tūkst. Sirijos piliečių į Turkiją atvyko vos prasidėjus pilietiniam karui jų šalyje ir šiuo metu jau turi nuolatinio Turkijos gyventojo statusą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką