15min be reklamos
2023 01 27, 14:27

Turtingiausio Azijos žmogaus G.Adani verslo imperiją sudrebino skandalas

Prekyba turtingiausio Azijos žmogaus Gautamo Adani įmonės „Adani Enterprises“ akcijomis penktadienį buvo laikinai sustabdyta, akcijų kursui nusmukus 15 procentų.
Gautamas Adani
Gautamas Adani / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Azija

Investuotojus atbaidė prieš kelias dienas pasirodę pranešimai, kad viena JAV investicinė įmonė apkaltino milijardieriaus bendrovę „įžūliu“ korporaciniu sukčiavimu.

Penktadienį po pietų Mumbajaus biržoje „Adani Enterprises“ vertybiniai popieriai atpigo iki 508,45 rupijos (6,23 JAV dolerio), todėl prekyba jais buvo automatiškai sustabdyta 105 minutėms, tuo metu prekyba patronuojamosios įmonės „Adani Total Gas“ akcijomis taip pat sustojo po 20 proc. nuosmukio.

JAV bendrovė „Hindenburg Research“ šią savaitę pareiškė, kad „Adani Group“ naudojo neatskleidžiamus susijusių šalių sandorius ir manipuliavo pajamomis, siekdama „išlaikyti į biržos sąrašus įtrauktų padalinių geros finansinės būklės ir mokumo vaizdą“.

60 metų G.Adani dar trečiadienį buvo trečias turtingiausias žmogus pasaulyje, tačiau penktadienį „Forbes“ sąraše jis nukrito į septintą vietą, jo turto vertei sumažėjus 19 mlrd. JAV dolerių.

Milijardieriaus įmonės veikia įvairiuose sektoriuose, pradedant anglių kasyklomis Australijoje ir baigiant didžiausiais Indijos uostais, o bendra septynių biržose kotiruojamų bendrovių rinkos vertė savaitės pradžioje viršijo 218 mlrd. JAV dolerių.

Konglomeratas ketvirtadienį pareiškė tapęs „Hindenburg Research“ „piktybiškai apgaulingos atakos auka“ – kaip tik tuo metu, kai rengėsi dideliam lėšų rinkimo etapui.

Šiuo metu G.Adani turto vertė siekia maždaug 120 mlrd. JAV dolerių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką