Dabar populiaru
Publikuota: 2011 kovo 5d. 19:39

Turtingiausių Lietuvos moterų sąraše karaliauja Jolanta Blažytė ir Irena Matijošaitienė

Jolanta Uspaskich
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Jolanta Uspaskich

Neoficialiais skaičiavimais, ketvirčio milijardo litų vertės turtą valdanti Darbo partijos lyderio Viktoro Uspaskicho žmona Jolanta Blažytė – turtingiausia šalies moteris. Penktadalį milijardo valdo į Kauno miesto tarybą išrinkta Irena Matijošaitienė, kurios vyras Visvaldas Matijošaitis gali tapti laikinosios sostinės meru.

Tokius duomenis skelbia savaitraštis „Ekonomika.lt“, sudaręs turtingiausių Lietuvos moterų penkiasdešimtuką.

Tai, kad turtingiausia Lietuvos moteris yra pagrindinė koncerno „Vikonda“ akcininkė J.Blažytė, kuriai dalį savo turto yra perrašęs V.Uspaskichas, neturėtų stebinti. Ši moteris ne pirmą kartą puošia panašių sąrašų viršūnes. Tik jos valdomi turtą kas kartą suskaičiuojami skirtingai. „Ekonomika.lt“ duomenimis, jai priklauso apie 250 mln. Lt vertės turtas. Tuo tarpu pagal pernai verslininkės pateiktą gyventojo (šeimos) metinę turto deklaraciją, J.Blažytė turėjo beveik 91 mln. Lt turto ir piniginių lėšų, dar beveik 10 mln. Lt buvo paskolinusi. Pats V.Uspaskichas, deklaracijos duomenimis, disponavo beveik 72 mln. Lt turtu, daugiau nei 11 mln.Lt buvo paskolinęs ir apie 1,5 mln.Lt skolingas pats. Pernai birželį žurnalo „Veidas“ paskelbtame 40-ies turtingiausių lietuvių sąraše J.Blažytės turtas buvo įvertintas 176 mln. Lt. 

Savaitraščio duomenimis, po skyrybų su turtingiausiu Lietuvos verslininku Nerijumi Numavičiumi, Lina Numaviečienė valdo apie 150 mln.LtAntrąją vietą savo „tope“ „Ekonomika.lt“ skyrė Vičiūnų įmonių grupės bendrasavininkei Irenai Matijošaitienei, kurios vyras Visvaldas, į savivaldos rinkimus vedęs save išsikėlusių kandidatų koaliciją „Vieningas Kaunas“, šiuo metu yra bene realiausias pretedentas tapti Kauno miesto meru. Į Kauno tarybą taip pat išrinktos I.Matijošaitienės turtas, savaitraščio duomenimis, įvertintas 200 mln.Lt. „Veidas“ pernai vasarą į Lietuvos turtuolių 40-uką buvo įrašęs tik V.Matijošaitį su 165 mln. Lt. Tiesa, pats verslininkas metinėje turto deklaracijoje nurodė turįs apie 11 mln. Lt turto ir piniginių lėšų, suteikęs 977 tūkst. ir pats gavęs 527 tūkst. Lt paskolų. I.Matijošaitienės turtas, pagal deklaraciją, nesiekia nė pustrečio milijono. 

Ministro šeimos turto skaičiavimai

Po vyro Dailiaus Juozapo Mišeikio mirties investicinės kompanijos „Invalda“ akcijų paketą perėmusi Irena Ona Mišeikienė, „Ekonomika.lt“ duomenimis, valdo apie 180 mln.Lt vertės turtą. Praėjusio birželio „Veide“ skelbtame 40-uke, kurio paskutinėje vietoje esančios Birutės Kantauskienės turtas įvertintas 55 mln.Lt, Mišeikių pavardė neminima.

Toliau „Ekonomika.lt“ sąraše – kartu su vyru Idraku bendrovę „Penki kontinentai“ valdanti Galina Dadašova. Sutuoktinių turtas įkainotas 170 mln.Lt. „Veido“ duomenimis, jie pernai valdė 86 mln.Lt.

Penktoje vietoje „Ekonomika.lt“ įrašė ūkio ministro Dainiaus Kreivio motiną Florentiną Kreivienę, kurios turtą įvertino 170 mln.Lt. Šiai moteriai esą priklauso dalis bendrovių „Stamija“, SKV ir „Makveža“ akcijų. Sausį savaitraštis būtent tokią sumą buvo priskyręs pačiam ministrui. Šį teiginį D.Kreivys pavadino šmeižtu ir dėl to kreipėsi į teismą. Leidinio vyriausioji redaktorė Eugenija Grižibauskienė aiškino, kad ministro turto vertė buvo skaičiuojama, įvertinus jo šeimos valdomą 40 proc. įmonės „Makveža“ akcijų dalį, taip pat kitų įmonių akcijas nuo visos turto vertės ir pagal finansinių ataskaitų duomenis. „Kadangi šitoje rinkoje yra tik keli žaidėjai, pasitelkus analitikus buvo vertinama, kokia vertė būtų tos įmonės ir įmonės akcijų“, – yra sakiusi ji.

Įdomu, kad septintąja tarp turtingiausių Lietuvos moterų „Ekonomika.lt“ regi Grasilę Sinkevičienę – buvusio D.Kreivio verslo partnerio Mindaugo Sinkevičiaus mamą, kuri esą valdo likusią dalį minėtų bendrovių akcijų ir iš viso disponuoja 100 mln.Lt turtu.

Tarp šių moterų įsiterpia šeštoje vietoje esanti Lina Numavičienė. Savaitraščio duomenimis, po skyrybų su turtingiausiu Lietuvos verslininku Nerijumi Numavičiumi, moteris valdo apie 150 mln.Lt

V.Romanovo mama turtingesnė už prezidentę

Pirmąjį turtingiausių Lietuvos moterų dešimtuką užbaigia kartu su vyru bendovę „Norvelita“ valdanti Viktorija Kenstavičienė (90 mln.Lt), toliau seka Vaida Balčiūnienė („Kauno tiltai“, turtas – 90 mln.Lt), Dalia Balsienė (kartu su vyru valdo bendrovę „Lytagra“, turtas – 70 mln.Lt). Ponia Balsienė kartu su vyru Adomu minimi ir „Veido“ praėjusios vasaros turtuolių sąraše su 68 mln. Lt.

Zinaida Romanova valdo 75 mln.Lt. įkainotą sūnaus banko akcijų paketą. „Ekonomikos.lt“ sąraše tsidūrė Ūkio banko valdovo Vladimiro Romanovo motina  Zinaida Romanova. Ji valdo 75 mln.Lt. įkainotą sūnaus banko akcijų paketą. „Eikos“ direktoriaus Roberto Dargio sutuoktinė Violeta Dargienė disponuoja 50 mln.Lt turtu. „Veidas“ šiai poniai buvo priskyręs 92 mln. Lt.

Seimo nario Broniaus Bradausko žmona Danguolė valdo 20 mln.Lt, mirusio prezidento Algirdo Brazausko našlė Kristina, kaip ir Seimo narė Rasa Rutkelytė – apie 10 mln.Lt.

Tarp turtingiausių šalies moterų atsidūrė ir ūkininkaujančios dviejų Seimo Jonų – Ramono ir Jagmino – žmonos. Vilija Ramonienės turtas vertinamas 5 mln.Lt, Audronės Jagmininienės – 3,5 mln.Lt. Lietuvos banke dirbanti Seimo nario ir etiketo žinovo Armino Lydekos žmona Olga Brigita Lydekienė turi sukaupusi turto už 1,5 mln.Lt

Seimo narės Ingrida Valinskienė ir Asta Baukutė valdo po 3 mln.Lt,  prezidentė Dalia Grybauskaitė – apie 2 mln.Lt, parlamentarė Aušrinė Marija Pavilionienė – 1,5 mln.Lt turtą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką