Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 07 07, 08:33

Ukrainos karo pabėgėlių integracija: dažniau nei kas trečias turi darbą

Lietuvoje darbą jau rado 13,2 tūkst. nuo karo Ukrainoje pabėgusių žmonių. Tai sudaro daugiau nei trečdalį į mūsų šalį atvykusių darbingo amžiaus žmonių iš Ukrainos. Ukrainos karo pabėgėliai dirba visose Lietuvos savivaldybėse, beveik kas trečias – Vilniuje. Iš viso šiuo metu į Lietuvą yra atvykę daugiau kaip 58,2 tūkst. ukrainiečių, per 33,1 tūkst. – darbingo amžiaus.
Kvalifikuotos darbo jėgos trūkumas
Kvalifikuotos darbo jėgos trūkumas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Daugiausia dirba Vilniuje

Ukrainiečiai dirba visose šalies savivaldybėse. Daugiausia ukrainiečių dirba didžiuosiuose šalies miestuose: Vilniuje – 4,2 tūkst. (32 proc., arba beveik kas trečias dirbantis ukrainietis, įsidarbinęs Lietuvoje po karo Ukrainoje veiksmų pradžios ), Kaune – 1,9 tūkst. (14 proc.) , Klaipėdoje – 1,5 tūkst. (12 proc.). Daugėja įsidarbinusių Alytaus miesto, Kauno ir Vilniaus rajonų, Šiaulių miesto, Druskininkų, Palangos, Elektrėnų, Visagino, savivaldybėse. Užimtumo tarnyba šiuo metu jau yra padėjusi įsidarbinti beveik 7 900 Ukrainos karo pabėgėlių.

Aukštos kvalifikacijos reikalaujančiuose darbuose dirba per 1 tūkst. arba 8 proc. ukrainiečių, įdarbintų Lietuvoje po vasario 24-osios, kuomet prasidėjo Rusijos kariniai veiksmai prieš Ukrainą. Iš jų 68 dirba sveikatos specialistais (gydytojais, veterinarais, slaugos specialistais ir kt.), 123 - mokymo specialistais (mokytojais, mokslo darbuotojais, kt.), 73 - IT ir ryšių specialistais, 117 – fizinių mokslų ir inžinerijos specialistais, 54 – jaunesniaisiais sveikatos specialistais.

Vidutinės kvalifikacijos reikalaujančiuose darbuose dirba 8,4 tūkst. ukrainiečių arba 64 proc. įsidarbinusių po karo veiksmų Ukrainoje pradžios.

Didžioji dalis darbdavių ukrainiečius įdarbina neterminuotai. Užimtumo tarnyboje šiuo metu yra užsiregistravę beveik 6 tūkst. darbo ieškančių žmonių iš Ukrainos.

Dirba ir moka mokesčius Lietuvoje

Dirbantys ukrainiečiai mūsų šaliai jau sumokėjo apie 10,7 mln. eurų mokesčių, preliminariais skaičiavimais per birželio mėnesį – daugiau kaip 4,2 mln. eurų mokesčių – pajamų, sveikatos draudimo, pensijų ir socialinio draudimo.

Lietuvoje dirbančių ukrainiečių atlyginimai svyruoja nuo minimalaus iki beveik 2 tūkst. eurų per mėnesį, priklausomai nuo darbo pobūdžio. Vidutiniškai mūsų šalyje dirbantis ukrainietis birželį per mėnesį uždirbo apie 1032 eurų „ant popieriaus“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką