Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti
2013 09 03 /17:04

Valstybinė mokesčių inspekcija baigė tyrimą dėl SEB banko pelno mokesčio, bankas su išvadomis nesutinka

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) baigė tyrimą dėl didžiausio Lietuvoje SEB banko sumokėto pelno mokesčio. Bankas su VMI išvadomis nesutinka. VMI atstovas spaudai Darius Buta BNS sakė, kad banko pastabų laukiama iki rugsėjo pabaigos.
Bankomatai
Bankomatai / Tomo Urbelionio/BFL nuotr.

„SEB bankas nesutinka su Valstybinės mokesčių inspekcijos nuomone ir ją ginčys, jei prireiks. Savo nuomonę bankas pateiks įstatymų numatyta tvarka ir terminais. Kadangi procesas tebevyksta, mes šiuo metu daugiau nekomentuojame“, – BNS sakė SEB banko ryšių su žiniasklaida vadovas Arvydas Žilinskas.

„Tyrimas dėl SEB baigtas rugpjūčio viduryje, tačiau kadangi jo išvados yra negalutinės ir neįsiteisėję, mes jų nekomentuosime“, – BNS sakė D.Buta.

Finansų ministro patarėja Violeta Latvienė BNS sakė, kad ankstesniais laikotarpiais sumokėtų mokesčių dydis yra išimtinai VMI ir bankų reikalas.

„Noriu akcentuoti, kad mokėtinus mokesčius VMI paskaičiuoja pagal veikiančius teisės aktus ir mokesčių mokėtojui pateikia aktą. Į procesą nesikiša nei Vyriausybė, nei Finansų ministerija“, – BNS sakė finansų ministro patarėja, komentuodama premjero Algirdo Butkevičiaus pareiškimą, jog bankai gali būti apmokestinti atgaline data.

D.Buta nekomentavo, ar inspektoriai tiria „Swedbank“ pelno mokesčio mokėjimus.

Pernai SEB bankas ir „Swedbank“ kartu sumokėjo vos per 3 tūkst. litų pelno mokesčių, todėl VMI ėmė tirti pinigų tarp bankų ir juos valdančių Skandinavijos bankų judėjimą.

VMI atstovas D.Buta BNS sakė, kad VM neskelbia, kurio mokestinio laikotarpio SEB banko mokesčiai tirti.

Lietuvos įstatymai numato, kad dėl nuostolingais metais sudarytų specialiųjų atidėjinių patirtus nuostolius bankai gali perkelti į pelningus metus. Tai leidžia bankams ir pelningais metais nemokėti pelno mokesčio, kol bus visiškai kompensuoti dėl krizės patirti nuostoliai.

2011-2012 metais SEB bankas uždirbo atitinkamai 928,6 tūkst. ir 1,682 mln. litų audituoto ikimokestinio pelno, tačiau nė vienais metais pelno mokesčio nemokėjo. 2011 metais SEB bankas apskaitė ankstesniais laikotarpiais patirtų 947,291 mln. litų, o 2012 metais – 857,656 mln. litų sukauptų nepanaudotų mokestinių nuostolių.

SEB banko konsoliduotoje 2012 metų ataskaitoje nurodoma, kad pasibaigus ataskaitiniams mokestiniams metams, penkerių metų laikotarpiu mokesčių inspekcija gali atlikti banko ir grupės apskaitos dokumentų patikrinimą ir apskaičiuoti papildomus mokesčius ar baudas. Ataskaitoje rašoma, kad SEB banko ir grupės vadovybei nėra žinomos aplinkybės, kurios turėtų įtakos tokioms papildomas mokestinėms prievolėms.

Lietuvos banko duomenimis, 2009 metais šalies bankai patyrė 3,7 mlrd. litų, o 2010-aisiais – 0,3 mlrd. litų nuostolių. Per 2011 ir 2012 metus bendras bankų sistemos pelnas siekė apie 1,8 mlrd. litų, tačiau jis dar nepadengė ankstesnių metų nuostolių.

Anksčiau Seimo Biudžeto ir finansų komitetas VMI ragino pasižiūrėti, ar teisingai apmokestinami atidėjiniai ir skolinimai tarp motininių ir dukterinių bankų.

Pasak Lietuvos bankų asociacijos vadovo Stasio Kropo, kaltinimai, kad dirbtinai galėjo būti padidintos palūkanos tarp motininių ir dukterinių banko bendrovių, taip siekiant galbūt sumažinti pelną, nebūtų naudingos bankams.

„Tame ekonominės logikos nelabai yra, nes mūsų mokestinė aplinka palankesnė, todėl pervedus tokiu būdu tam tikrą sumą pinigų, tektų mokėti didesnius mokesčius“, – sakė jis. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Reklama
Energetikos ekspertas: elektros sistema be smegenų – tarsi primityvus organizmas, nesiorientuojantis aplinkoje
Užsisakykite
15min naujienlaiškius