Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 3d. 11:28 , atnaujinta: 2011 birželio 3d. 12:07

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba išvedė „Norfą“ iš kantrybės

Daržovės
Organizatorių nuotrauka / Daržovės

Verslininkai pažėrė priekaištų Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovybei. Esą ji tokių krizių kaip užkrėstos daržovės ar kiaulių maras akivaizdoje veikia neprofesionaliai.

„Kviečiu Joną Milių (VMVT pirmininką) į diskusiją atvirame eteryje. Kabinete randam bendrą kalbą, bet realiame gyvenime visai kiti dalykai vyksta“, – sakė bendrovės „Norfos mažmena“ valdybos pirmininkas Dainius Dundulis. Jo teigimu, VMVT verslui kiša pagalius į ratus ir netgi rizikuoja žmonių gyvybe.

Jo teigimu, „Norfa“ tik vakar po pietų gavo oficialų dokumentą, draudžiantį prekiauti ispaniškomis daržovėmis. Dokumentą esą jie buvo verčiami pasirašyti atgaline data. Žodinė informacija buvo pateikta kiek anksčiau – šį pirmadienį. Tačiau po pietų esą viskas buvo paneigta. Dabar esą prekybos tinklas neturi leidimo prekiauti ispaniškais agurkais, nors „Norfos“ atliktas nepriklausomas tyrimas parodė, kad sveikatai agurkai nėra pavojingi.

„Dabar gi buvo bandoma įteigti visuomenei, neva tai „Norfa“ sąmoningai stengiasi įbrukti pirkėjams įtartinas ir galbūt mirtinai pavojingas daržoves. Dėl tokio VMVT aplaidumo galėjo įvykti didžiulė nelaimė“, – sakė D.Dundulis.

Jo teigimu, VMVT elgiasi nekorektiškai žarstydama nepagrįstus kaltinimus. „Mus labai papiktino aukštų pareigūnų vieši pareiškimai, kad save gerbianti įmonė turėtų atsisakyti įvežti ir prekiauti įtartinais produktais, tokiu būdu netiesiogiai apkaltindami „Norfą“ negarbingu elgesiu“, – piktinosi D.Dundulis.

Be to, pasak "Norfos" atstovo, apie kiaulių marą VMVT sužinojo balandžio 10 d.

Žadama, kad bus pateikti keli ieškiniai VMVT, ieškinių sumos nėra iki galo aiškios. Asociacijos „Lietuvos maisto pramonė“ direktorė Irma Pilipienė teigė, kad itin didelių priekaištų tarnybai neturi, visgi didžiausia bėda yra nepasitikėjimas vienas kitu.

„Didžiausias minusas yra nepasitikėjimas, kuris tiesiog išugdo ir baimę pramone ir jų gaminamais produktais tarp vartotojų. Mūsų įmonės turi gilias tradicijas, laimi apdovanojimus, o mūsų šalyje yra dažnai menkinama. Mes iš tiesų manome, kad tie santykiai turėtų būti konstruktyvesni, remtis abipusiu pasitikėjimu“, – teigė I.Pilipienė.

Nereikia šaudyti iš patrankos į musęPasak jos, pirmasis rimtas incidentas buvo VMVT reikalavimas atlikti tyrimus ir įrodyti, kad visi produktai, kurių etiketėse nurodoma, kad jie yra be konservantų, iš tiesių yra tokie. „Tai yra neadekvatus sprendimas. Laboratorinius tyrimus daryti kasdien kiekvienai partijai yra neįmanoma. Tai kainuoja ir didžiulius pinigus“, – sakė I.Pilipienė.

Lietuvos aludarių gildijos prezidentas Saulius Galadauskas teigė, kad kontrolė yra būtina, visgi informaciją VMVT turėtų tikrinti kruopščiau.

„Niekas nereiškia priekaištų dėl kontrolės ir netgi mūsų rinkos dalyviai patys kreipiasi ir klausia, kodėl nekontroliuojama kažkas, jeigu įtariamas pažeidimas. Bet visgi nereikia ieškoti atpirkimo ožių, nereikia šaudyti iš patrankos į musę ir ypač neįsitikinus, ar tikrai tavo žinios teisingos“, – sakė S.Galadauskas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką