„Mes negalime teikti valstybės finansinės pagalbos iš savo biudžeto“, – žurnalistams po Vyriausybės posėdžio sakė premjeras Algirdas Butkevičius.
Anot premjero, jį nustebino tai, kad perdirbėjai, naudodamiesi Rusijos sankcijų pretekstu ketina mažinti pieno supirkimo kainas atbuline data. Tačiau jis teigė, kad siekiant padėti augintojams, paankstintos avansinės tiesioginės žemės ūkio išmokos.
A.Butkevičius teigė, kad valdžia, derėdamasi su Europos Komisija, pirmiausia sieks gauti paramą gamintojams, o ne perdirbėjams
„Galiu pasakyti, kad mes truputį buvom priblokšti, kai pienininkai pradėjo išsiuntinėti raštus pieno gamintojams, kad sumažina kainą netgi atbuline data. Tikimės, kad rytoj pokalbių su pieno perdirbėjais metu vis dėl to kalbėsime, kad tokie žingsniai nebūtų daromi ir noriu pasakyti, kad mes esame numatę ir šiandien priėmėm sprendimą padėti mėsos ir pieno gamintojams, atkeliant mokėjimus iš 2015 metų į 2014 metus“, – teigė ministras pirmininkas.
A.Butkevičius teigė, kad valdžia, derėdamasi su Europos Komisija, pirmiausia sieks gauti paramą gamintojams, o ne perdirbėjams.
„Toliau mes kreipsimės į Europos Komisiją (...) dėl tam tikrų nuostolių padengimo iš Europos Sąjungos lėšų ir tikrai mes čia dirbsim aktyviai, tikiuosi, kad gausim lėšas, stengsimės išsiderėti. (...) Mes orientuojamės pirmiausiai ne į perdirbėjus, o į Lietuvos pieno ir mėsos gamintojus“, – sakė premjeras. Tačiau jis kol kas nekalbėjo, kokio dydžio pagalbos Lietuva gali sulaukti.
Ministerija savo ruožtu siūlė, kad, tikintis susitarti su Europos Komisija dėl paramos pieno ir mėsos gamintojams, kol kas jie būtų remiami iš biudžeto.
„Aišku, ne visus gal praradimus, bet mes siūlome, kad 30 centų pieno kainos kompensuoti, nes bijom galbūt jeigu didesnę pasiūlysim kiti gali specialiai numušti, bet kad dalį vis tik tų nuostolių kompensuoti kiekvienam pieno tiekėjui ir apie 1,5 lito už superkamą mėsą“, – trečiadienį prieš Vyriausybės posėdį žurnalistams sakė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.