Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 04 19, 07:24

Savivaldybėse populiarėja nuotolinis darbo būdas

Valstybės tarnybos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos pastebi, kad Lietuvos įstaigos, ypač regioninės, vis dažniau konkursų į valstybės tarnybą skelbimuose nurodo galimybę dirbti nuotoliniu ar iš dalies nuotoliniu būdu, rašoma Valstybės tarnybos departamento pranešime žiniasklaidai.
Darbas iš namų
Darbas iš namų / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

COVID-19 pandemija visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje, sukėlė tikrą nuotolinio darbo revoliuciją. Gyvenimui grįžtant į įprastas vėžes, visgi, ne visi darbuotojai grįžta į biurus. Prie darbuotojų noro dirbti nuotoliniu ar iš dalies nuotoliniu būdu prisitaiko ne tik verslas, bet ir viešasis sektorius. Viena iš tokių įstaigų – Anykščių rajono savivaldybės administracija.

„Anykščiai – patraukli vieta įsikurti tiek jaunimui, tiek šeimoms, tiek vyresniems žmonėms. Gražus, tvarkingas, ramus miestas, turtingas kultūrinis gyvenimas, nuostabi gamta. Taip pat esame netoli didžiųjų miestų: Vilniaus, Panevėžio. Visgi, neslėpsime – pritraukti naujus darbuotojus, valstybės tarnautojus nėra lengva, – pasakoja Marijus Paužuolis, Anykščių rajono savivaldybės administracijos Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėjas. – Todėl nuotolinis darbas tampa tokių įstaigų, kaip mes, kasdienybe. Žinoma, jis įmanomas ne visose pozicijose, bet ten, kur darbo pobūdis leidžia, noriai jį taikome. Štai ir dabar esame paskelbę konkursą į labai įdomią poziciją – Investicijų ir projektų valdymo skyriaus vedėjo. Taip pat bus galima dirbti iš dalies nuotoliniu būdu. Iš tikrųjų net ir valstybės tarnyboje galima tartis – žiūrime lanksčiai ir pagal galimybes prisitaikome prie darbuotojų norų bei poreikių.“

Valstybės tarnybos departamento Atrankų skyriaus vedėjas Aistis Rusteika sako, kad pastaruoju metu departamentas sulaukia nemažai klausimų, kas ir kiek, pasibaigus pandeminei situacijai, valstybės bei savivaldybių įstaigose gali dirbti nuotoliniu būdu. Pasak jo, teisės aktai konkrečių apribojimų nenustato. Svarbiausi kriterijai dirbant nuotoliniu būdu – kad tam nesudarytų kliūčių veiklos pobūdis ar specifika bei nenukentėtų valstybės tarnautojo atliekamų funkcijų kokybė ir efektyvumas.

Nuotolinis ar iš dalies nuotolinis darbo būdas gali būti nustatomas valstybės tarnautojui prašant ir į pareigas priimančiam asmeniui pritarus. Šį susitarimą tiek viena, tiek kita pusė bet kada gali atšaukti, esant teisės aktuose nurodytoms sąlygoms, pavyzdžiui, pastebėjus, kad dėl to nukenčia darbo kokybė ar pačiam valstybės tarnautojui nusprendus dirbti įprastu būdu – įstaigoje.

Neretai įstaigoms kyla klausimas, kaip, skelbiant konkursą, apie galimybę dirbti nuotoliniu būdu geriau informuoti pretendentus.

„Įstaigoms skelbiant konkursus Valstybės tarnybos valdymo informacinėje sistemoje galimybę dirbti nuotoliniu būdu rekomenduojame nurodyti skiltyje „Informacija apie įstaigą“. Siūlome tokias formuluotes: „galimybė dirbti nuotoliniu būdu“, „galimybė dirbti nuotoliniu būdu iš bet kurios Lietuvos vietos“. Kilus klausimams, visada verta susisiekti su Valstybės tarnybos departamentu ar tarnautojo ieškančios įstaigos personalo padaliniu ir pasidomėti būsimomis darbo sąlygomis“, – sako Valstybės tarnybos departamento atstovas A.Rusteika.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką