Dabar populiaru
Publikuota: 2017 lapkričio 11d. 15:00

Taip ir ne kitaip: dizainerės iš Lietuvos atskleidžia keisčiausius klientų įgeidžius

Interjero dizainerė
123rf.com nuotr. / Interjero dizainerė

Ne tik užsienio architektai ir dizaineriai turi keistų klientų, kurie svetainėje reikalauja pastatyti tikro dydžio gorilos skulptūrą arba miegamajame pastatyti lovą, kuri kelia įvairių minčių. Panašių patirčių turintys Lietuvos dizaineriai sutiko 15min atskleisti juos labiausiai nustebinusius pageidavimus.

Viena iš 15min kalbintų dizainerių Kristina Grybaitė neslepia – kartais sulaukia itin originalių prašymų, priverčiančių net išsižioti.

Tikriausiai nerastumėte žmogaus pasaulyje, kuris bent šiek tiek nemėgtų rožių. Jos – gražios, kvapnios, dvelkia klasika ir dažnai nuteikia itin gerai. O ką galvojate apie interjerą, kuris tiesiog skęsta jose?

„Iki šiol pamenu projektą, kuriame svarbiausia buvo ne projektavimas, baldai ar spalvos, o… rožės. Ir jos turėjo būt visur! Ir ne šiaip keli akcentai – buvo pageidaujama, kad rožėmis būtų iškaišyti visi baldai“, – pasakojo K.Grybaitė.

Kone įsimintiniausias projektas, pasak K.Grybaitės, buvo tas, kurio užsakovai kaip pagrindinį savo reikalavimą išreiškė norą, kad namuose nebūtų jokio televizoriaus.

„Tai buvo ypač žavu: nenorėjo jokio televizoriaus, nei virtuvėje, ruošiant maistą, nei vaikų kambaryje, nei šeimininkų miegamajame. Visame name buvo vienas namų kino kambarys, kuriame visa šeima susirinkdavo kartu praleisti vakaro. Nors keletą kartų vis perklausiau, ar jie tuo tikri, ar nepasiges – įsitikinau, kad tai – puiki idėja“, – teigė dizainerė.

Leono Garbačausko nuotr./Klasikinio stiliaus butas Užupyje
Leono Garbačausko nuotr./Klasikinio stiliaus butas Užupyje

Dar vienas pavyzdys – įrodymas, kad įprotis yra neatsiejama žmonių gyvenimo dalis. Klientas buvo įpratęs svetainėje sėdėti toje pačioje vietoje, tad ir rekonstruojamo namo svetainėje kuriant interjerą krėslas negalėjo pajudėti nė milimetru.

„Sutarėme, kad baldų išdėstymas bus kiek kitoks, tačiau atvykus po kiek laiko padaryti profesionalių nuotraukų pamačiau, kad krėslas vėl perstatytas į ankstesnę poziciją“, – teigė K.Grybaitė.

Dar viena 15min kalbinta interjero dizainerė Lina Klios prisiminė kelias jai labiausiai įstrigusias istorijas. Dažnas dizaineris turi taikytis prie kliento įnorių, bet šįkart jai teko prisitaikyti prie katino.

„Vieną kartą kūriau interjerą užsakovams, kurių gyvenime nemažą vietą užėmė katinas. Nemažą vietą – tikrąja to žodžio prasme. Jų bute buvo mini kambariukas/sandėliukas, tad mano užduotis buvo jame sukurti ponui katinui lodžiją su laipynėm“, – teigė ji.

Leono Garbačausko nuotr./Butas Žalgirio gatvėje
Leono Garbačausko nuotr./Butas Žalgirio gatvėje

Dar vienas iššūkis tekęs jai – sukurti ne tik interjerą, bet ir suprojektuoti būstą taip, kad iš požeminės automobilių aikštelės būtų galima patekti tiesiai į butą.

„Sukurti interjerą keturių kambarių butui pirmame aukšte atrodytų nieko ypatingo. Bet ne viskas taip paprasta, kaip atrodytų iš pirmo žvilgsnio. Po butu – požeminė automobilių stovėjimo aikštelė, todėl mano užduotis buvo bute įrengti laiptus į apačią“, – kalbėjo ji.

Interjero dizainerę Beatą Senkevič labiausiai nustebinusi istorija, kuomet žmonės reikalavo visur įrengti šaldytuvus. Ne vieną ir ne du.

„Vieni užsakovai paprašė neįprasto skaičiaus šaldytuvų namuose. Virtuvėje reikėjo atrasti vietos integruotam šaldytuvui, vyno šaldytuvui, sandėliukui, dideliam šaldytuvui, taip pat dideliam šaldikliui. Tai dar ne viskas. Turėjo būti ledo gaminimo mašina ir integruotas šaldytuvas vonios kambaryje. Vienu žodžiu, žmonės mėgsta šaltį“, – stebėjosi dizainerė.

Namas Vilniuje
Namas Vilniuje

Anot jos, dažnai žmonės daro tas pačias klaidas ir keistoki prašymai kartojasi. Pavyzdžiui, kad sėdint svetainėje vienu metu matytųsi vaizdas pro langą, židinys, televizorius ir dar akvariumas.

O didžiausią nuostabą jai kelia vonios kambariai, iš kurių užsakovai reikalauja stebuklų, kuriais vėliau nesinaudoja.

„Dalis užsakovų, ypač įsirengiančių pirmą būstą, nori į vonios kambarį sutalpinti kuo daugiau. Ir žinoma, neapsieina be bidė praustuvo, kurį, žinoma, naudoja ne pagal paskirtį, pavyzdžiui, kojų plovimui. Arba nori vonios, kurioje tilptų du žmonės. Vieną kartą teko įrengti vonią, kurioje telpa 4 žmonės. Dabar keičiam į paprastą, nes ana pasinaudojo gal du kartus, o jos pripildymas trunka 1,5 valandos“, – stebėjosi B.Senkevič.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką