Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugsėjo 26d. 15:48 , atnaujinta: 2018 rugsėjo 26d. 17:12

Aiškėja LEU rūmų likimas: kelsis trys Vilniaus kolegijos fakultetai

Lietuvos Edukologijos Universitetas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Lietuvos edukologijos universitetas

Kam – lituanistikos institutams ar Vilniaus kolegijai? Tokį klausimą dėl Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) rūmų likimo pastarosiomis savaitėmis Vyriausybei kėlė visuomenė. Kancleris Algirdas Stončaitis po trečiadienį vykusio pasitarimo 15min sakė, kad LEU centriniai rūmai, sporto kompleksas ir valstybei priklausantys bendrabučiai atiteks Vilniaus kolegijai.

„Priimtas sprendimas į centrinius rūmus prie upės, įskaitant ir sporto kompleksą, ir papildomai bendrabučius, kurie neprivatizuoti, įkeldinti Vilniaus kolegiją“, – po posėdžio 15min sakė Vyriausybės kancleris A.Stončaitis.

Bus kuriamas studentų miestelis

Pasak jo, Vilniaus kolegijai patalpos suteikiamos dėl dydžio ir poreikio.

„Kitos aukštosios mokyklos ar universitetai, ar Vilniaus universitetas, ar Gedimino technikos universitetas, ar kiti, yra įsikūrę miestelius, turi suformuotą infrastruktūrą ir išreikšto poreikio (iš šių universitetų – red.past.) netgi neturėjome. O Vilniaus kolegija su tokiu skaičiumi studentų išmėtyta po visą miestą, tai absoliučiai neracionalu visomis prasmėmis – tiek mokymo organizavimo, tiek kaštų analizė tą parodė. Galų gale, lyg pats gyvenimas diktuoja, kad reikia priimti tokius sprendimus“, – teigė A.Stončaitis.

Aliaus Koroliovo / 15min nuotr./Algirdas Stončaitis
Aliaus Koroliovo / 15min nuotr./Algirdas Stončaitis

Kada į 13,6 tūkst. kv. m ploto LEU centrinius rūmus galėtų persikelti kolegijos studentai, kancleris teigė tiksliai pasakyti negalįs. Esą šiuo metu svarbiausia, kad yra priimtas sprendimas, ką su tomis patalpomis daryti.

„Dabar pradėsime procesą, aišku, pavedimas bus ir ministerijai, Finansų ministerijai, Turto bankui ir kolegijai. Procesas neturėtų užtrukti. Aišku, esu optimistas ir norėčiau, kad nuo sausio 1 dienos tai veiktų, bet vėliausiai kitų metų pradžioje galėtume turėti pakeitimus, aš tikrai manau“, – aiškino Vyriausybės kancleris.

Anot jo, Švietimo ir mokslo ministerijai iki gruodžio 1 dienos pavesta pateikti Vyriausybei pasiūlymus dėl kito Lietuvos edukologijos universiteto valdomo nekilnojamojo turto ir patalpų panaudojimo švietimo reikmėms.

Keltųsi trys fakultetai

Vilniaus kolegijos direktorė Žymantė Jankauskienė kalbėdama su 15min sakė, kad į LEU centrinius rūmus galėtų būti sukelti trys fakultetai: sostinės Naujosios Vilnios rajone esantis Pedagogikos fakultetas, Buivydiškėse įsikūręs Argotechnologijų fakultetas ir iš Naugarduko gatvės būtų keliamas Ekonomikos fakultetas.

„Administraciniu požiūriu tai mums būtų tikrai efektyvu. Vilniaus kolegija koncentruotųsi dviejuose miesteliuose. Vienas yra Didlaukio gatvėje, kur yra trys fakultetai, ir čia, centre. Čia būtų perkelti trys fakultetai, jeigu tie bendrabučiai būtų mums paskirti. Planuotume ir kolegijos centrinę biblioteką įsteigti“, – 15min sakė Ž.Jankauskienė.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Lietuvos edukologijos universitetas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Lietuvos edukologijos universitetas

Iš viso Vilniaus kolegija turi 7 fakultetus. Didlaukio gatvėje besimokantys studentai nebūtų keliami, taip pat savo vietoje būtų paliktas Elektronikos ir informatikos fakultetas, esantis Jasinskio gatvėje.

Vilniaus kolegijos internetiniame puslapyje rašoma, kad kolegijos padaliniai įsikūrę 11-oje pastatų ir kolegija patikėjimo teise valdo daugiau kaip 100 tūkst. kv. m pastatų bendro ploto. Studentai apgyvendinami 8 bendrabučiuose.

2017 metų spalio 1 dienos duomenimis, Vilniaus kolegijoje dirba 458 dėstytojai, taip pat čia studijuoja 6700 studentų.

Vilniaus kolegijos nuotr./Vilniaus kolegija
Vilniaus kolegijos nuotr./Vilniaus kolegija

Institutams siūloma LEU biblioteka

Praėjusią savaitę buvo pasklidę gandai, kad LEU centriniai rūmai gali atitekti ir lituanistikos institutams. A.Stončaitis 15min sakė, kad jiems siūloma naujai sutvarkyta biblioteka.

„Manome, kad čia sudarytume žymiai geresnes sąlygas pirmiausia darbuotojams ir patiems institutams, nes ten šiuolaikiškai įrengti du aukštai dokumentų saugyklų, ko šiandien jie neturi ir vargsta“, – aiškino jis.

Pasak A.Stončaičio, dabartinės Lietuvių kalbos, Lietuvos istorijos ir Lietuvos kultūros tyrimų institutų patalpos yra prastos būklės, jos naudoja dvigubai daugiau ploto, nei iš tiesų reikia. Tačiau kol kas sprendimo dėl šių institucijų nėra.

„Rankų čia tikrai niekas nelaužys, tačiau su jais toliau diskutuosime ir iki gruodžio 1 dienos bus tokie sprendimai, kokie bus. Jeigu tikrai nenorės, galės likti. Tačiau reikia suprasti, kad valstybė peržiūri savo administruojamą nekilnojamąjį turtą racionalumo pagrindu. Mes tikrai ruošiamės, jeigu pavyks ir nuo kitų metų, jau su kitų metų biudžetu, pasiūlyti įstaigoms, kad mes išlaikysime ir duosime biudžeto dalį patalpų išlaikymui tiek, kiek tai yra remiama vienam darbuotojui“, – 15min teigė Vyriausybės kancleris.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Lietuvos edukologijos universitetas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Lietuvos edukologijos universitetas

Taip pat iki gruodžio 1 dienos Vyriausybė turi apsispręsti dėl likusio turto, kuri liks nepanaudotas. A.Stončaičio nuomone, greičiausiai, jis bus parduotas.

„Ten daug pastatų, jei yra pasenę, neefektyvios laboratorijos. Jie yra daugiau link Saltoniškių gatvės. Tie pastatai tikrai yra visiškai neefektyvūs. Aišku, vietos yra brangios, valstybė pardavus pastatus gautų pajamų“, – kalbėjo jis.

Vyriausybės kanclerio teigimu, visos gautos iš pastatų, tiek nereikalingų LEU, tiek Vilniaus kolegijos, pardavimo lėšos bus investuotos į švietimą.

„Aukštojo mokslo finansavimo padidinimui, skatinimui ir pagerinimui procesų universitetų jungimosi. Antras tikslas – studentų gyvenimo sąlygų gerinimui“, – kur bus nukreipti pinigai, gauti pardavus LEU ir Vilniaus kolegijos turtą, aiškino A.Stončaitis.

Nerimas dėl pastatų

Dėl LEU pastatų likimo daugelis sunerimo po to, kai vykdant universitetų tinklo pertvarką LEU buvo prijungtas prie Vytauto Didžiojo universiteto (VDU).

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Lietuvos edukologijos universitetas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Lietuvos edukologijos universitetas

Birželį dalį LEU turėtų patalpų Vyriausybė perdavė VDU. Dėl galimybės VDU veikti centriniuose LEU rūmuose nuomonės tuomet išsiskyrė. Švietimo ir mokslo ministerija nurodė nenumačiusi, kad VDU naudotųsi LEU centrinių rūmų pastatais.

„VDU yra perduoti LEU pastatai Vilniuje Ševčenkos ir Vivulskio gatvėse. Centrinio LEU pastato naudojimas VDU nėra numatytas: jis ir kiti LEU pastatai nėra perduoti VDU, jie lieka valstybės nuosavybė. Dėl jų tolimesnio naudojimo ir likimo spręs Vyriausybė“, – dėstė ministerija.

Praėjusį ketvirtadienį premjeras Saulius Skvernelis Vyriausybės valandoje sakė, kad netenkins Vilniaus valdžios prašymo perduoti LEU centrinius rūmus savivaldybės žinion. Nors jis iki galo neatskleidė, koks likimas laukia didžiulio komplekso sostinės centre, tačiau patikino, kad priimti sprendimai bus siejami su švietimu.

„Dalis tų garbingų pastatų bus racionaliai panaudoti, susiejus juos su mūsų moksliniais tyrimais ir mokslinių tyrimų institutais. Dalis yra bevertė, nes tikrai, kalbant apie išlaikymo sąnaudas ir energetinį efektyvumą, matyt, teks dėl jų priimti kitokį sprendimą. Svarstoma, kad tai būtų tikrai racionaliausias sprendimas“, – ketvirtadienį Seime kalbėjo jis.

Pastaruoju metu taip pat diskutuojama, ar LEU centriniai rūmai galėtų būti saugomi kaip paveldas. Apie tai daugiau – čia.

Kaip skelbė „Verslo žinios“, visas LEU turtas (apie 20 objektų) vertinamas maždaug 50 mln. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Lietuvio emigracija Suomijoje truko pusdienį: darbdavys mini „netipinę situaciją“

Lapkričio TOP 13: knygų antplūdis artėjant šventėms.

N-18 Aktualu

Lukiškių prižiūrėtojus fekalijomis apipylęs žudikas žagintojas pats tapo nukentėjusiuoju

Vardai

„Atspėk, kas dėžėje“ premjera: tokių Monikų dar nematėte – iš baimės net drebėjo rankos

Aktualu

Suprasti akimirksniu: 15min atsako į svarbiausius klausimus apie prezidento rinkimus

Gyvenimas

K.Mišinienė: „Seksualinę prievartą patiria ne tik įkalinimo ar globos įstaigose esantys vyrai“

24sek

K.Pangosas: apie svarbiausią Šaro pamoką, nustebinusius katalonus ir stiprų „Žalgirį“

Aktualu

Theresa May atmeta galimybę rengti antrą referendumą dėl „Brexit“

24sek

Antanas Guoga apie „Ryto“ skandalus: „Praeities šešėliai persekioja klubą“

Vardai

Iglė per gimtadienį scenoje sulaukusi 4 kilogramus sveriančio S.Prūsaičio siurprizo neteko žado

Sportas

Salės futbolo šventė Alytuje: „Vytis“ – „Dobovec“

Pasaulis kišenėje

Pažinti Vokietiją: Freizingas – bavariško jaukumo oazė, kurią aplankę liksite sužavėti

15min eksperimentas Gazas

15min/Gazas patikrino: ką naktį mato vairuotojas, jei pėsčiasis eina su „tautine apranga“

Aktualu

Orai: kitą savaitę sulauksime sniego 

Gazas

Kainų testas: viešasis transportas prieš automobilį. Kuris nugalėjo?

Vardai

Internete žaibiškai pasklidusi parodija Karolinos Meschino nė kiek neįžeidė: „Nauda abipusė“

Maistas

Vakarienė pas Jurgą ir Paulių. Sicilija: pamirškite mafiją! Eikite valgyti! (su arabiškais skonio motyvais)

Gyvenimas

Psichoterapeutas: 7 dalykai, kurių vyruose nepakeisite

Verslas

Sporto rūmų rekonstrukcija juda į priekį: paaiškėjo, kas rengs techninį projektą

24sek

Vilniaus „Rytui“ – rimti kaltinimai: ispano istorija atskleidžia nuslėptus mokesčius?

Naujienos

Verslas

Vyriausybė tvirtina apynasrį prekybai: kišis į sutartis, lentynas, darbo laiką, viešins kainas

Aktualu

D.Trumpas: Kinija bando paveikti lapkritį vyksiančius rinkimus į JAV Kongresą

Vardai

Donatas Motiejūnas pirmąkart prakalbo apie sūnų: „Adomas – mano didžiausias gyvenimo pasiekimas“

Kultūra

Artūras Tereškinas: Pirmyn į chronišką ateitį

Gyvenimas

Su kurčiaisiais kolekciją sukūrusi D.Pavalkytė: rokerių rodomi ragai kurtiesiems reiškia visai ką kita

Verslas

„Norfos“ savininkas D.Dundulis: vienintelis dalykas, ko reikia verslui – netrukdyti

Verslas

Rokiškio rajono meras: Indijos bendrovių 200 mln. eurų investicijos išjudins miestą

Gyvenimas

Į pavasarį „Gucci“ žengia su legendinės Dolly Parton atvaizdu ir Peliuko Mikio rankine

Aktualu

Etikos sargai nesiims tirti S.Jakeliūno kaltinimų dėl M.Majausko elgesio

24sek

Norai keičiasi – Jimmy Butlerio prioritetu tapo „Miami Heat“

Verslas

M.Starkevičiūtė kaltina D.Grybauskaitę ir I.Šimonytę – prašo ištirti, ar nepasipelnė iš krizės

Gazas

Lietuvos automobilių ralio čempionato finalui besiruošiantis Vaidotas Žala: paskutiniame etape – didžiulė intriga

Pasaulis kišenėje

Slidinėjimo sezonas ant nosies: kur tepti slides – Prancūzija, Italija ar Andora?

Aktualu

ŠMM neigia A.Navicko žodžius: mokytojai masiškai iš darbo neišeina

Kultūra

Jotvingių ir Jaunojo jotvingio premijų laureatės – D.Čepauskaitė ir G.Ambrazaitė

Kiekviename žingsnyje lydintys Šiaurės Korėjos diktatorių dinastijos atvaizdai

Aktualu

R.Karbauskio noras atimti J.Džiugelio postą neįgyvendintas – posėdis boikotuotas

Pasaulis kišenėje

Paskelbti lankomiausi miestai pasaulyje: keliuose jau buvote?

Sportas

Prieš kovą ringe boksininkas atsidūrė kalėjime – kaltinamas išprievartavimu

24sek

Diena su broliais Prienuose: V.Šeškaus lašinukai ir juokai rūbinėje

Vardai

Ypatingos

07:22
06:20

Gera keliauti kartu

Ko reikia šiuolaikiniam pirkėjui?

Sveikata

Mamos prieš meningokoką

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką