Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gegužės 11d. 19:57

Būsto ABC. Kaupiamoji įmoka mokama tik nuo gyvenamo ar ir nuo sandėliuko ploto?

Kaupiamoji daugiabučio įmoka turi būti kaupiama nuo valdomo gyvenamojo ploto, ar nuo viso, kad ir nuo sandėliuko? 15min pasiteiravo Vilniaus miesto savivaldybės ekspertų.

„Nuo sausio mėnesio daugiabučio namo administratorius mėnesio kaupiamąją įmoką pradėjo skaičiuoti ne tik nuo gyvenamojo buto ploto, bet pridėjęs ir sandėliuko plotą. Ankstesniais metais minėta įmoka buvo skaičiuojama tik nuo gyvenamojo buto ploto. Ar nuo 2021 m. sausio kažkas pasikeitė? Kaip turi būti iš tiesų? Tuo tarpu, tėvų gyvenamojo daugiabučio kaupiamoji mėnesio įmoka kito administratoriaus skaičiuojama ir toliau tik nuo buto ploto“, – 15min „Būsto ABC“ klausė skaitytoja Sonata.

Atsakymo nerandate interneto platybėse? Klauskite specialisto! Siųskite savo klausimus el. paštu bustoabc@15min.lt. Atsakymo ieškokite „Verslo“ rubrikoje „Būsto ABC“.

Vilniaus miesto savivaldybės Būsto administravimo skyriaus vedėjos Eglės Šlajūtės teigimu, vadovaujantis Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 4.82 straipsnio 3 dalimi, butų ir kitų patalpų savininkai privalo proporcingai savo daliai apmokėti išlaidas namui (statiniui) išlaikyti ir išsaugoti, įstatymuose nustatyta tvarka mokėti mokesčius, rinkliavas ir kitas įmokas.

„To paties straipsnio 7 dalyje nurodyta, kad buto ir kitų patalpų savininkui priklausanti bendrosios dalinės nuosavybės dalis yra lygi jam nuosavybės teise priklausančių patalpų naudingojo ploto ir gyvenamojo namo naudingojo ploto santykiui.

Apibendrinant tai, kas išdėstyta, Skyriaus nuomone, apskaičiuojant mokesčius turi būti vertinamas visų patalpų savininkui nuosavybės teise priklausančių patalpų naudingasis plotas, nagrinėjamu atveju ir patalpų savininkui nuosavybės teise priklausančios sandėliuko dalis“, – aiškino ji.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 1 „Būsto ABC“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

16:14
01:13
23:58

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką