Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 vasario 15d. 10:53

Gindamas viešąjį interesą, prokuroras kreipėsi į teismą dėl planuojamų statybų prie Vilkokšnio ežero

Verknės ištakos – Vilkokšnio ežeras. Viena iš gražiausių Lietuvos upių. Vertinkime kur ir kaip gyvename...
Petras Lozda / Vilkokšnio ežeras

Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras, gindamas viešąjį interesą, kreipėsi į teismą su pareiškimu, kuriuo prašo panaikinti Trakų rajono savivaldybės administracijos priimtus dokumentus, leidžiančius kaimo turizmo pastatų statybą Aukštadvario regioninio parko Vilkokšnio kraštovaizdžio draustinyje, rašoma pranešime žiniasklaidai.

2000-aisias metais buvo patvirtintas Aukštadvario regioniniame parke, Savaitiškių kaime, esančio sklypo detalusis planas, kuriame buvo numatyti ūkininko sodybos pastatai: gyvenamasis namas, ūkinis pastatas, pirtis ir lieptas.

2019 m. spalio 2 d. Trakų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu žemės sklypo detalusis planas buvo pakoreguotas. Jame numatyta, kad sklype atsiras dar keturi kaimo turizmui pritaikyti statiniai, išsidėstę lygiagrečiai Vilkokšnio ežero kranto, 50 metrų atstumu nuo pakrantės apsaugos zonos. 2020 m. balandžio mėn. Trakų rajono savivaldybės administracija išdavė statybos leidimą šiems pastatams statyti.

Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras, išnagrinėjęs Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos pareiškimą dėl galimų pažeidimų, vykdant teritorijų planavimo procedūras ir išduodant statybą leidžiantį dokumentą, nustatė Saugomų teritorijų įstatymo, Teritorijų planavimo įstatymo ir kitų teisės aktų pažeidimus, pripažinęs juos kartu ir viešojo intereso pažeidimais. Prokuroras prašo panaikinti kaimo turizmo pastatų statybą Savaitiškių kaime leidžiančius dokumentus, Trakų rajono savivaldybės administracijos priimtus 2019 ir 2020 metais.

Prokuroro pareiškime Vilniaus apygardos administraciniam teismui nurodoma, kad minimas žemės sklypas yra valstybės saugomoje, konservacinio funkcinio prioriteto zonoje – Aukštadvario regioninio parko Vilkokšnio kraštovaizdžio draustinyje. Jame statiniai projektuojami ir statomi atsižvelgiant į vietovės kraštovaizdžio ypatumus bei tradicinės Dzūkijos (Dainavos) etnografinio regiono architektūros savitumus, o jame esančios sodybos gali būti pritaikomos kaimo turizmo paslaugoms teikti, puoselėjant ir skleidžiant regiono etnografines tradicijas.

Įvertinus kaimo turizmo pastatų statybos Savaitiškių kaime projektą nustatyta, kad suprojektuoti vienodos architektūros pastatai ir pavienis jų išdėstymas žemės sklype (neformuojantis sodybos) neatitinka šios vietos Dzūkijos regiono tradicinio kraštovaizdžio ir tradicinės architektūros principų.

Pareiškime teismui prokuroras nurodo, kad ginamas viešasis interesas yra susijęs su saugomomis teritorijomis, o pažeidimo pašalinimas turėtų būti nukreiptas į šios teritorijos mokslinės, ekologinės, kultūrinės ir kitokios vertės, kuria ši teritorija pasižymi, išsaugojimą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką