Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugpjūčio 23d. 16:17 , Atnaujinta: 2017 rugpjūčio 23d. 17:07

Kunigai investuoja į viešbutį ir konferencijų centrą Misionierių vienuolyno ansamblyje

„Misionierių sodų“ projekto statybos
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / „Misionierių sodų“ projekto statybos

Vilniaus arkivyskupijos ekonomo tarnyba Vilniaus Misionierių vienuolyno statinių ansamblyje planuoja įrengti viešbutį ir konferencijų centrą.

„Vilniaus misionierių vienuolyno statinių ansamblių pastatų projektinių pasiūlymų sprendiniai vertingųjų savybių nesumenkina, numatomi paprastojo remonto, kapitalinio remonto, rekonstrukcijos ir naujos statybos bei tvarkomieji paveldosaugos darbai. Pagrindiniai darbai numatyti pastatų viduje, naujos statybos tūriai nenumatomi istorinėse sunykusių komplekso dalių vietose, nekeičiant komplekso istorinės tūrinės erdvinės struktūros“, – rašoma projektiniuose pasiūlymuose, kuriuos parengė „Vilniaus architektūros studija“.

„Vilniaus architektūros studija“/Sostinės Misionierių vienuolyno ansamblyje – viešbutis ir konferencijų centras
„Vilniaus architektūros studija“/Sostinės Misionierių vienuolyno ansamblyje – viešbutis ir konferencijų centras

Įrengs viešbutį ir konferencijų centrą

Projektiniuose pasiūlymuose skelbiama, kad 1,03 tūkst. kv. m ploto Viešpaties Dangun Žengimo bažnyčia bus suremontuota. Pastatą ketinama pritaikyti konferencijų centro funkcijai.

Sanguškų rūmai ir vienuolyno namas bus rekonstruoti, o jų plotas padidės beveik 500 kv. metrų. Pastatus planuojama pritaikyti viešbučio funkcijai, rūsyje, aukštuose, pastogėse bus ardomos naujos statybos ligoninės funkciją atitinkančios pertvaros.

Vienuolyno oficina bus praplėsta dvigubai ir pritaikyta viešbučio funkcijai. Taip pat norima rekonstruoti ūkinį vienuolyno pastatą, kurio plotas padidės 344 kv. m. Ligoninės korpusas bus rekonstruotas ir pastatytas naujas priestatas.

„Vilniaus architektūros studija“/Sostinės Misionierių vienuolyno ansamblyje – viešbutis ir konferencijų centras
„Vilniaus architektūros studija“/Sostinės Misionierių vienuolyno ansamblyje – viešbutis ir konferencijų centras

„Projektiniuose pasiūlymuose numatomas sklypo sutvarkymas, atkuriant ir papildant senąją takų ir pravažiavimų sistemą, numatant norminį automobilių stovėjimo vietų skaičių visam kompleksui, taip pat ūkinio bei gaisrinio transporto judėjimo kelius“, – rašoma projektiniuose pasiūlymuose.

Priims piligrimus ir turistus

Vilniaus arkivyskupijos išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad iešpaties Dangun Žengimo (Misionierių) bažnyčia bus gaivinama arkivyskupijos.

„Pastaruoju metu visuomenėje garsiai skambantis Misionierių kalvos klausimas atkreipė dėmesį į skaudžią tiesą, kad nusavinti Bažnyčios pastatai jai buvo grąžinti dažnai apverktinos būklės, todėl reikia didžiulių investicijų, kad jie vėl galėtų būti miesto veido puošmena, o ne jo žaizda“, – sako Vilniaus arkivyskupijos ekonomas Mykolas Juozapavičius.

M.Juozapavičius teigia, ieškant būdų, kaip išsaugoti Misionierių bažnyčią, buvo pasirinktas kelias prikelti ansamblį, buvusio vienuolyno pastatus pritaikant viešbučio veiklai, o bažnyčios erdves – konferencijoms, koncertams, kultūros ir sielovados renginiams.

Skelbiama, kad vienuolyno pastatuose įkurtame viešbutyje galės apsistoti ne piligrimai iš viso pasaulio, bet ir turistai, verslininkai. Čia vyks sielovados ir kultūros renginiai. Bus sutvarkytas sklypas, atkurta ir papildyta senoji takų ir pravažiavimų sistema.

Vilniaus arkivyskupijos teigimu, atsipirkus investicijoms į Misionierių ansamblio gaivinimą, viešbučio generuojamos pajamos bus vienas iš šaltinių, padėsiančių vystyti Vilniaus arkivyskupijos sielovadinius ir socialinius projektus bei tęsti paveldo atnaujinimo darbus kituose objektuose.

Vilniaus arkivyskupija vykdys darbus restitucijos būdu atgautame Misionierių vienuolyno ansamblyje ir jam suformuotame žemės sklype, į kurį nepatenka „Misionierių sodų“ teritorija, kurioje buvo sovietmečiu statyta ligoninė.

„Misionierių vienuolyno ansamblis, kaip ir Vilniaus Šv. Stepono, Vizičių bei daugelis kitų bažnyčių buvo nusavintos okupacinės valdžios ir Bažnyčiai grąžintos Lietuvai atgavus Nepriklausomybę. Deja daugelio grąžintų objektų būklė po okupacinio laikotarpio buvo apverktina. Nepaisant to, nuolat ieškoma būdų, kaip atgaivinti šį religinį ir kultūrinį paveldą“, – sako M.Juozapavičius.

Projektinių siūlymų pristatymas visuomenei vyks rugsėjo 14 dieną Vilniaus miesto savivaldybėje.

Gretimame sklype šiuo metu statomas 40 mln. eurų vertės daugiabučių projektas „Misionierių sodai“.

Vilniaus arkivyskupijos ekonomo tarnyba administruoja arkivyskupijos kilnojamąjį ir nekilnojamąjį turtą, rūpinasi turto priežiūra, apsauga, remontu, restauravimu, naujų pastatų statyba.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:03
22:58
25:27

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką