Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugpjūčio 22d. 14:51 , atnaujinta: 2017 rugpjūčio 23d. 09:43

Statybos inspekcija teismo prašo stabdyti „Misionierių sodų“ statybas

„Misionierių sodų“ projekto statybos
15min ir fcdinamo.ge nuotr. / „Misionierių sodų“ projekto statybos

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą prašydama panaikinti bendrovei „Misionierių namai“ išduotą leidimą statyboms adresu Subačiaus g. 20, Vilniuje. Taip pat pritaikyti laikinąsias apsaugos priemones – sustabdyti projekto „Misionierių sodai“ statybos darbus. Leidimą išdavusi Vilniaus miesto savivaldybė tikina, kad jų sprendimas atitiko viešąjį interesą. 

Pranešime spaudai teigiama, kad Generalinės prokuratūros inicijuotoje byloje dėl Misionierių vienuolyno statinių ansamblio iki šiol dalyvavusi kaip trečiasis asmuo, dabar Statybos inspekcija prašo teismo leisti joje dalyvauti su pareikštais savarankiškais reikalavimais. Toks sprendimas priimtas užbaigus tyrimą dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos išduoto šio objekto statybą leidžiančio dokumento teisėtumo, kurio metu buvo nustatyta, kad jis buvo išduotas neteisėtai.

„Teismo prašoma įpareigoti bendrovę „Misionierių namai“ per 6 mėnesius nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos pašalinti statybos, kuriai jis buvo išduotas, padarinius – nugriauti naujai statomą statinį bei rekonstruojamą statinį, atstatyti kultūros paveldo statinį (jo dalį) ir sutvarkyti statybvietę. Taip pat prašoma taikyti laikinąsias apsaugos priemones – sustabdyti vykdomus statybos darbus“, – rašoma pranešime.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„Misionierių sodų“ projekto statybos
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„Misionierių sodų“ projekto statybos

Teigiama, kad VTPSI statybą leidžiančio dokumento teisėtumo patikrinimo metu nustatė, jog pateikti projekto sprendiniai neatitinka teritorijų planavimo dokumentų, statytojas kartu su prašymu išduoti leidimą pateikė ne visus privalomus dokumentus, buvo padaryti kiti pažeidimai, dėl kurių statybą leidžiantis dokumentas išduotas neteisėtai.

„VTPSI, atlikusi tyrimą savo kompetencijos ribose, nustatė, kad Vilniaus miesto savivaldybės administracija, išduodama ginčijamą statybos leidimą, neatsižvelgė į ginčo teritorijoje galiojančius detaliuosius planus ir tuo pažeidė Lietuvos Respublikos statybos įstatymo 24 straipsnio 3 dalies reikalavimus, todėl (taip pat ir dėl kitų aplinkybių) šis statybą leidžiantis dokumentas yra išduotas neteisėtai“, – patikslino VTPSI atstovas spaudai Albinas Keturka.

Vilniaus savivaldybė: leidimai išduoti teisėtai

Sostinės valdžia teigia, kad leidimai statyboms išduoti teisėtai.

„Vilniaus savivaldybė laikosi pozicijos, kad išduodama leidimą statyboms, laikėsi visų tuo metu galiojusių teisės aktų, sprendimas neprieštaravo, o kaip tik atitiko viešąjį interesą – turėti sutvarkytas ir patrauklias viešąsias erdves Vilniaus senamiestyje“, – BNS atsiųstame komentare teigė Vilniaus mero atstovas Aleksandras Zubriakovas.

Birželio pabaigoje inspekcija pranešė nustačiusi savavališkas statybas Vilniaus arkivyskupijos kurijai priklausančiame sklype Subačiaus gatvėje ir būstų projektą plėtojančiai bendrovei „Misionierių namai“ nurodė jas sustabdyti. Tuomet įmonės valdomoje teritorijoje, kuriai buvo išduotas statybos leidimas, plėtra nebuvo stabdoma.

Generalinės prokuratūros prašymas buvo atmestas

Generalinė prokuratūra, išnagrinėjusi VTPSI pateiktus duomenis, birželį kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą, prašydama panaikinti specialųjį planą, statybą leidžiantį dokumentą bei pašalinti šios statybos padarinius. Teismo taip pat buvo prašoma taikyti laikinąsias apsaugos priemones.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„Misionierių sodų“ projekto statybos
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„Misionierių sodų“ projekto statybos

15min rugpjūčio pradžioje rašė, kad Vilniaus miesto apylinkės teismas atmetė Generalinės prokuratūros prašymą pritaikyti laikinąsias apsaugos priemones „Misionierių sodų“ projektui. Tai reiškė, kad Vilniaus senamiestyje greta buvusio Misionierių vienuolyno plėtojamo 40 mln. eurų vertės prestižinių būstų statyba gali būti tęsiama.

BNS skelbė, kad prokurorai prašė teismo uždrausti bendrovei „Misionierių namai“ vykdyti statybos darbus Subačiaus g. 20 žemės sklype, taip pat disponuoti visais jame esančiais statiniais. Anot prokurorų, kitu atveju gali išaugti galbūt neteisėtų statinių dalių griovimo kaštai, nekilnojamasis turtas gali būti perleistas tretiesiems asmenims, taip apsunkinant bylos nagrinėjimą ir teismo sprendimo vykdymą.

Anot Vilniaus miesto apylinkės teismo, prokurorų prašymas nėra pagrįstas bei tinkamai motyvuotas. Generalinė prokuratūra šį teismo sprendimą apskundė.

Bendrovės vizualizacija/„Misionierių sodų“ projektas
Bendrovės vizualizacija/„Misionierių sodų“ projektas

Pradėtas ikiteisminis tyrimas STT

15min skelbė, kad Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT) yra pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo piktnaudžiavimo priimant „Misionierių sodų“ projektui palankų sprendimą Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybos inspekcijoje.

VTPSI skelbė, kad bendrovė „Misionierių namai“ birželio mėnesį kelis kartus kreipėsi į VTPSI Vilniaus departamentą su prašymais, siekdama įregistruoti nebaigtus statyti statinius Nekilnojamojo turto registre. Inspekcijos specialistai du kartus tokį prašymą atmetė vadovaudamiesi Statybos įstatymo nuostatomis, kurios, pasak inspekcijos, esamomis aplinkybėmis to daryti neleido. Vieną kartą deklaracija buvo atmesta dėl neteisingų statytojo pateiktų sklypo duomenų.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„Misionierių sodų“ projekto statybos
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„Misionierių sodų“ projekto statybos

Ketvirtą kartą statytojo prašymas buvo patenkintas, nors šiuo metu dėl projekto teisėtumo vyksta teisminiai ginčai. Vis dėlto buvo patvirtintas tik vienas statinys iš penkių numatytų pastatų. Šis statinys yra sena ligoninės dalis ir stovi sklype jau daug metų.

Dėl savo darbuotojų elgesio VTPSI beveik prieš mėnesį kreipėsi į Vilniaus apygardos prokuratūrą ir STT prašydama ištirti galimus piktnaudžiavimo tarnyba atvejus VTPSI Vilniaus teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamente.

Prabangūs butai su prabangiu vaizdu

15min primena, kad greta Misionierių vienuolyno XVIII amžiuje veikė Vaikelio Jėzaus vaikų prieglauda. 1976 metais šiaurinė prieglaudos dalis buvo nugriauta, prie jos pastatytas naujas ligoninės korpusas, įrengta požeminė slėptuvė, sujungusi prieglaudos pastatus su netoliese buvusiu Misionierių vienuolynu, tuo metu rekonstruotu į ligoninę. Čia maždaug hektaro ploto teritorijoje bendrovė „Misionierių namai“ sausį pradėjo daugiabučių statybas.

Bendrovė „Misionierių namai“ 2007 metais savivaldybės rengtame aukcione išsinuomojo 1 ha ploto teritoriją Subačiaus gatvėje už 16 mln. eurų. Teritorijoje planuojama statyti penkis dviaukščius namus su mansardomis, kuriuose bus įrengta 100-as 40–360 kv. m ploto butų.

fcdinamo.ge nuotr./Roman Pipia
fcdinamo.ge nuotr./Roman Pipia

Pastatų griovimo darbai čia prasidėjo šių metų sausį, iškart po to, kai buvo gautas statybos leidimas. Užbaigti darbus planuota 2019 metų gruodį. Skelbta, kad bendros investicijos į projektą turėtų siekti apie 40 mln. eurų.

Kultūros paveldo departamento specialioji komisija yra konstatavusi, kad institucijų suderintas ir buvusio kultūros ministro Šarūno Biručio parašu patvirtintas specialusis planas neatitiko tuo metu galiojusių teisės aktų reikalavimų. Komisija rekomendavo svarstyti specialiojo plano pakeitimą, tačiau šiuo metu jis ginčijamas teisme kaip neteisėtas.

„Misionierių namų“ atstovai teigė, kad Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos metami vieši kaltinimai yra nepagrįsti. Tai jie vadina nepagrįstu puolimu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežius lankysis Agluonoje: kaip ir kodėl ten atsidūrė Trakų bazilikos Dievo Motinos paveikslas?

24sek

Šaras pasirinko įžaidėją: Leo Westermannas grįžta į „Žalgirį“

Interviu Aktualu

Lyčių lygybės ekspertas Rogeris Klinthas apie modernų vyrą: „Tai vyras, kuris prisiima atsakomybę“

Vardai

Šorenos ir A.Bružo skyrybų byloje parakas išsisklaidė: pakvipus taikai, teismas paskelbė verdiktą

Pasaulis kišenėje

Ignalinai reikia recepto, kaip tapti madinga – čia ne blogiau nei Nidoje

Aktualu

Katalikų bažnyčia Latvijoje: trumpa istorija

24sek

D.Adomaitis ir L.Kleiza apie M.Farrello išvykimą pateikė skirtingas versijas

Popiežiaus vizitas Aktualu

R.Doveika: popiežius kritikuoja tuos, kurie gyvenimą nori paversti sterilia institucija

Aktualu

Mindaugas Bastys: man reikia mandato, kad galėčiau tarnauti su nauja priesaika

Vardai

Liucinos Rimgailės atostogos Balyje: be vyro, švenčiant pasakiškas draugės vestuves

Verslas

Ekologinio ūkio savininkas: man gaila, bet turiu absoliučiai viską eksportuoti

24sek

Pažiūrėti į Ballus Jonavoje studentai ir senjorai galės nemokamai

Gazas

Atlikti „Tesla Model 3“ saugumo bandymai: ar elektromobiliai yra saugesni už automobilius su vidaus degimo varikliais?

Mokslas.IT

Surastas paskutinis Marso vandenynas

Popiežiaus vizitas Aktualu

Vytautas Landsbergis: per popiežiaus vizitą Lietuva įgijo draugą

Aktualu

Norvegijoje sulaikytas šnipinėjimu įtariamas Rusijos pilietis

Popiežiaus vizitas Aktualu

Sigitas Tamkevičius: popiežius įsijautė į lietuvių kančią

Sportas

A.Novikovo įvartis užkėlė „Jaga“ į lentelės viršūnę

Aktualu

Popiežius Kaune kvietė kunigus būti arčiau žmonių: „Sako: žmonės neateina. Eik juos atrasti“

24sek

Galingai puolę Prienų veteranai susitvarkė su „Lietkabeliu“

Naujienos

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežius lankysis Agluonoje: kaip ir kodėl ten atsidūrė Trakų bazilikos Dievo Motinos paveikslas?

24sek

Šaras pasirinko įžaidėją: Leo Westermannas grįžta į „Žalgirį“

Interviu Aktualu

Lyčių lygybės ekspertas Rogeris Klinthas apie modernų vyrą: „Tai vyras, kuris prisiima atsakomybę“

Vardai

Šorenos ir A.Bružo skyrybų byloje parakas išsisklaidė: pakvipus taikai, teismas paskelbė verdiktą

Pasaulis kišenėje

Ignalinai reikia recepto, kaip tapti madinga – čia ne blogiau nei Nidoje

Aktualu

Katalikų bažnyčia Latvijoje: trumpa istorija

Popiežiaus Pranciškaus asmens sargybiniai Lietuvoje

Kultūra

S.Gedos dukra: „Jis buvo ryto žmogus: pusryčiai, kava, radijas, o tada jau sėdasi prie stalo iki pietų“

Gyvenimas

5 dalykai, kurie labiausiai gadina jūsų seksualinį gyvenimą

Aktualu

Popiežiaus Pranciškaus vizito pabaiga Vilniuje: „Te Lietuva būna vilties švyturiu“

Gyvenimas

Košmariškas lietuvės gimdymas Jungtinėje Karalystėje: dėl dukters suluošinimo bylinėjasi su ligonine

Gazas

„Euro NCAP“ saugumo testų rezultatai: „Audi A6“, „Volkswagen Touareg“, „Suzuki Jimmy“ ir „Ford Tourneo Connect“

Vardai

Eurika Masytė sukėlė audrą feisbuke: kodėl popiežių oro uoste pasitiko būtent ši mergaitė?

Aktualu

Tikrieji žmogaus teisių gynėjai nepamena Petro Gražulio nuopelnų

Popiežiaus vizitas Aktualu

Antroji popiežiaus diena: penkios įsimintiniausios citatos

Vardai

Tarp LKL aistruolių – ir brolius Lavrinovičius palaikiusios žmonos su vaikais

Kultūra

15min rekomenduoja: kokių renginių nepraleisti kitą savaitę?

24sek

D.Adomaitis ir L.Kleiza apie M.Farrello išvykimą pateikė skirtingas versijas

Popiežiaus vizitas Aktualu

R.Doveika: popiežius kritikuoja tuos, kurie gyvenimą nori paversti sterilia institucija

Aktualu

Mindaugas Bastys: man reikia mandato, kad galėčiau tarnauti su nauja priesaika

Vardai

Daugiau vandens

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką