Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2017 lapkričio 9d. 07:10

Lengvosios atletikos maniežas Kauno valdžios nedomina – nori parduoti aukcione

Buvęs sporto maniežas Šančiuose
Buvęs sporto maniežas Šančiuose
Kauno miesto savivaldybė aukcione parduoda apleistą ir šių metų pavasarį visiškai sudegusį lengvosios atletikos maniežą Kaune, Vokiečių gatvėje. Už pastatų kompleksą ir sklypą nustatyta 189 tūkst. eurų pradinė kaina. Nekilnojamojo turto analitikų teigimu, ši vieta puikiai tiktų pastatyti nedidelę parduotuvę.

Šių metų kovo pabaigoje visiškai sudegęs ir niekam nereikalingas lengvosios atletikos maniežas parduodamas aukcione. Kauno miesto savivaldybė nuo 1995 metų priklausantį jai kompleksą parduoda jau trečią kartą.

„Patalpos turto patikėjimo teise buvo suteiktos Kauno Šančių mokyklai – daugiafunkciam centrui, tačiau ilgainiui pastatas tapo nereikalingas. Pastatas senas ir nenaudojamas, be to, jis nuniokotas gaisro. Toks objektas nereikalingas savivaldybės funkcijoms vykdyti“, – sakė Kauno miesto savivaldybės Nekilnojamojo turto skyriaus vedėjas Donatas Valiukas.

Anot jo, lengvosios atletikos maniežo atstatyti neketinama, nes reikėtų pernelyg daug investuoti, kad objektas taptų funkcionalus. Be to, miestas planuoja plėtoti kitus su sporto infrastruktūra susijusius stambius projektus.

„Objektą įsigijęs asmuo gali vykdyti veiklą pagal galiojančius teisės aktus. Statinys nepatenka į jokio kultūros paveldo objekto teritoriją ar jos apsaugos zonas ir jam paveldosauginiai reikalavimai nekeliami. Žemės sklypo naudojimo būdas – visuomeninės paskirties teritorija“, – teigė jis.

Aliaus Koroliovo/15min nuotr./Buvęs sporto maniežas Šančiuose
Aliaus Koroliovo/15min nuotr./Buvęs sporto maniežas Šančiuose

Vietoje lengvosios atletikos – parduotuvė

Nekilnojamojo turto paslaugų bendrovės „Inreal“ analitikas Robertas Žulpa 15min teigė, kad Kauno Šančių rajone komercinės ar gyvenamosios paskirties sklypų kainos vidutiniškai siekia 4–7 tūkst. eurų už arą, o šiuo atveju kaina siekia 2,5 tūkst. eurų.

„Tačiau parduodamo objekto paskirtis pagal bendrąjį planą yra visuomeninė, dėl ko sklypo panaudojimo galimybės yra gana ribotos. Atskirais atvejais visuomeninės paskirties sklypuose yra galimos prekybinių ar komercinių pastatų statybos. Norint atsakyti, ar šiame parduodame objekte galimos prekybinių ar komercinių pastatų statybos, reikėtų kreiptis į Kauno miesto savivaldybę, nes parduodamame sklype nėra parengtų jokių planavimo dokumentų“, – kalbėjo jis.

Kitas nepanoręs prisistatyti nekilnojamojo turto analitikas iš Kauno teigė, kad objekto kaina atitinka rinkos vertę. Bet jis taip pat pabrėžė, kad prieš kažką statant reikėtų pakeisti žemės paskirtį.

Aliaus Koroliovo/15min nuotr./Buvęs sporto maniežas Šančiuose
Aliaus Koroliovo/15min nuotr./Buvęs sporto maniežas Šančiuose

R.Žulpos teigimu, šiame 76 arų sklype būtų galima pastatyti nedidelę parduotuvę, mat netoliese yra didelė individualių namų koncentracija, o Vokiečių gatvė yra tranzitinė, jungianti Juozapavičiaus prospektą su individualiais namais.

„Jeigu sklype nebūtų galimos prekybinių ar komercinių pastatų statybos, tuomet sklype galima būtų svarstyti privačios ugdymo įstaigos statybos variantą. Tačiau, statant privačią ugdymo įstaigą, reikėtų kruopščiai įsivertinti konkurencinę aplinką, kadangi netoliese yra tiek valstybinių, tiek privačių ugdymo įstaigų“, – apibendrino „Inreal“ analitikas.

Aukcionas vyks lapkričio 13–16 dienomis.

Aliaus Koroliovo/15min nuotr./Buvęs sporto maniežas Šančiuose
Aliaus Koroliovo/15min nuotr./Buvęs sporto maniežas Šančiuose

Planuoja didžiulį futbolo stadioną

15min primena, kad Kaune planuojama rekonstruoti S.Dariaus ir S.Girėno stadioną. Skaičiuojama, kad stadiono rekonstrukcija kainuos 25 mln. eurų – 5 mln. eurų ketinta gauti iš Europos Sąjungos fondų, o likusią sumą Kauno savivaldybė tikėjosi su Vyriausybe pasidalyti pusiau – po 10 mln. eurų.

Spalį 15min rašė, kad Kauno valdžia liko šokiruota po to, kai Vyriausybė netikėtai atsisakė finansuoti S.Dariaus ir S.Girėno stadiono rekonstrukciją – biudžeto projekte investicijos nenumatytos. Praėjus kelioms dienoms po to, kai Vyriausybė nusprendė neįtraukti projekto į Valstybės investicijų programą, ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pareiškė, kad Vyriausybė skirs lėšų stadiono rekonstrukcijai, tačiau konkrečių skaičių neatskleidė.

Pagal projektą, po rekonstrukcijos stadione esančių vietų skaičius nuo 9,5 tūkst. padidėtų iki 15 tūkst., visos tribūnos būtų uždengtos stogu.

Šiuo metu Lietuvos nacionalinė futbolo rinktinė tarptautines rungtynes žaidžia 5 tūkst. žiūrovų talpinančiame Lietuvos futbolo federacijos stadione su dirbtine danga.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

19:03
03:55
01:01

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Interviu 15MAX
15MAX
15MAX
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką