Dabar populiaru
15min be reklamos

Neįtikėtinas TOP 10 brangiausių NT sandorių 2020 metais: sąrašo karalius – skandalingiausias dešimtmečio projektas

Nepaisant pandemijos, 2020-ieji pasižymėjo itin brangiais pirkiniais. Brangiausių NT sandorių dešimtuke į pirmąją vietą išsiveržė prestižiniame sostinės daugiabučių kvartale „Misionierių sodai“ įrengtas butas, už kurį paklota 2,4 mln. eurų. Įdomu, kad į sąrašą pateko net keturi šiame komplekse, kurį galima vadinti vienu skandalingiausių projektų per pastarąjį dešimtmetį, esantys butai. Be to, praėjusių metų brangiausias būstas – trečias per visą istoriją.
Gyvenamųjų namų kompleksas „Misionierių sodai“ Tema
Gyvenamųjų namų kompleksas „Misionierių sodai“ / Luko Balandžio / 15min nuotr.

15min prašymu Registrų centras (RC) pateikė didžiausius 2020 metų gyvenamojo segmento sandorius.

Metų sandoris – butas „Misionierių soduose“

Ankstesniais metais pirmąją vietą užimdavo individualūs namai. Pavyzdžiui, 2018-ais TOP'o viršūnėje karaliavo už 1,95 mln. eurų eurų parduotas namas Vilniuje, Laurų gatvėje.

PLAČIAU SKAITYKITE: TOP 10 brangiausių NT sandorių: karaliauja sostinė ir Numavičių namas

Į pirmąją vietą 2019-ais šovė „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio vilos pardavimas. Registrų centro duomenimis, už gyvenamąjį namą su žemės sklypais Kaišiadorių rajone buvo sumokėta 9,1 mln. eurų.

PLAČIAU SKAITYKITE: Staigmenų pateikęs TOP 10 brangiausių NT sandorių 2019 metais: N.Numavičiaus įmonės ir R.Karbauskio pirkiniai

Tačiau šiemet pirmoje vietoje karaliauja butas. Už šį nekilnojamąjį turtą Vilniaus Subačiaus gatvėje iš viso sumokėta 2,4 mln. eurų.

Šis būstas realizuotas, galima sakyti, viename skandalingiausių projektų Vilniaus mieste – „Misionierių soduose“. Dėl šių daugiabučių su statytojais ne tik kelis metus bylinėjosi valstybė, bet dėmesį buvo atkreipęs ir Seimas. Šie daugiabučiai buvo vadinami „šiltnamiais“, o vėliau Seimo narys Mykolas Majauskas juos pavadino „olandiškais tvartais“.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Gyvenamųjų namų kompleksas „Misionierių sodai“
Luko Balandžio / 15min nuotr./Gyvenamųjų namų kompleksas „Misionierių sodai“

2017-ųjų metų pradžioje Subačiaus gatvėje, greta Misionierių vienuolyno, nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Misionierių namai“ pradėjo statyti projektą panašiu pavadinimu – „Misionierių sodai“. Čia iki 2019 metų turėjo būti rekonstruoti 9,5 tūkst. kvadratinių metrų ploto statiniai ir įrengta apie 100 butų, tačiau statybos papiktino Generalinę prokuratūrą, Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją bei visuomenininkus. Dėl šių statybų buvo pasisakęs net Prezidentas Valdas Adamkus.

Statybas bandyta sustabdyti, tačiau teismai atmetė tiek prokurorų, tiek Statybos inspekcijos ieškinius. Galiausiai VTPSI, pralaimėjusi teismų maratoną, kartu su Kultūros paveldo departamentu (KPD), Vilniaus miesto savivaldybe, plėtotojais bendrove „Misionierių namai“ bei rangos bendrove „Vakarų Baltijos korporacija“ pasirašė taikos sutartį. Taip baigėsi beveik 2 metus trukęs teismų maratonas dėl statybų ant Išganytojo kalvos Vilniuje, vietoj buvusios Vaikelio Jėzaus vaikų prieglaudos Vilniaus misionierių vienuolyne.

VTPSI šia sutartimi atsisakė visų savo reikalavimų ir įsipareigojo ateityje nereikšti jokių naujų ieškinių ir skundų dėl 2018 metų gegužės 13 dieną išduoto leidimo panaikinimo. O bendrovė „Misionierių namai“ patvirtino, kad iš valstybės ir savivaldybės nereikalauja jokios žalos atlyginimo. Bendrovė šia sutartimi nereikalauja ir jai priteistų bylinėjimosi išlaidų – 40 tūkst. eurų.

PLAČIAU SKAITYKITE: Teismų maratonas baigėsi: Statybos inspekcija taikiai susitarė su „Misionierių namų“ statytojais

Brangiausi pagal kv. metrą butai

Nekilnojamojo turto paslaugų bendrovės „Ober-Haus“ Rinkos tyrimų vadovas Baltijos šalims Raimondas Reginis konstatuoja – 2020-ais įregistruotų brangiausių būsto sandorių dešimtuko vienvaldis lyderis yra Vilniaus Senamiestyje baigiamas plėtoti projektas „Misionierių sodai“ (Subačiaus g.).

„Šis projektas visus 2020-uosius metus rinką „kaitino“ tikrai išskirtiniais pardavimais, o metus užbaigė tikrai išskirtiniu sandoriu. Už įspūdingo dydžio butą su automobilių stovėjimo vietomis sumokėta apie 2,4 mln. eurų“, – kalbėjo jis.

Bendrovės nuotr./Raimondas Reginis
Bendrovės nuotr./Raimondas Reginis

R.Reginio vertinimu, šis įsigytas butas, skaičiuojant pagal bendrą įsigijimo sumą, yra trečioje vietoje tarp brangiausių asmeniniam naudojimui parduotų butų (daugiabučiuose) Lietuvoje per visą istoriją.

„Apskritai, „Misionierių sodų“ projektas 2020 metais tapo brangiausiu gyvenamuoju projektu tiek šalies sostinėje, tiek ir visoje Lietuvoje. Šiame projekte per praėjusius metus įsigyta daugiausia brangiausių butų ne tik pagal suminę kainą, bet ir skaičiuojant pagal vieno kvadratinio metro įsigijimo kainą“, – 15min aiškino pašnekovas.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Gyvenamųjų namų kompleksas „Misionierių sodai“
Luko Balandžio / 15min nuotr./Gyvenamųjų namų kompleksas „Misionierių sodai“

Be to, R.Reginis atkreipia dėmesį į dar vieną šio projekto išskirtinumą. 2020 metų rugsėjo mėnesį šiame projekte buvo parduotas butas, už kurio vieną kvadratinį metrą sumokėta daugiau nei 7 tūkst. eurų, atmetus automobilių stovėjimo vietų ir kitų priklausinių kainą.

„Ir tai yra brangiausias parduotas butas Lietuvoje per pastarąjį dešimtmetį, skaičiuojant pagal vieno kvadratinio metro įsigijimo kainą“, – sakė jis.

Be to, šis rezultatas pasiektas net be viešos pardavimų strategijos, nors viešoje erdvėje buvo minimas pakankamai dažnai. Tai, anot R.Reginio, rodo, kad pirkėjams buvo pasiūlytas tikrai išskirtinis produktas.

Likusiame dešimtuke – butai ir namai

Antras pagal dydį gyvenamojo būsto sandoris buvo sudarytas irgi Vilniuje. Tik šį kartą už 2,25 mln. eurų Kiškių gatvėje buvo įsigytas namas.

Trečioje vietoje – taip pat namas, tik Neringoje. Už jį naujieji savininkai sumokėjo 2,2 mln. eurų.

Ketvirtoje – taip pat namas Vilniuje, Birutės gatvėje. Už jį gauta 1,9 mln. eurų.

Sauliaus Žiūros nuotr./Žvėrynas
Sauliaus Žiūros nuotr./Žvėrynas

Penktoje – gyvenamasis namas Trakų rajone, už kurį naujieji savininkai sumokėjo 1,5 mln. eurų.

Įdomu, kad brangiausių nekilnojamojo turto sandorių dešimtuke atsiduria dar trys butai iš „Misionierių sodų“ projekto Subačiaus gatvėje. Šeštą vietą užima butas, už kurį sumokėta 1,5 mln. eurų, aštuntą vietą – butas, įsigytas už 1,4 mln. eurų, o dešimtuką užbaigia už 1,3 mln. eurų parduotas butas.

Tuo tarpu septintoje vietoje atsiduria Kaune, Laisvės alėjoje, esantis butas, už kurį paklota 1,45 mln. eurų.

Kauno miesto savivaldybės nuotr./Laisvės alėją nušvietė tūkstančiai lempučių
Kauno miesto savivaldybės nuotr./Laisvės alėją nušvietė tūkstančiai lempučių

O priešpaskutinę vietą užėmė namas Vilniuje, Vaidilutės gatvėje, už kurį sumokėta 1,4 mln. eurų.

Žvelgdamas į kitus brangiausius būsto sandorius Lietuvoje, R.Reginis didesnių staigmenų nemato. Kaip ir ankstesniais metais, už asmeniniam naudojimui skirtą brangiausią būstą pirkėjai Lietuvoje retai kada sumoka daugiau nei 2 mln. eurų.

„Daugiausiai sumokama už didelio ploto butus Vilniaus Senamiestyje ir individualius namus vertingiausiose Lietuvos vietose“, – konstatavo jis.

Tiesa, R.Reginio nuomone, šiame brangiausių įsigytų būstų sąraše neturėtų būti parduoto buto Kaune (Laisvės al.). Anot jo, šis nedidelio ploto butas buvo įsigytas kartu su komercinės paskirties nekilnojamuoju turtu.

Pandemija paskatino investicijas

Tačiau kalbant apie 2020-uosius metus bendrai, pasak R.Reginio, jie buvo rezultatyvūs ne tik brangiausiame segmente. Registrų centro duomenimis, 2020 metais Lietuvoje būsto (butų ir namų) įsigyta tik 5 proc. mažiau nei 2019 metais, o visam būstui įsigyti per metus buvo išleista rekordinė pinigų suma.

„Augančios nekilnojamojo turto kainos, besiplečiantis bendras būsto fondas Lietuvoje ir rinkai reguliariai pristatomi nauji išskirtiniai projektai sukuria visas sąlygas šio segmento plėtrai“, – konstatuoja analitikas.

Be to, R.Reginio teigimu, dabartinė pandemija kaip tik paskatino dalį žmonių investuoti į būstą vertingiausiose ir poilsiui tinkamose Lietuvos vietose. Vien Palangos miesto savivaldybėje (Palangoje ir Šventojoje) 2020 metais įsigyta rekordinis būsto skaičius – 32 proc. daugiau nei 2019 metais).

„O šiais metais didesnės apimties sandoriais gali nustebinti gražiausias ir brangiausias Lietuvos pajūrio kurortas – Neringa“, – įsitikinęs jis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką