Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 18d. 11:31

Profsąjungų rūmai skaičiuoja paskutines dienas: jau griaunamos kolonos

Profsąjungų rūmai, regis, gali būti nugriauti greičiau nei iki gruodžio pradžios. Per pusantros savaitės nugriauta daugiau negu pusė pastato, penktadienį imtasi ir kolonų.

15min primena, kad spalio 9 dieną, trečiadienį, sostinėje pradėti griauti buvę Profsąjungų rūmai. Žadama, kad pastato neliks iki metų pabaigos.

Tačiau 15min foto skyriaus vadovas Valdas Kopūstas penktadienį apsilankęs ant Tauro kalno pasakojo, kad jau neliko daugiau nei pusė pastato. Penktadienį dieną imtasi ir kolonų.

Siekiant sumažinti dulkių kiekį, ant sugriautų mūrų purškiamas vanduo, tačiau aplinkoje jų vis tiek daug.

Pastato neliks iki metų pabaigos

Praėjusią savaitę Profsąjungų rūmų griovimu užsiimančio „Statybų kodo“ direktorius Lauras Danys žurnalistams aiškino, kad griaunant „pastatas turi suvažiuoti į vidų“. Tiesa, įmonės griaus tik antžeminę statinio dalį, o rusių nekliudys.

„Yra gilūs rūsiai. Mes griausime iki pastato nulio, galima sakyti, tai, kas matosi ant žemės paviršiaus. Visas pastatas nugriaunamas ir mes jį visą išvežame. O rūsiai paliekami kitam rangovui, šiuo etapu pamatai nebus judinami“, – tuomet kalbėjo L.Danys.

TAIP PAT SKAITYKITE: Multimedija apie Profsąjungų rūmus

Iškils koncertų salė

Vietoje griaunamų Profsąjungų rūmų ant sostinės Tauro kalno turėtų iškilti Nacionalinė koncertų salė. Rugsėjį paaiškėjo, kaip ji atrodys – geriausia naujojo Vilniaus simbolio ant Tauro kalno architektūrinė idėja tapo architektų grupės iš Ispanijos „Arquivio architects“ pasiūlyta idėja.

Čia numatyta įrengti iki 1,7 tūkst. vietų didžiąją ir 500 vietų mažąją sales, taip pat erdves barams, vestibiulį su vaizdu į miesto panoramą ir patalpas kitai įvairiai kultūrinei veiklai.

Koncertų salės projektavimo paslaugų ir statybos darbų biudžetas siekia 52 mln. eurų. Į šią sumą įtrauktos visos su objekto projektavimu, statyba ir įrengimu bei sklypo tvarkymu susijusios išlaidos.

Kartu planuojama tvarkyti ir būsimosios salės prieigas, greta esančią Liuteronų sodų teritoriją – Vilniaus evangelikų senųjų kapinių kompleksą. Šiems darbams su Europos Sąjungos parama planuojama skirti 14 mln. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

17:02
04:35

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

22:09
04:46
07:27

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką