Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 14d. 13:02

Profsąjungų rūmų tuoj neliks: priekyje liko tik kolonos, žmonės kabina vainikus

Profsąjungų rūmai sparčiai griaunami – mažiau nei per savaitę nugriauta trečdalis pastato, priekyje liko tik kolonos. Taip pat vilniečiai ant tvoros kabina laidotuvių vainikus.

15min primena, kad spalio 9 dieną, trečiadienį, sostinėje pradėti griauti buvę Profsąjungų rūmai. Žadama, kad pastato neliks iki metų pabaigos, tačiau griovimo darbai, regis, einasi kaip iš pypkės – jau neliko trečdalio pastato.

Pirmadienį 15min fotografas Lukas Balandis apsilankė ant Tauro kalno ir įamžino progresą. Matoma, kad jau nugriauta didelė dalis priekinio pastato korpuso, liko tik kolonos. Po truputį imamasi ir galinio Profsąjungų rūmų korpuso.

Tačiau kol kas kolonos nepaliestos, o gyventojai, lyg per laidotuves, kabina ant tvoros vainikus.

Pastato neliks iki metų pabaigos

Praėjusią savaitę Profsąjungų rūmų griovimu užsiimančio „Statybų kodo“ direktorius Lauras Danys žurnalistams aiškino, kad griaunant „pastatas turi suvažiuoti į vidų“. Tiesa, įmonės griaus tik antžeminę statinio dalį, o rusių nekliudys.

„Yra gilūs rūsiai. Mes griausime iki pastato nulio, galima sakyti, tai, kas matosi ant žemės paviršiaus. Visas pastatas nugriaunamas ir mes jį visą išvežame. O rūsiai paliekami kitam rangovui, šiuo etapu pamatai nebus judinami“, – tuomet kalbėjo L.Danys.

TAIP PAT SKAITYKITE: Multimedija apie Profsąjungų rūmus

Luko Balandžio / 15min nuotr./Tęsiami Profsąjungų rūmų griovimo darbai
Luko Balandžio / 15min nuotr./Tęsiami Profsąjungų rūmų griovimo darbai

Anksčiau Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis žurnalistams sakė, kad pastato griovimo darbus planuojama baigti iki gruodžio pradžios. Teritorija aplink pastatą bus aptverta.

„Privažiuoti nebus galima, arti eiti taip pat nerekomenduojama, nors ir bus pilamas vanduo, drėkinama, kad dulkių būtų kuo mažiau. Tikimės, kad ir lietus pagelbės. Bet apskritai į teritoriją patekti nebus galima. Griovimo darbai turėtų vykti nuo 7 ryto iki 7 vakaro, įskaitant ir savaitgalio dienas“, – komentavo savivaldybės administracijos direktorius.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Tęsiami Profsąjungų rūmų griovimo darbai
Luko Balandžio / 15min nuotr./Tęsiami Profsąjungų rūmų griovimo darbai

Iškils koncertų salė

Vietoje griaunamų Profsąjungų rūmų ant sostinės Tauro kalno turėtų iškilti Nacionalinė koncertų salė. Rugsėjį paaiškėjo, kaip ji atrodys – geriausia naujojo Vilniaus simbolio ant Tauro kalno architektūrinė idėja tapo architektų grupės iš Ispanijos „Arquivio architects“ pasiūlyta idėja.

Čia numatyta įrengti iki 1,7 tūkst. vietų didžiąją ir 500 vietų mažąją sales, taip pat erdves barams, vestibiulį su vaizdu į miesto panoramą ir patalpas kitai įvairiai kultūrinei veiklai.

Koncertų salės projektavimo paslaugų ir statybos darbų biudžetas siekia 52 mln. eurų. Į šią sumą įtrauktos visos su objekto projektavimu, statyba ir įrengimu bei sklypo tvarkymu susijusios išlaidos.

Kartu planuojama tvarkyti ir būsimosios salės prieigas, greta esančią Liuteronų sodų teritoriją – Vilniaus evangelikų senųjų kapinių kompleksą. Šiems darbams su Europos Sąjungos parama planuojama skirti 14 mln. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

00:20
01:04
01:42

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką