Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 29d. 15:05

Seime – raginimai nepaisyti LAT sprendimo dėl Vijūnėlės dvaro, kreiptasi į etikos sargus

Seime - Darbo kodekso pataisų priėmimas
Valdo Kopūsto / 15min nuotr. / Seime

Dėl precedento formavimo Seime, kuomet parlamentarai ragina nevykdyti Lietuvos Aukščiausiojo teismo (LAT) galutinės ir neskundžiamos nutarties dėl „Vijūnėlės dvaro“ nugriovimo, 5 parlamentarų grupė kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją. Apie tai skelbiama pranešime žiniasklaidai.

Seimo nariai į Komisiją kreipiasi dėl liepos 23 d. Seimo posėdžio metu parlamentaro Artūro Skardžiaus perskaityto kreipimosi į Ministrą Pirmininką, raginant ignoruoti LAT nutartį nugriauti nelegaliai pastatytą „Vijūnėlės dvarą“, kartu prašant „nedelsiant ieškoti būdų, kad būtų galima išsaugoti ir perimti šį įrengtą ir miestą puošiantį pastatą visuomenės poreikiams“, kurį pasirašė Artūras Skardžius, Petras Gražulis, Arūnas Gumuliauskas, Aurimas Gaidžiūnas, Dainius Kepenis, Kęstutis Bacvinka, Petras Nevulis, Jonas Jarutis, Zenonas Streikus, Andriejus Stančikas, Remigijus Žemaitaitis, Gediminas Kirkilas, Algimantas Kirkutis, Juozas Varžgalys, Stasys Tumėnas, Rimas Andrikis, Virginija Vingrienė, Vytautas Kamblevičius, Valentinas Bukauskas, Zbignev Jedinskij, Bronius Bradauskas, Algimantas Salamakinas, Valerijus Simulik, Rimantė Šalaševičiūtė, Irena Šiaulienė, Rimantas Sinkevičius.

„Konstitucijos 109 str. nurodyta, kad teisingumą Lietuvos Respublikoje vykdo tik teismai, todėl Seimo narių grupės prašymas Vyriausybei iš principo gali būti traktuojamas kaip beprecedentis prašymas nesilaikyti LAT nutarties, kuri yra galutinė ir neskundžiama. Negana to, tokiu veikimu laužomas pamatinis demokratinės valstybės valdžių padalinimo principas. Dalis Seimo narių atvirai stoja ne teisės ir teisingumo pusėn, bet gina korupcija įtariamus veikėjus ir nelegalias statybas”, – teigė Seimo narė Aistė Gedvilienė.

„Šis kreipimasis yra grubus bandymas įteisinti galimų nusikaltimų bei piktnaudžiavimų padarinius paverčiant juos viešuoju interesu. Tokiais veiksmais politikų grupė taip pat padėtų išvengti baudžiamosios, konstitucinės atsakomybės kai kuriems aukštiems politikams bei teisėjams, kurių veikos, turinčios korupcinių nusikaltimų požymių šiuo metu yra tiriamos“, – pažymėjo Seimo narys Vytautas Bakas.

Seimo nariai prašo Etikos ir procedūrų komisijos įvertinti A.Skardžiaus, R.Žemaitaičio, G.Kirkilo, P.Gražulio ir kitų Seimo narių kreipimąsi bei užkirsti kelią valstybei žalingų principų brutaliam pažeidimui.

Kreipimąsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją pasirašė Seimo nariai Aistė Gedvilienė, Vytautas Bakas, Laurynas Kasčiūnas, Žygimantas Pavilionis, Arvydas Anušauskas.

15min primena, kad Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) liepos 12 dieną paskelbė galutinį ir, galima sakyti, pakartotinį verdiktą: neteisėtos statybos padariniai turi būti pašalinti nugriaunant statinį.

Tai jau antrasis LAT sprendimas dėl vadinamojo Vijūnėlės dvaro. LAT dar 2017 metų birželio 22-ąją paskelbė sprendimą, kad Vijūnėlės pastatas turi būti nugriautas. Teismas konstatavo, kad pastačius gyvenamosios paskirties pastatą kurorto apsaugos zonos antrojoje juostoje buvo pažeisti Lietuvos įstatymai.

Pirmadienį susirinkusi į neeilinį posėdį, Druskininkų taryba palaimino kreipimąsi į Vyriausybę. Juo siekiama išsaugoti nuo nugriovimo vadinamąjį Vijūnėlės dvarą, valstybei jį perimant iš savininkų ir įrengiant Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką