Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2016 spalio 25d. 19:07

Šiluma laiku įžengė ne pro visas duris: renovuojamame name Kaune – vos 9 laipsniai

Renovuojamas daugiabutis Kaune
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Renovuojamas daugiabutis Kaune

Kauno Kuršių g. 6-ojo daugiabučio gyventojai džiaugėsi šiais metais pradėta vykdyti renovacija. Tačiau jų šypsenos išblėso, kai spalio 20-ąją butuose įrengti radiatoriai vis dar buvo šalti. „Namuose vos 9 laipsniai šilumos, namo bendrijos pirmininkas neatsiliepia telefonu. Ką daryti?“, – į 15min redakciją kreipėsi šio daugiabučio gyventojas Vytautas.

Oficialus šildymo sezonas Kaune buvo pradėtas spalio 6 dieną, tačiau kiekviena daugiabučio namo bendrija galėjo nuspręsti, kurią dieną „kurti pečių“. Vis dėlto, 9 laipsnių šiluma kambaryje – menkas malonumas. Tik pradėjus domėtis šia tema, 15min žurnalistė sulaukė to paties Vytauto laiško, kuris informavo, jog po kreipimosi į Energetikos inspekciją, šildymas buvo galiausiai įjungtas spalio 22 dieną. Kodėl procesai užtruko?

Numatoma modernizacijos pabaiga – šių metų gruodžio 31 d. Darbų kaina su projektavimu – 1 044 363,10 euro.

„Šio daugiabučio atnaujinimo darbus vykdo bendrovė „Struktūra“. Įmonė atsakinga už visų namo inžinerinių sistemų atnaujinimą, paleidimą ir priežiūrą iki statybos darbų užbaigimo akto pasirašymo dienos. Mano žiniomis, už šio namo šilumos ūkio priežiūrą atsakingos bendrovės „Kauno butų ūkis“ darbuotojai praėjusį šeštadienį buvo nuvykę į daugiabutį, atliko šildymo sistemos praplovimą, hidraulinius bandymus ir paleido šildymo sistemą“, – informavo Kauno miesto savivaldybės Administravimo ir renovacijos poskyrio vedėjas Kęstutis Miškinis.

Pasak jo, renovacijos darbai pradėti šių metų sausį. Jie nestringa, įgyvendinami netgi sparčiau nei planuota, o baigti turėtų būti gruodžio 31 dieną. Daugiabučio renovacija kainuos daugiau nei 1,04 mln. eurų, tačiau tai dar ne galutinė kaina.

„Butų ir patalpų savininkai yra priėmę sprendimą dėl papildomų darbų: šilumos siurblių ir automatinių orlaidžių languose įrengimo. Vykdomas papildomas pirkimas, neviršijant investicijų plane numatytos sumos“, – teigė K.Miškinis.

Kodėl tuomet žmonės buvo priversti šalti keletą savaičių? „Struktūros“ darbų vadovas Nerijus Andriulis patikino, jog viskas vyko pagal grafiką.

„Tokius klausimus turi spręsti pirmininkas, o ne vienas gyventojas – jis rašo prašymus dėl šilumos paleidimo. Jų nebuvome gavę, todėl vadovavomės dar prieš pradedant renovacijos darbus sudarytu grafiku. Šiluma oficialiai turėjo būti paleista spalio 14 dieną, tačiau tai padaryti būtume galėję tik vienoje laiptinėje. Būtų kilę piktumų. Antroje laiptinėje darbai strigo dėl to, kad nepavyko laiku su gyventojais susitarti – ne visi įsileido į namus, negalėjo atsiprašyti iš darbo, o juk reikėjo vamzdžius sujungti. Tad ne rangovas dėl to kaltas. Turėjome savaitės rezervą, tad, kad nekiltų nesusipratimų, šilumą visame name iš karto paleidome tik 22 dieną“, – paaiškino darbų vadovas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Renovuojamas daugiabutis Kaune
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Renovuojamas daugiabutis Kaune

Vyras patikino, jog 9 laipsnių šilumos negalėjo būti nė viename bute – kažkas meluoja. Juk namo sienos jau apšiltintos. Blogiausiu atveju termometro stulpelis galėjo rodyti 18 laipsnių.

Statybininkų asociacijos vadovas Dalius Gedvilas patikino, jog į visus klausimus gali atsakyti tik sutartis. Joje turėjo būti nurodyta konkreti šilumos paleidimo data. Tad atsakomybė, kodėl žmonės šalo keletą savaičių, galėtų kristi ant įgalioto kalbėti visų vardu pirmininko. Kokią datą jis suderėjo pasirašant sutartį, kiek buvo atidus – tokią situaciją dabar ir turi gyventojai.

„Kitas reikalas, jei vėlavo darbai. Jei jie vėlavo dėl rangovo kaltės, turi būti mokamos kompensacijos, numatytos kaip netesybos sutartyje. Iš bendros praktikos galiu pasakyti, kad statybininkai dažniausiai vargsta dėl silpnai padarytų projektų“, – tikino D.Gedvilas.

Kaune iš viso atnaujinti 173 daugiabučiai namai. Šiuo metu renovuojami 172. Kitais metais laikinojoje sostinėje planuojama renovuoti apie 30 daugiabučių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką