Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 15d. 20:10

Sporto rūmų rekonstrukcija juda į priekį: paaiškėjo, kas rengs techninį projektą

Apleisti ir nenaudojami Vilniaus koncertų ir sporto rūmai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Apleisti ir nenaudojami Vilniaus koncertų ir sporto rūmai

Nebenaudojamų Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcijos ir Konferencijų bei kongresų rūmų įrengimo techninį projektą rengs keturių bendrovių grupė. Tai paaiškėjo spalio pabaigoje įvykusiame konkurse, Finansų ministerija pranešė portalui 15min. 

Finansų ministerijos Valstybės turto valdymo departamento direktorė Aušra Vičkačkienė 15min informavo, kad šių metų spalio 29 buvo užbaigtos Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcijos techninio projekto parengimo procedūros ir paskelbtas pirkimo laimėtojas.

„Buvusių Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcijos techninio projekto parengimo ir projekto vykdymo priežiūros paslaugų viešąjį pirkimą laimėjo teikėjų grupė susidedanti iš bendrovių „Archimenai“, „Projektavimo ir restauravimo institutas“, „Vilniaus architektūros studija“ ir Sigito Kuncevičiaus projektavimo firmos“, – atsiųstame komentare teigė ji.

Sutarties vertė – beveik 722,4 tūkst. eurų su PVM.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Vilniaus sporto rūmai
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Vilniaus sporto rūmai

Anot A.Vičkačkienės, pirkime siūlymą pateikė tik viena tiekėjų grupė, nors susidomėjusių buvo 23.

„Turto bankas prieš skelbdamas viešąjį pirkimą buvo paskelbęs išankstinę rinkos konsultaciją. Šiuo metu yra vykdomos teisės aktuose nustatytos vidinės sandorio patvirtinimo procedūros, po kurių atlikimo bus pasirašoma sutartis“, – 15min sakė ji.

Sostinės centre – didžiulis konferencijų centras

Liepą BNS skelbė, kad konkurso laimėtojas turės parengti pastato ir teritorijos Rinktinės gatvėje sutvarkymo projektus bei prižiūrės, kaip įgyvendinamas projektas. Jis taip pat parengs pastato interjero koncepciją.

Skelbime potencialiems konkurso dalyviams buvo rašoma, kad, atnaujinus rūmus, bus įrengtas A energinės klasės 18,5 tūkst. kv. metrų ploto 6 aukštų pastatas ne mažiau kaip su 10 įvairaus dydžio salių, kuriose tilptų nuo 150 iki 4,5 tūkst. žmonių.

Centre planuojama iki 150 vietų kavinė su lauko terasa, transformuojama į pagrindinį koncertų salės barą, taip pat aukštos ir vidutinės klasės restoranai su lauko terasomis, trys barai.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Baras. Vilniaus sporto rūmai.
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Baras. Vilniaus sporto rūmai.

Greta pastato planuojama suformuoti bendrą miestui skirtą zoną, įrengti pėsčiųjų takus, automobilių stovėjimo vietas, logistikos kiemą.

Pagal darbų atlikimo grafiką, statybos rangos darbų konkursą Turto bankas planuoja skelbti 2019 metų IV ketvirtį.

Ministerija koreguoja sąlygas

Spalį BNS skelbė, kad Finansų ministerija pasiūlė padidinti numatomą investicijų vertę Vyriausybės nutarime, kuriuo rekonstrukcijos projektas pripažintas valstybei svarbiu ekonominiu projektu, pakeitimo projekte. Skelbiama, kad Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcija ir Konferencijų bei kongresų rūmų įrengimas kainuos 28,3 mln. eurų.

Taip pat numatoma rūmų rekonstrukcijai atsisakyti Europos Sąjungos (ES) lėšų ir naudoti tik valstybės biudžeto lėšas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Apleisti ir nenaudojami Vilniaus koncertų ir sporto rūmai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Apleisti ir nenaudojami Vilniaus koncertų ir sporto rūmai

Taip pat šiuo nutarimu Finansų ministerija pasiūlė išbraukti rodiklius, kurie susiję su nuomininko veikla jau pasirašius kongresų, konferencijų ir kultūrinių renginių centro nuomos sutartį. Taip pat nustatyti aiškius projekto rodiklius, kuriuos turės pasiekti projekto vykdytojas. Turto bankas turės įrengti kongresų, konferencijų ir kultūrinių renginių centrą bei jį išnuomoti.

„Šiuo metu keičiamo nutarimo priede nustatyti Vilniaus koncertų ir sporto rūmų projekto įgyvendinimo rezultatai ir rodikliai viešoje erdvėje buvo suprantami kaip galimi valstybės įsipareigojimai – įsigyti tam tikrą renginių skaičių. Tai reikštų, kad naujai sukurto objekto nuomininko atranka turėtų būti atliekama taikant koncesijos procedūras, o ne valstybės nekilnojamojo turto nuomos procedūras.

Tačiau pagrindinis valstybės tikslas yra turėti naują tarptautinius standartus atitinkantį kongresų, konferencijų ir kultūrinių renginių centrą ir išnuomoti jį privatiems partneriams, vykdantiems kongresų, konferencijų ir kultūrinių renginių veiklą ir tokiu būdu skatinti konferencinį turizmą bei pritraukti papildomus tiek užsienio, tiek vietinių turistų srautus į Vilnių ir Lietuvą“, – 15min teigė A.Vičkačkienė.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Apleisti ir nenaudojami Vilniaus koncertų ir sporto rūmai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Apleisti ir nenaudojami Vilniaus koncertų ir sporto rūmai

Projekto įgyvendinimas nusikėlė

Primename, kad 2015 metais buvusius sporto rūmus iš bendrovės „Žalgirio sporto arena“ už 5,6 mln. eurų įsigijo Turto bankas. Tuomet buvęs premjeras Algirdas Butkevičius teigė, kad rūmų rekonstrukcija galėtų kainuoti apie 11,6 mln. eurų.

Rekonstrukcijos konkursą skelbęs Turto bankas pernai vasarį nutraukė derybas su potencialiu konkurso laimėtoju – bendrove „Irdaiva“. Tai padaryta po to, kai Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) informavo Turto banką, kad buvęs banko darbuotojas, vienas viešojo pirkimo komisijos narių Tomas Lukoševičius, tuo pat metu dirbo ir „Irdaivoje“.

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) 2016 metų pabaigoje pareiškė, kad Turto bankas turės iš naujo svarstyti konkurso biudžetą bei konsorciumo pasiūlytą kainą, mat ji pasirodė per didelė, siekė 27,79 mln. eurų.

Anksčiau buvo planuojama, kad renginiai naujuose kongresų rūmuose vyks jau nuo 2019-ųjų, tačiau Vyriausybė pernai pavėlino terminą dėl teisėsaugos tyrimų įstrigus viešųjų pirkimų procedūroms. Dabar numatoma, kad Vilniaus koncertų ir sporto rūmų pertvarka prasidės 2020 metų pradžioje, o kongresų centras turėtų būti atidarytas 2021 metais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką