Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gegužės 27d. 15:51

Vilniaus architektas apie idėją statyti Nacionalinį stadioną Naujojoje Vilnioje: tai – visiška nesąmonė

Naujosios Vilnios vaizdai
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Naujosios Vilnios vaizdai

Idėją statyti futbolo stadioną sostinės Naujosios Vilnios rajone Vilniaus miesto vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis vadina visiška nesąmone. Tai, jo teigimu, būtų nelogiškas sprendimas ir apkrautų sostinės eismo sistemą.

Antradienį Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis pristatė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymus dėl futbolo infrastruktūros plėtros sostinėje. Vienas jų – išvystyti ketvirtos kategorijos futbolo stadioną Naujojoje Vilnioje, Karklų gatvėje.

Plačiau skaitykite: Vyriausybės kancleris: nacionalinis stadionas Vilniuje greičiausiai bus, bet gal ne Šeškinėje, o Naujojoje Vilnioje

Į idėją statyti nacionalinį ar pagrindinį Vilniaus miesto futbolo stadioną Naujojoje Vilnioje sureagavo ir Vilniaus miesto vyriausiasis architektas. Jis tokius samprotavimus feisbuke pavadino akivaizdžia nesąmone.

„Tai nesąmonė. Negali daryti pagrindinio miesto objekto tokioje transportine prasme nepatogioje vietoje. Blogiausia, kad darnaus judumo nepatogioje vietoje“, – 15min komentavo M.Pakalnis.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Naujosios Vilnios vaizdai
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Naujosios Vilnios vaizdai

Anot jo, didžioji vilniečių dalis gyvena šiaurės vakarų rajonuose, o Naujoji Vilnia yra pietrytinėje dalyje, dėl to gyventojai turėtų kirsti miestą.

„Į Naująją Vilnią viešasis transportas važiuos per ilgai, geležinkelio naudoti neišeis, nes vis tiek reikia stotyje persėsti. Tada išeis, kad žmonės sės į privatų automobilį kiekvienas ir turėsime koncertą, į kurį pakils važiuoti vienu metu 30 tūkst. automobilių. Tada pamatysime, į ką pavirs mūsų miestas ir Naujoji Vilnia“, – 15min kalbėjo jis ir pridūrė, kad atvykėliai automobiliais užstatytų rajono gyventojų kiemus.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Mindaugas Pakalnis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Mindaugas Pakalnis

Gindamas dabar numatytą vietą ant Šeškinės kalno, M.Pakalnis aiškino, jog ją be vargo galėtų pasiekti pėsčiomis Šeškinės, Fabijoniškių, Viršuliškių gyventojai.

„Ant Šeškinės kalno galime tikėtis, kad bent pusė lankytojų gali ateiti pėsčiomis ar atvažiuos su viešuoju transportu per 20 minučių. Dar turime sinergiją su greta esančiu prekybos centru. Tokia vieta kaip Naujoji Vilnia užkiš visą Kojelavičiaus gatvę ir pasibaigs viskas. Jos pralaidumas 1 tūkst. automobilių per valandą“, – sakė jis.

Pasak M.Pakalnio, siūlymas statyti stadioną Naujojoje Vilnioje yra nekompetentingas.

„Ten gali būti futbolo mokykla, futbolo klubo stadionas ir visa tai suprantama, kaip tai susiję su rajono gyvybingumo palaikymu. Bet ten dislokuoti Lietuvos traukos objektą, tokiame nepatogiame rajone, visiškai nelogiškas ir nepamatuotas pasiūlymas. Ir atsitiktinis“, – įsitikinęs jis.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Naujosios Vilnios vaizdai
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Naujosios Vilnios vaizdai

Apkaltino vieni kitus

15min primena, kad praeitą ketvirtadienį Vilniaus meras Remigijus Šimašius pranešė apie žlungantį Nacionalinio stadiono projektą. Sostinės vadovas dėl to apkaltino valdančiąją Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą.

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) praėjusį trečiadienį savivaldybei išsiuntė raštą, kuriuo įpareigojo nutraukti 156 mln. eurų vertės nacionalinio stadiono statybos ir koncesijos konkursą. Vėliau surengtoje spaudos konferencijoje R.Šimašius tikino, kad reikalaus nuostolių atlyginimo, o stadiono projektą teks rengti iš naujo.

Plačiau skaitykite čia: Remigijus Šimašius: Valstiečiai ir žalieji nužudė nacionalinį stadioną.

Vėliau ketvirtadienį Vilniaus apygardos administracinis teismas ketvirtadienį atmetė savivaldybės skundą. Teismas nusprendė, kad VPT teisėtai sustabdė Nacionalinio stadiono statybos ir valdymo koncesijos sutarties pasirašymą tarp Vilniaus savivaldybės ir koncerno „Icor“ įmonės „Axis industries“.

Viešųjų pirkimų tarnybos laikinoji vadovė Jovita Petkuvienė tikino, kad tarnyba veikė nepriklausomai, pagal savo kompetenciją, ir tikrai jokia politinė jėga jai nedarė įtakos.

Premjeras S.Skvernelis apgailėtinais pavadino Vilniaus mero komentarus dėl žlugusio Nacionalinio stadiono statybos ir koncesijos konkurso. Jis taip pat pareiškė, kad Vyriausybė gali perimti projektą.

Daugiau skaitykite čia: Premjeras R.Šimašiaus komentarus dėl stadiono vadina apgailėtinais, projektą gali perimti Vyriausybė.

Pateikė alternatyvas

Penktadienį S.Skvernelis pavedė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai išnagrinėti futbolo sporto plėtrai reikalingos infrastruktūros poreikį Vilniuje ir iki 2020 m. gegužės 26 d. pateikti Vyriausybės kanceliarijai galimas jos vystymo alternatyvas.

A.Stončaitis pristatydamas ministerijos išvadas pateikė kelis variantus. Pirmiausia perprojektuojant architektūrinę dalį statyti stadioną ant Šeškinės kalno.

„Kita alternatyva – Lietuvos futbolo rinktinė aukščiausio lygio rungtynes galėtų žaisti Kauno stadione, tai Vilniaus mieste užtektų išvystyti ketvirtos kategorijos futbolo stadioną, ne nacionalinį. Yra skirtumai apimtyse ir kainoje. Tai galėtų būti arba Lietuvos futbolo federacijos stadionas Stadiono g., praplėtus jį ir radus sutarimą su Vilniaus miesto savivaldybe, arba išvystyti ketvirtos kategorijos futbolo stadioną Naujojoje Vilnioje, Karklų gatvėje. Teritorija 17 ha, dar papildomai 4 ha pridėti galima“, – antradienį surengtoje konferencijoje dėstė alternatyvas A.Stončaitis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

00:40
01:02
51:37

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką