Dabar populiaru
Publikuota: 2018 spalio 22d. 11:22 , Atnaujinta: 2018 spalio 22d. 13:51

Vilniaus savivaldybė ir po nepalankaus teismo sprendimo žada stadioną 2022 metais

Stadionas ant Šeškinės kalno iš paukščio skrydžio
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Stadionas ant Šeškinės kalno iš paukščio skrydžio

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) padėjo tašką byloje, kurioje bendrovė „Vilniaus nacionalinis stadionas“ prašė įpareigoti Vilniaus savivaldybę nagrinėti jų pateiktą daugiafunkcio komplekso, kuriame bus ir stadionas, preliminarų pasiūlymą. Taip pat uždrausta pasirašyti sutartį su konkurso laimėtoja „Axis Industries“. Savivaldybė sako, kad vis dar įmanoma, jog stadionas stovės iki 2022 metų.

LAT penktadienį tenkino ieškovės „Vilniaus nacionalinis stadionas“ ieškinį ir uždraudė Vilniaus savivaldybei pasirašyti sutartį dėl Nacionalinio stadiono statybų su konkurso laimėtoja pripažinta bendrove „Axis Industries“. Taip pat savivaldybė įpareigota priimti ieškovės preliminarų pasiūlymą bei spręsti dėl tolesnio jos dalyvavimo konkurse. Sutartį bus galima pasirašyti tik tuomet, kai bus priimtas ir įvertintas ieškovės – „Vilniaus nacionalinio stadiono“ – pasiūlymas bei priimtas galutinis sprendimas dėl konkurso rezultatų.

„Kol kas negavome oficialaus Vilniaus miesto savivaldybės kvietimo ar konkurso organizavimo terminų, todėl detaliau jų pakomentuoti negalime. Tikime savo idėja ir komanda, todėl po LAT sprendimo penktadienį, jau spėjome susidėlioti artimiausių mėnesių planus, jog tolesnis dalyvavimas konkurse būtų sklandus“, – teigė „Vilniaus nacionalinio stadiono“ vadovas Renatas Načajus.

Naujos derybos

Vilniaus savivaldybė penktadienį, po LAT sprendimo, teigė, kad pirmiausia privalo išsamiai su sprendimu susipažinti, tik tada pateiks savo komentarą. Aptarimas vyko pirmadienio rytą, po jo situaciją pakomentavo savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Povilas Poderskis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Povilas Poderskis

Anot P.Poderskio, Vilniaus savivaldybė nuo pat pradžių norėjo, kad konkurse dalyvautų du dalyviai. „Taip, LAT priėmė galutinę ir neskundžiamą nutartį penktadienį, kuria įpareigojo mus priimti, vertinti UAB „Vilniaus nacionalinis stadionas“ tiekėjo pateiktą pasiūlymą ir leisti jam pasirašyti pasiūlymą bei užbaigti pateikimo procedūrą. Nuo pat pradžių Vilniaus m. savivaldybė, Vilniaus meras siekėme, kad būtų priimtas šis pasiūlymas vertinti, dėjome visas pastangas, bet negalėjome neatsižvelgti į tuo metu pateiktas Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) ir Centrinės projektų valdymo agentūros išvadas pagal tuo metu galiojusią teisinę praktiką ir nusistovėjusias normas tą pasiūlymą atmesti. Tą patvirtino ir pirmos dvi teismo instancijos“, – kalbėjo administracijos direktorius.

Bet LAT nusprendė kitaip, todėl pasiūlymas turi būti vertinamas. Tad P.Poderskis sako turįs gerą ir blogą naujienas: „Gera naujiena yra ta, kad procesas tęsiasi. Bloga – procesas šiek tiek komplikuojasi, prarasime laiko, tačiau turėsime daugiau konkurencijos, turėsime du pasiūlymus, kuriuos galėsime vertinti. Žinoma, reikia suprasti, kad tas grąžintas pasiūlymas reiškia, kad turime grįžti atgal procedūrose. Vadinasi, dabar grįžtame į preliminarių pasiūlymų metą.“

Nuo pat pradžių Vilniaus m. savivaldybė, Vilniaus meras siekėme, kad būtų priimtas šis pasiūlymas vertinti, dėjome visas pastangas, – sakė P.Poderskis.

Jo teigimu, jau šią savaitę savivaldybės atstovai vyks į VPT ir ten fiksuos, kaip pateikiamas UAB „Vilniaus nacionalinis stadionas“ pasiūlymas. Tada jis bus vertinamas, kaip ir dalyvio kvalifikacija, nes keitėsi kai kurie subrangovai. Tam numatoma skirti mėnesį, paskui per mėnesį ar du bendrovė privalės pateikti išsamų pasiūlymą.

Kiek užtruks naujosios derybos, anot P.Poderskio, kol kas sunku pasakyti. Visas procesas dabar priklausys, kaip bus įvertinta antrojo dalyvio kvalifikacija, ar jis pateiks išsamų pasiūlymą, koks bus šis pasiūlymas.

„2022 metai vis dar yra tikėtina data. Tikimės, kad spėriai judės naujas esamas buvęs dalyvis, visos institucijos, tikimės kitais metais pasirašyti sutartį su dalyviu, kuris bebūtų“, – optimizmo neprarado P.Poderskis.

Tikimasi, kad konkurso laimėtojas bus aiškus maždaug po keturių mėnesių. Jeigu taip nutiks, tai sutaps su naujais savivaldos tarybų ir merų rinkimais, vyksiančiais kovo pradžioje.

Konkursas baigėsi beveik prieš metus

Vilniaus miesto savivaldybės administracija bei Kūno kultūros ir sporto departamentas vykdė viešojo ir privataus sektorių partnerystės projekto „Daugiafunkcis sveikatinimo, ugdymo, švietimo, kultūros ir užimtumo skatinimo kompleksas“ įgyvendinimo koncesijos suteikimo konkursą. Paskelbus koncesininko atranką konkurso kriterijus atitiko UAB „Vilniaus nacionalinis stadionas“ ir AB „Axis Industries“.

Šios įmonės iki 2017 m. gruodžio 8 d. 12 val. Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje (CVP IS) turėjo pateikti pasirašytą elektroninį pasiūlymą. „Vilniaus nacionalinis stadionas“ preliminarų pasiūlymą į elektroninę sistemą įkėlė, tačiau nesugebėjo jo pasirašyti elektroniniu parašu. Todėl spręsdama technines kliūtis bendrovė pateikė popierinę versiją, tačiau Vilniaus savivaldybė priėmė sprendimą, kuriuo iš esmės pripažino, kad ieškovės pateiktas pasiūlymas neatitinka konkurso sąlygų ir nepriimamas.

Nacionalinio stadiono vizualizacija
Nacionalinio stadiono vizualizacija

„Vilniaus nacionalinis stadionas“ tokį savivaldybės sprendimą apskundė teismui. Pirmosios ir apeliacinės instancijos teismai UAB „Vilniaus nacionalinis stadionas“ ieškinį atmetė.

„Teisėjų kolegija pažymėjo, kad teismai pernelyg siaurai nagrinėjo šalių ginčą. Nors jie ir pasisakė dėl koncesijų teisinio reguliavimo, CVP IS veikimo techninių aplinkybių, ieškovės veiksmų pateikiant ir pasirašant pasiūlymą, tačiau iš esmės nesprendė dėl ieškovės pateikto reikalavimo pagrįstumo (galimybės jį patenkinti). Teismai beveik nevertino, ar, pasibaigus pasiūlymų pateikimo terminui, ieškovei teisėtai galima leisti pasirašyti į CVP IS įkeltą pasiūlymą arba priimti popierinę jo versiją, ar tai atitiktų viešųjų pirkimų arba bendruosius teisės principus, ar pažeistų kito Konkurso dalyvio interesus ir pan.“, – po sprendimo pranešime spaudai teigė LAT.

Vilniaus savivaldybė derėjosi su „Axis Industries“ dėl stadiono statybų ir spalio 11 d. paskelbė, kad derybos baigtos, belieka sulaukti Finansų ministerijos pritarimo ir Vilniaus tarybos patvirtinimo, kad būtų pasirašyta sutartis. Planuojama, kad daugiafunkcis kompleksas kainuos apie 80 mln. eurų, stadionas iš šitos sumos – 33 mln. eurų.

Plačiau skaitykite čia: Baigtos derybos dėl daugiafunkcio komplekso: stadionas ant Šeškinės kalno bus

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką