Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 10d. 17:56

Renovacija nuvylė kaunietę: ėmė byrėti prieš Kalėdas nutinkuota siena

Renovuojamas daugiabutis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Renovuojamas daugiabutis

Renovacija – tema, aktuali daugeliui daugiabučių gyventojų. Kauno Geležinio Vilko gatvėje gyvenanti moteris stebisi, kad prieš Kalėdas sutvarkytas namo fasadas byrėti ėmė nė nesulaukus Naujųjų metų. Darbus atlikusios įmonės vadovas paaiškino, kad – tai žmogiška klaida ir ji netrukus bus ištaisyta.

15min pašnekovė guodėsi, kad renovacijos darbų kokybė nepateisino gyventojų lūkesčių. Moteris svarstė: jeigu sienos ėmė byrėti dar neužbaigus visų darbų, tai kaip namas atrodys po metų? Laimei, žemyn krintantys tinko gabalai nieko nesužeidė.

„Gal savaitę prieš Kalėdas baigė fasado darbus, o prieš Naujuosius metus ėmė byrėti tinkas. Krenta jis gabalais iš viršaus. Manome, kad ateityje bus dar blogiau, nes darbų kokybė jau dabar matosi. Būčiau net nepastebėjusi, bet kaimynė iš kito namo sako: „žiūrėkit, jau jūsų namas byra“, – atskleidė ji.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Renovuojamas daugiabutis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Renovuojamas daugiabutis

Paklausta ar kalbėjosi su darbus atliekančios įmonės UAB „Fasadena“ atstovais, 15min kalbinta namo gyventoja atskleidė, kad šalia namo sienos vėl statomi pastoliai, o brokas bus taisomas.

„Kažką jie bandys daryti, bet klausimas, ar tik užglaistys bendrą vaizdą, ar viską atliks kokybiškai?“ – svarstė daugiabučio gyventoja.

Daugiabučio renovacija, dviejų kambarių buto savininkei, kainuos per 6000 eurų. Jos žiniomis, iš jų apie 2000 eurų skirta fasado tvarkymo darbams.

15min kalbintas namo renovacijos konsultantas Olegas Mackevičius tvirtino šią problemą žinantis. Pasak jo, rangovas jau ėmėsi veiksmų ir pabrėžė, kad tai atliks savo lėšomis. Pašnekovo teigimu, atsinaujinusio namo gyventojai jau dabar gerokai mažiau išleidžia šildymui.

„Pagrindiniai darbai baigti. Liko pataisyti sieną, cokolius patvarkyti. Kas buvo planuota, tas ir pasiekta, tik kol kas iš išorės negražiai atrodo“, – sakė O.Mackevičius.

Daugiau kaip dešimtmetį daugiabučius renovuojančios įmonės „Fasadena“ vadovas Ridas Tutinas pripažino, kad įvyko žmogiška klaida. Pasak jo, siena buvo tvarkoma atšalus orams, todėl tinkas ir ėmė byrėti.

„Situacija nemaloni, suprantu, bet tikrai tai neįvyko specialiai. Šiuo metu paviršiai jau paruošti naujam tinkavimui, viskas šiltai uždengta plėvele. Kol kas netvarkysime, nes kitą savaitę bus labai šalta, bet kai bus teigiama temperatūra, tai per vieną dieną viskas bus atlikta“, – 15min tikino jis.

Paklaustas ar dažnai sulaukia gyventojų skundų, pašnekovas atsakė atvirai: „Atliekama daug darbų, yra apie 70 savininkų, tai skundų būna visada, bet į visus juos reaguojame“, – paaiškino R.Tutinas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

02:13
02:24
00:57

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką