Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

CES 2016 pristatytas įrenginys, kuris parodo maiste esančių kalorijų kiekį

Parodoje CES 2016 pademonstruotas įrenginys „DietSensor“, kuris gali skenuoti maiste esančias molekules ir nustatyti maisto produktų kalorijų skaičių. 249 dolerius kainuojantis „DietSensor“ pirmuosius vartotojus pasieks šįmet, rašo techinsider.com.
Prietaisas „DietSensor“, pristatytas CES 2016 parodoje Las Vegase
Prietaisas „DietSensor“, pristatytas CES 2016 parodoje Las Vegase / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„DietSensor“ sukūrė Astrid ir Remy'is Bossane'ai po to, kai jų dukra susirgo cukriniu diabetu. Pirminis įrenginio tikslas buvo parodyti maiste esančių angliavandenių kiekį.

„DietSensor“ veikia su specialia programa, o ji susieta su SCiO – rankiniu molekuliniu skeneriu, kurį sukūrė „Consumer Physics“.

SCiO panaudota ta pati technologija, kurią mokslininkai naudoja uolienų analizei ir kuria pasienio patruliai tikrina įtartinas medžiagas.

Skeneris gali analizuoti tik homogeninio maisto sudėtį – jis gali parodyti, kokia yra individualių maisto produktų maistinė vertė, o ne viso patiekalo.

Įrenginys veikia taip: rankinis skeneris laikomas virš maisto, o telefone įrašyta „DietSensor“ programėlė parodo, kad reikia padaryti maisto produkto nuotrauką ir įvertinti tūrį.

Tuomet ekrane parodoma maistinė produkto sudėtis. Programėlė nuolatos atnaujina maisto produktų pasirinkimus, tačiau už tai, kad duomenų bazė nebūtų pasenusi, reikės mokėti mėnesinį mokestį.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Huawei FreeBuds 6i“ – iki 100 eurų kainuojančios belaidės ausinės
Reklama
Vaikų vasaros atostogoms įsibėgėjant, „Telia Play“ kino rekomendacijos vaikams ir visai šeimai
Reklama
„Įspūdžiai išliko visam gyvenimui“: TV bokštas kviečia pasivaikščioti 170 metrų aukštyje
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?