Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gruodžio 3d. 17:15

Naujai atrastoje egzoplanetoje metai trunka mažiau nei 8 valandas

Kosmosas
123RF.com nuotr. / Kosmosas
Mokslininkus žavi naujai atrasta egzoplaneta, kurioje Naujuosius metus būtų galima švesti kas 8 valandas.

Pilna radiacijos

Planeta, žinoma kaip GJ 367b, skrieja aplink mažą, neryškią raudonąją nykštukę, esančią vos už 31 šviesmečio nuo Saulės, paskelbė jos atradėjai naujame tyrime.

GJ 367b yra uolėtas pasaulis, maždaug 70 proc. didesnis už Žemę ir 55 proc. masyvesnis, todėl jis yra viena lengviausių žinomų egzoplanetų, rašoma „Space“. Planeta vieną orbitą įveikia per 7,7 valandos, todėl yra „itin trumpo periodo“ (USP) planeta – paslaptinga ir mažai tyrinėtos grupės atstovė.

NASA tranzitinių egzoplanetų tyrimų palydovas (TESS) medžioja planetas naudodamas „tranzito metodą“, kai pastebimi maži ryškumo pakitimai, atsirandantys pasauliui kertant kelią prieš savo žvaigždę.

TESS stebėjimai atskleidė itin trumpą GJ 367b orbitos periodą, taip pat jos dydį. Tyrėjai toliau apibūdino planetą naudodami didelio tikslumo radialinio greičio planetų paieškos prietaisą HARPS (High Accuracy Radial Velocity Planet Searcher).

HARPS matavimai parodė, kaip stipriai GJ 367b traukia savo žvaigždę, ir tai leido tyrimo grupei apskaičiuoti egzoplanetos masę. Sujungę įvairius stebėjimus astronomai galėjo nustatyti GJ 367b tankį, kuris yra didesnis už Žemės.

GJ 367b nėra tinkamas kandidatas gyvybei egzistuoti. Dėl ypatingo artumo prie ją priimančios žvaigždės, planets sugeria maždaug 500 kartų daugiau spinduliuotės nei Žemė gauna iš Saulės, teigė tyrimo grupės nariai.

Daugiau įžvalgų iš tiesų gali būti gauta netolimoje ateityje. Atsižvelgiant į tai, kad GJ 367 yra santykinai netoli Žemės, astronomai turėtų turėti galimybę tirti planetą naudodami įvairius prietaisus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

26:55
01:14
01:25

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką