Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Pakelkite akis į dangų: naktimis galima regėti „Drakonų motiną“

Šiaurės pusrutulyje sutemus dabar matoma reta, anksčiau žalsva, raguota kometa, kurią astronomai pavadino „Drakonų motina“ arba „velnio kometa“, skelbia „Science Alert“.
Naktimis galima regėti „Drakonų motiną“.
Naktimis galima regėti „Drakonų motiną“. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Kometa Dangus

Ši „Halley“ tipo kometa, oficialiai vadinama 12P/Pons-Brooks kometa, kartą per 71 metus apskrieja aplink Saulę. Paskutinį kartą pro Žemę ji praskriejo 1954 m., teigiama Europos kosmoso agentūros (EKA) pranešime.

Miesto dydžio kometos branduolys yra 17 kilometrų skersmens. Ji aplink Saulę skrieja elipsės formos orbita. Naujausi kometos stebėjimai atskleidė paslėptą šviesos spiralę, supančią jos ledinę šerdį.

Kaip ir dauguma kometų, 12P/Pons-Brooks sudaryta iš ledo, dulkių ir uolienų, o jos „galva“ yra žalios spalvos. Taip yra dėl to, kad kometose yra diatominių anglies molekulių – anglies atomų duetų, sulipusių vienas su kitu – kurie veikiami Saulės skleidžia smaragdinę šviesą.

Tačiau šis dangaus objektas išsiskiria tuo, kad tai yra kriovulkaninė arba šaltoji vulkaninė kometa, o tai reiškia, kad ji reguliariai išsiveržia, išmesdama į kosmosą savo ledinio branduolio turinį, todėl kometa atrodo ryškesnė nei įprastai.

Praėjusių metų liepą mokslininkai pirmą kartą per 69 metus pastebėjo kometos išsiveržimą ir tuo metu jai „išdygo ragai“, dėl kurių ji gavo „velnio kometos“ pravardę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius