Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 13, 10:00

Pasaulyje sparčiai populiarėja naujas soc. tinklas: ar „BeReal“ geresnis už „Instagram“?

Kai ėmė atrodyti, jog po „TikTok“ sėkmės tikrai nebeįmanoma sugalvoti nieko naujo socialinių tinklų padangėje, į populiariausių programėlių topus ėmė kopti prancūzų sukurta ir dabartinių socialinių tinklų nebijanti pašiepti bendravimo programėlė „BeReal“. Nuo šių metų pradžios jos atsisiuntimų skaičius išaugo daugiau nei 300 proc., o vartotojus labiausiai vilioja tai, kad „BeReal“ – visiška „Instagram“ priešingybė.
Fotografuojamas maistas
Fotografuojamas maistas / 123RF.com nuotr.

Lašelis realybės

Programėlė „BeReal“ buvo sukurta 2020 m., tačiau išpopuliarėjo tik šiais metais. Pasak tendencijų naujienų svetainės „Social Media Today“, nuo metų pradžios programėlės atsisiuntimų skaičius išaugo 315 proc. ir dabar ji užima ketvirtą vietą labiausiai atsisiunčiamų socialinės žiniasklaidos programėlių sąraše po „Instagram“, „Snapchat“ ir „Pinterest“.

Programėlės aprašyme „Apple App Store“ teigiama, kad „BeReal“ pateikia gyvenimą be filtrų, nešvaisto jūsų laiko, o jei norite tapti nuomonės formuotojais, programėlės kūrėjai liepia eiti naudotis „Instagram“ ir „TikTok“.

Akivaizdu, kad pagrindinė „BeReal“ idėja yra tikrumas ir autentiškumas – tai, ko trūksta populiariausiuose soc. tinkluose.

„Google Play"/Ekrano nuotr./„BeReal“
„Google Play"/Ekrano nuotr./„BeReal“

Vienas iš programėlės įkūrėjų Alexis Barreyat savo „LinkedIn“ paskyroje rašė: „Būtent nuovargis ir susierzinimas dėl dabartinių socialinių tinklų įkvėpė pradėti kurti savąjį.“

Įkūrėjas žodžių į vatą nevyniojo, tad nusprendžiau ir aš išbandyti „BeReal“ ir pažiūrėti, ar šis soc. tinklas vertas dėmesio.

Viena nuotrauka per dieną

„BeReal“ (liet. Būk tikras) veikimas labai paprastas. Parsisiuntus ir prisiregistravus prie programėlės kartą per dieną į savo telefoną gausite pranešimą, jog „metas būti tikram“ (angl. It's time to „BeReal“). Tai reiškia, kad nuotraukai paskelbti jums skirtos lygiai dvi minutės – ir taip kas dieną.

Įdomu tai, kad šie pranešimai, kada įkelti nuotrauką, vienu metu ateina visiems programėlės naudotojams pasaulyje, kiekvieną dieną vis kitu metu.

Gavus pranešimą užtenka atsidaryti programėlę ir vienu metu įsijungia tiek priekinė, tiek galinė kameros – tam, kad užfiksuotumėte ne tik save, bet ir tai, kas tuo metu vyksta aplink jus.

Nuotraukos nebūtina padaryti iš pirmo karto. Tačiau jūsų sekėjai matys, kiek kartų jums prireikė galutiniam vaizdui užfiksuoti, taip pat, jei nespėsite per 2 minutes, bus rodomas ir „pavėlavimo“ laikas.

Ekrano nuotr./„BeReal“ vietoje jaustukų naudojamos jūsų pačių nuotraukos
Ekrano nuotr./„BeReal“ vietoje jaustukų naudojamos jūsų pačių nuotraukos

Dar vienas skirtumas nuo „Instagram“ – čia nerasite jokių filtrų. Natūralūs ir tikri turi būti net jūsų patiktukai – programėlė siūlo nusifotografuoti savo atvaizdą, kurį naudosite norėdami uždėti įvairias reakcijas (panašiai kaip „Facebook“) ant kitų žmonių įrašų.

Labiau sau, nei kitiems

Panaudojus „BeReal“ porą dienų galiu patvirtinti – šis soc. tinklas tikrai „nesuvalgys“ tiek jūsų laiko, kaip „TikTok“ ar „Instagram“. Visų pirma, todėl, kad atrodo, jog „BeReal“ naudojatės labiau dėl savęs, o ne tam, kad pamatytumėte, ką veikia kiti.

Didelę įtaką šiam potyriui turi tai, jog Lietuvoje „BeReal“ dar nepasiekė populiarumo viršūnių. Tarkime, iš mano draugų ir pažįstamų vos trys žmonės turėjo paskyras programėlėje. Ir ne visi kas dieną vykdė 2 minučių nuotraukos uždavinį.

Tad akivaizdu, kad naršyti po „BeReal“ nėra įdomu – bendroje „Discovery“ skiltyje galima pamatyti, ką per šias porą minučių įkelia žmonės iš viso pasaulio, bet kiek ilgai gali būti įdomu žiūrėti į nepažįstamųjų batus, sofas, paskubomis padarytas asmenukes?

Ekrano nuotr./„BeReal“
Ekrano nuotr./„BeReal“

Tačiau tuo pačiu metu prigavau save mąstančia, kada gi „BeReal“ šiandien man atsiųs pakvietimą įamžinti savo dieną. Idėja, kad po mėnesio ar metų galėsiu pamatyti, ką veikiau, atrodo labai smagi.

Savotiškai nuramina ir tai, jog galima pasirinkti, ar šias nuotraukas matys tik jūsų draugai, ar visi programėlės naudotojai.

Ar verta?

Sunku atsakyti kategoriškai. Iš vienos pusės – programėlė smagi, tačiau kaip ir minėjau – šiuo metu joje tiesiog trūksta vartotojų. Labiausiai patiko tai, kad ji neatima daugybės laiko, bet suteikia galimybę prisiminti, ką veikei prieš savaitę, mėnesį ar metus.

Nors atpalaiduoja tai, kad nėra spaudimo įkelti tik „gražias“ nuotraukas, atsiranda kitas nemalonus aspektas – „BeReal“ atsiunčia pranešimą kas kartą, kai vienas iš draugų įkelia savo nuotrauką pavėlavęs. Man tai pasirodė į savotišką sugėdinimo gestą.

Kai pranešimą gavau viduryje darbo dienos ir skubėdama viena ranka padaryti nuotrauką, o kita – nusinešti arbatos puodelį, vaizdas išėjo neaiškus. Pabandžius ištrinti nuotrauką paaiškėjo, jog per dieną galima ištrinti vos vieną nepatikusį vaizdą.

Taip pat tarp ekspertų kyla nuogąstavimų dėl programėlės saugumo politikos ir to, kam bus panaudoti sukaupti duomenys. O „BeReal“ teigia, jog duomenų nežada parduoti trečiosioms šalims.

Nepaisant to, šiuo metu vis tiek planuoju toliau naudoti „BeReal“, tik vertinti šią programėlę ne kaip socialinį tinklą, o savotišką elektroninio vaizdinio dienoraščio formą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką