Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Rusija po nesklandaus raketos nešėjos starto prarado modernų karinį palydovą

Rusija prarado ryšį su vienu moderniu kariniu palydovu, kuris po starto veikiausiai neatsiskyrė nuo raketos nešėjos paskutinės pakopos, pirmadienį pranešė valstybinė naujienų agentūra TASS, cituodama vieną šalies aviacijos ir kosminių pajėgų šaltinį.

„Kosminis aparatas ... laikomas prarastu, nes jo neįmanoma naudoti pagal paskirtį“, – sakė šaltinis, pridūręs, kad pakartotiniai mėginimai atskirti palydovą nuo raketos nešėjos viršutinės pakopos buvo nesėkmingi.

Raketa „Sojuz 2.1B“, nešusi du palydovus, pakilo šeštadienį iš Plesecko karinio kosmodromo.

„Kannopus ST“ yra pritaikytas aptikti pasinėrusius užsienio povandeninius laivus

Sekmadienį valstybinė naujienų agentūra „RIA Novosti“ nurodė, kad vienas iš dviejų palydovų veikiausiai neatsiskyrė nuo raketinio greitintuvo, remdamasi vienu kosminės pramonės šaltiniu.

Tuo tarpu verslo dienraštis „Kommersant“ pirmadienį rašo, kad dėl techninių sutrikimų per antrąjį tokio tipo raketos nešėjos startą buvo „faktiškai prarastas“ palydovas „Kannopus ST“ (Kosmos 2511).

Laikraščio duomenimis, tas palydovas neatsiskyrė nuo greitintuvo bloko ir kartu su juo juda netinkama trajektorija, tad greit veikiausiai sudegs Žemės atmosferoje.

Kaip rašo „Kommersant“, cituodamas kosmoso pramonės šaltinius, „Kannopus ST“ yra pritaikytas aptikti pasinėrusius užsienio povandeninius laivus, tačiau taip pat galėjo būti naudojamas civiliniams tikslams – vandenynų ir orų sistemų stebėjimui.

Šis palydovas buvo kuriamas 10 metų ir buvo laikomas daug žadančiu technologijų proveržiu.

Vienas šį incidentą tiriančios komisijos narys „Kommersant“ sakė, kad gedimas tikriausiai įvyko raketos viršutinės pakopos jungtyje su palydovu, kuri neatsidarė numatytu laiku.

Pentagonui pavaldus Kosmoso kontrolės centras nurodė, kad naujasis Rusijos palydovas veikiausiai sudegs antradienį.

Kaip rodo amerikiečių duomenys, palydovas veikiausiai įskries į tankius Žemės atmosferos sluoksnius maždaug virš Jenisiejaus upės žiočių Sibire, o jo nesudegusios nuolaužos gali nukristi piečiau.

Maskva šio kosminio incidento kol kas oficialiai nekomentavo.

Rusija pastaraisiais metais prarado kelis brangius palydovus – tiek pagal komercinius kontraktus iškeliamus užsienio, tiek savus aparatus. Per gegužę įvykusį nesėkmingą paleidimą buvo prarastas vienas Meksikos palydovas.

2014 metais viena Rusijos raketa, gabenusi moderniausią šalies ryšių palydovą, nukrito į Žemę tuojau po starto, o tas incidentas tapo skaudžiu smūgiu šalies kosmoso pramonei.

Tuo tarpu 2013 metų liepą avarija ištiko raketą, turėjusią iškelti į orbitą tris Rusijos palydovinės navigacijos sistemos GLONASS palydovus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius