15min be reklamos

Fotografas pataria: 6 daiktai, kuriuos turėtumėte paslėpti, jei norite parduoti būstą

Netvarka ant virtuvės stalviršių, akivaizdžiai perpildyta šiukšliadėžė visiems matomoje vietoje, pakelta tualeto sėdynė – tai dažnai matomi objektai nekilnojamojo turto skelbimų nuotraukose, tačiau juos reikėtų paslėpti. Mat beveik 97 proc. pirkėjų būsto ieško internetu, tad jiems svarbu, kad namai nuotraukose būtų kuo patrauklesni.
Vaza su šakomis svetainėje
Vaza su šakomis svetainėje / Shutterstock nuotr.
Temos: 2 Pardavimai būstas

Tiesiog erdvę svarbu paruošti taip, kad ji pasirodytų patraukliai. Štai šeši dalykai, kuriuos nekilnojamojo turto fotografai pataria paslėpti arba pataisyti savo namuose prieš juos parduodant.

Aukštos vazos

Bostone dirbantis nekilnojamojo turto fotografas Robertas Moreno atkreipia dėmesį, kad didelės gėlių kompozicijos gali atrodyti įspūdingai gyvai, tačiau dvimatėje nuotraukoje jos gali blaškyti dėmesį.

„Nekilnojamojo turto fotografijoje stengiamės parodyti erdvę“, – sako jis ir pažymi, kad didžiulė vaza iš tikrųjų užims daug vietos. Pasak fotografo, svarbu maksimaliai atskleisti erdvę, jos išplanavimą. Vietoj tokių kompozicijų jis pataria rinktis mažesnes.

Maži kilimėliai

Zoe Wetherall, laisvai samdoma fotografė Niujorke, sako, kad kilimėliai paprastai sumažina erdvę. „Norite, kad matytųsi originali grindų danga, o jei nuimsite mažus kilimėlius, takelius, erdvė atrodys didesnė“, – pataria ji, ypač tai svarbu, kai grindys medinės ar išklotos plytelėmis.

Per daug prietaisų

Ne, nereikia, kad jūsų šaldytuvas ar orkaitė dingtų. Tačiau mažesnius prietaisus reikėtų laikyti uždarai, kad stalviršiai išliktų švarūs ir neapkrauti. Z.Wetherall sako, kad nors viskas priklauso nuo virtuvės dydžio, jūsų tikslas turėtų būti stalviršius palikti neapkrautus, ant jų kampe gali likti tik kavos aparatas, peilių stovas.

Vida Press nuotr./Kavos putėsiai
Vida Press nuotr./Kavos putėsiai

Nesuderintos lemputės

Galite turėti eklektišką šviestuvų ir lempučių skonį? Ir R.Moreno, ir Z.Wetherall sutinka, kad „šiltos“ ir „šaltos“ spalvos lemputės gali negerai žiūrėtis nuotraukose. Z.Wetherall sako, kad geriausias būdas to išvengti – tiesiog nusipirkti visas to paties tipo lemputes kambariui.

Netvarkinga patalynė

Niekas jūsų nesmerkia, jei kasdien nesiklojate lovos, tačiau fotosesijos dieną turite padaryti išimtį. Be to, kad reikia ne tik tvarkingai pakloti lovą, bet ir išdėlioti pagalvėles taip, kad fotografui nesimatytų prasiskyrusių užvalkalų kraštų.

„Nuotraukose tai atrodo tiesiog siaubingai“, – teigia fotografė.

Įjungtas televizorius ir besisukantys lubiniai ventiliatoriai

Fotografuojant įjungtus ekranus ar besisukančius ventiliatorius, vaizdai gali išplaukti. Įsitikinkite, kad jie visi išjungti, kai ateina laikas fotografuoti.

Flash pro, Flickr.com/Televizoriaus žiūrėjimas
Flash pro, Flickr.com/Televizoriaus žiūrėjimas

Savo erdvės paruošimas fotografavimui iš arti

R.Moreno pateikia klientams sąrašą patarimų, kaip paruošti namus fotosesijai. „Retai kada turite antrą progą padaryti gerą pirmąjį įspūdį, – sako jis. Sąrašas padeda pardavėjams paruošti savo erdvę, kaip jis vadina, „vestuvių dienai“.

Keletas naudingų fotografo patarimų:

  • Kiekviename vonios kambaryje palikite po naują tualetinio popieriaus ritinėlį.
  • Atjunkite arba paslėpkite elektros laidus.
  • Pašalinkite visus augintinių žaislus ir indus.
  • Paslėpkite kalendorius.
  • Tiesiai pakabinkite nuotraukų rėmelius.
  • Nuo šaldytuvo pašalinkite visus magnetukus ir popierius ar nuotraukas.
  • Išneškite šeimos nuotraukas ar kitus asmeninius daiktus, kurių nenorite, kad matytų nepažįstamieji.

Jei abejojate dėl kokio nors daikto, R.Moreno rekomenduoja jį pašalinti. „Mažiau yra daugiau“, – primena fotografas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką