2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Trylika savivaldybių už 10 mln. eurų atnaujins beveik tris dešimtis pastatų

Trylika savivaldybių už 10 mln. eurų atnaujins beveik tris dešimtis pastatų, pranešė Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA).
Nekilnojamas turtas
Nekilnojamas turtas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Iki gruodžio 31 dienos, kai baigėsi kvietimas savivaldybėms teikti paraiškas norint gauti kompensacinę išmoką už atnaujinamą savivaldybei priklausantį viešąjį pastatą, APVA sulaukė 27 paraiškų iš 13 savivaldybių.

Kaip pranešė agentūra, bendra prašoma suma siekia kiek daugiau nei 10 mln. eurų, už kuriuos planuojama atnaujinti 29 pastatus. Iš viso kvietimui buvo skirta 20 mln. eurų.

„Pirmosios savivaldybės, kurioms jau skirtas finansavimas ,vykdo modernizavimo darbus ir artimiausiu metu, padidinusios energijos vartojimo efektyvumą, taupys viešąsias lėšas. Atsižvelgiant į įtemptus modernizavimo darbų grafikus ne visoms kvietimui skirtoms lėšoms buvo pateikta paraiškų, taigi ieškosime kitų patrauklių finansavimo būdų, skirtų savivaldybių pastatų atnaujinimui,“ – sako APVA Modernizavimo fondo projektų grupės vadovė Agnė Markauskienė.

Paraiškas pateikė Vilniaus, Ukmergės, Panevėžio, Šiaulių, Šalčininkų, Prienų, Švenčionių, Šakių, Plungės, Tauragės, Klaipėdos, Kupiškio rajonų ir Visagino savivaldybių administracijos.

Šis finansavimas skirtas savivaldybių išlaidoms atnaujinti savivaldybei priklausantį viešąjį pastatą, kai kitai daliai išlaidų gauta paskola iš savivaldybių pastatų fondo. Pasirinktus pastatus savivaldybės turės atnaujinti ir pasiekti ne mažesnę kaip B energinio naudingumo klasę iki šių metų pabaigos.

Modernizavimo fondas  yra 2021–2030 metų laikotarpiui įsteigtas fondas, skirtas paramą gaunančių valstybių narių pasiūlytoms investicijoms – energetikos sistemoms modernizuoti ir energijos vartojimo efektyvumui gerinti. Modernizavimo fondą sudaro iš ES apyvartinių taršos leidimų prekybos gaunamos lėšos.

Be Lietuvos, šio fondo lėšomis gali naudotis dar devynios ES valstybės narės: Lenkija, Latvija, Estija, Čekija, Vengrija, Rumunija, Slovakija, Kroatija ir Bulgarija.

Bendra ES Modernizavimo fondo Lietuvai numatoma paramos suma iki 2030 metų gali siekti daugiau kaip 700 mln. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką