Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 17d. 10:41

Asmeninis žurnalas – tiesiausias kelias į save

Moteris skaito knygą.
123rf.com nuotr. / Moteris skaito knygą.

Žymi žurnalistė iš Floridos Sandy Garson pasitelkusi savo ilgametę praktiką atskleidė veiksmingą būdą, kuris kiekvienam gali padėti geriau save suprasti ir pažinti. Šiuo metodu gali pasinaudoti kiekvienas ir tam nereikia nei daug laiko, nei pinigų. Niekam ne paslaptis, kad tikriausios, gryniausios mintys dažniausai nugula ant popieriaus, todėl S. Garson siūlo pradėti pradėti rašyti asmeninį žurnalą ir pateikia penkis paprastus patarimus, kaip tai padaryti.

1.Aš nenoriu rašyti. Anot S. Garson, tai tik triukas, kurį žmogaus pasąmonė naudoja siekdama apsaugoti, atitolinti jus nuo giluminių jausmų, tačiau leiskite jiems atsiskleisti ant tuščio balto popieriaus lapo. Šiame pirmajame etape reikėtų skirti sau 10 minučių ir per jas rašyti viską, kas tik šauna į galvą. Svarbiausia, kad būtumėte atviri ir sąžiningi. Rašykite apie tai, apie ką rašyti sunkiausia, pavyzdžiui: „Aš nenoriu rašyti apie tai, kaip dabar pykstuosi su savo mama“, „aš nenoriu rašyti apie tai, kaip dabar griūna mano santykiai šeimoje“.

S. Garson teigimu, rašydami, apie ką nenorite, atrasite tikrąsias problemas savo gyvenime. Mes norime, kad mūsų rašinys kaip ir gyvenimas būtų gražus ir tobulas, bet juk taip nebūna. Gyvenimas niekada nebūna tobulas. Išliedami savo emocijas ant popieriaus, apie tai, apie ką nenorite rašyti, net nepajausdami iš vienos srities pereisite į kitą ir suprasite tikrąsias savo gyvenimo sritis, ties kuriomis retikia dirbti.

2. Kas aš esu dabar? Tai klausimas, kurio atsakymą raštu reikėtų rasti taip pat per 10 minučių. Atsakydami į šį klausimą, galite palyginti save, savo tikslus, kai jums buvo 8, 16, 25 metai.  Atsakykite sau, kas jūs buvote tuomet ir, kas esate dabar. Kaip bėgantys mėnesiai, metai pakeitė jūsų gyvenimą? Kokią asmeninę viziją turėjote tuomet, ir kokią dabar? Ar vadovaujatės ja, ar tiesiog gyvenate tarsi su įjungtu auto-piloto režimu ir plaukiate pasroviui?

3. Dalykai, kuriuos mėgstu. Kaip dažnai Jūs skiriate laiko, kad išsiaiškintumėte, kas ištikrųjų Jums suteikia laimės? Parašykite apie tai, kas Jums teikia laimės, sukelia šypseną. Šioje skiltyje galite rašyti apie viską – tolimas keliones, prabangius namus ar tiesiog puodelį mėtų arbatos, mylimo žmogaus apkabinimą ir t.t. Svarbiausia tai, kad šį „laimės“ sąrašą pildytumėte reguliariai.

4. Patvirtinkite, koks nuostabus esate. Raštu sudarykite 10 didžiųjų savybių sąrašą iš savo gyvenimo ir  patvirtinkite sau, koks nuostabus esate. Galite rašyti aš esu madingas, protingas, kūrybingas, įdomus, daugialypis, galingas, turtingas, linksmas, energingas, sveikas, dvasingas ir t.t. Patvirtinkite sau, kad viską gyvenime darote, jog tokiu ir išliktumėte.

5. Pokalbis su savimi, kai jums 99 metai. Įsijauskite į vaidmenį, kad jums 99 metai. Ir esate labai protingas, guvus, puikios sveikatos.  Rašydami, atsakykite sau, į ką turėtumėte susikoncentruoti artimiausiomis dienomis, mėnesiais, metais. Kokie dalykai dabar dabar gali praturtinti mano gyvenimą?

Žurnalistė rekomenduoja tokį asmeninį žurnalą pildyti bent kartą per metus. Taip galėsite ne tik geriau pažinti save, bet ir palyginti, kaip kasmet kinta jūsų vidus, vertybės, būdas....

Žmonės dažnai nerašo savo asmeninių žurnalų, nes bijo, kad kiti jo neperskaitytų. Kažkada to bijojo ir pati metodikos autorė S. Garson. Vis tik laikui bėgant ji suprato, kad mūsų mintys tampa daug galingesnėmis, įtakingesnėmis, kai nugula ant popieriaus. Tuomet jos įgauna didesnį svorį ir padeda priartėti prie savo tikrojo aš.  „Kai, rašydami, savo asmeninį žurnalą atiduosite visą save, būsite atviras ir sąžiningas, gausite didžiulės naudos, kuri bus svarbesnė, nei baimė, kad kas nors jį perskaitys“,– pasakojo S. Garson, reguliariai pildanti savo asmeninį žurnalą.

Siekiančioms geriau save pažinti bei atrasti kviečiame į Moters mokyklos užsiėmimą „Vidinių resursų sužadinimas“, kuris vyks kovo 28 d., plačiau www.motersmokykla.lt

Temos: 2 Ugdymas Moteris
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką