Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2017 kovo 9d. 12:43

Patarimai tėvams: kaip pastebėti, kad tavo vaikas gali būti baleto šokėju

Eglės Špokaitės baleto mokykla
Projekto partnerio nuotr. / Eglės Špokaitės baleto mokykla

Legendinė baleto šokėja Eglė Špokaitė kartu su ilgamete kolege šokių vadove Kristina Sliesoraitiene plečia savo verslą. Prieš beveik aštuonerius metus pirmąją nevalstybinę baleto mokyklą įkūrusios šokėjos ir toliau stengiasi populiarinti baletą Lietuvoje bei kuria jaukią erdvę jauniesiems būsimiems profesionalams.

Šiuo metu „Eglės Špokaitės baleto mokykla” turi keturis padalinius – du Kaune ir du Vilniuje. Sostinėje baleto vaikai mokosi prestižinėse vietose – Gedimino prospekte įsikūrusioje salėje bei visiškai naujose patalpose „Ogmios mieste” esančioje „Laisvalaikio terasoje”, subūrusioje ir daugiau įvairius laisvalaikio būdus siūlančias įstaigas. Pastarojoje erdvėje baleto mokykla įsikūrė visai neseniai. Dvi didelės salės puikiai talpina visus norinčius šokti ir atitinka aukščiausius salių standartus. Tai nauja jauki erdvė idealiai tinkanti mažiesiems baleto šokėjams. Patogus privažiavimas, didelės automobilių aikštelės taupo ir brangų tėvų laiką.

Projekto partnerio nuotr./Eglės Špokaitės baleto mokykla
Projekto partnerio nuotr./Eglės Špokaitės baleto mokykla

Vilniuje dirbanti baleto mokyklos vadovė K. Sliesoraitienė pasakojo, kad šiuo metu, bendrai visoje dviejuose miestuose įsikūrusioje mokykloje, mokosi apie 500 vaikų. „Esame vienintelė privati baleto mokykla, kurioje vaikus mokome pagal programą. Lietuvoje, skirtingai nei kitose pasaulio šalyse, taip dirbantys, esame mažuma. Savo mokykloje turime skyrių, kuriame ruošiame tapti profesionaliais šokėjais. Žinoma, daug dėmesio skiriame ir darbui su mėgėjais, vaikams ir suaugusiems, kurie kokybiškai mokosi šokti savo malonumui”, – pasakojo vadovė.

Profesionaliai šokti norinčius vaikus baleto mokykla į pirmą klasę priima nuo 6 metų. Mokslai čia trunka iki 16 metų. Po to jaunasis artistas, įgavęs profesionalius baleto pagrindus, gali pilnavertiškai tęsti tolimesnes studijas valstybinėje Lietuvos baleto mokykloje arba užsienyje.

Projekto partnerio nuotr./Eglės Špokaitės baleto mokykla
Projekto partnerio nuotr./Eglės Špokaitės baleto mokykla

„Mūsų mokyklą vaikai renkasi dėl to, kad nenukentėtų kiti mokslai. Dažnai pradėjus lankyti valstybinę baleto mokyklą, dėmesys į kitus mokslus yra žymiai mažesnis. Tai yra normalu, bet labai rizikinga taip anksti uždėti baleto artisto štampą ir parinkti gyvenimo kelią mažam vaikui. Daug kas gali keistis, žmogus turi turėti pasirinkimo laisvę. Išėjęs iš mūsų mokyklos jis ją tikrai turi – gali tapti profesionaliu baleto artistu, nes turi labai stiprius pradmenis, arba gali pasirinkti visai kitą su menais nesusijusią profesiją, nes mokėsi ne meninės krypties mokykloje kitų dalykų”, – mintimis dalijosi K. Sliesoraitienė.

Anot šokių mokytojos, svajojantiems tapti baleto artistams, reikėtų žinoti, kad tai didžiulis ir alinantis darbas. „Mano dukra yra 12 metų, ji antroje baleto klasėje ir turi 9 šokio pamokas per savaitę”, – sakė šokių vadovė. „Eglės Špokaitės baleto mokyklos” programoje yra: klasikinio šokio pamokos, baletinė gimnastika, modernaus šokio, charakterinio šokio, istorinio šokos bei puantų pamokos.

Projekto partnerio nuotr./Eglės Špokaitės baleto mokykla
Projekto partnerio nuotr./Eglės Špokaitės baleto mokykla

„Baletu vaikai užsiimti pradeda dėl kelių skirtingų priežasčių. Kartais tai būna dėl sveikatos. Visi šeimos gydytojai ir kineziterapeutai rekomenduoja baletą, todėl, kad tai gerina laikyseną, stiprina raiščius ir raunenis, tiesina stuburą bei kojas. Kiti tėvai supažindina savo vaikus su baletu dėl to, kad nori kokybiško laisvalaikio. Šitame greitų produktų ir kičo amžiuje dažnai norisi tikrų rezultatų, duoti kažko „gilesnio“, klasikinės muzikos ir grakštumo. Galiausiai yra ir tokių, kurie nenori per anksti vaikui parinkti karjerą, nori, kad jis mokytųsi ne meninės krypties mokykloje, bet tuo pačiu ir profesionaliai šoktų baletą”, – dėstė K. Sliesoraitienė.

Kiekvieno vaiko baleto duomenis įvertina šokio specialistai, bet pagrindus ir potencialą gali pastebėti ir tėvai. „Yra tam tikros kūno proporcijos. Profesionalai vertina kojų, liemens, rankų ir galvos proporcijas. Patys tėveliai taip pat šiek tiek gali įvertinti, ar vaiko kūno duomenys yra „baletiški”. Privalumas yra ilgos kojos, rankos, maža galva ir lankstumas. Labai svarbus muzikalumas ir artistiškumas. Stambesnis vaikas taip pat gali turėti neblogus kuno duomenis, būti muzikalus, lankstus, tad taip pat gali gerai šokti. Balete labai svarbi ir vaiko pėda, bei jos keltis. Jeigu keltis turi stiprų išlenkimą ir pėdą turi vadinamąjį „kauburiuką” tai puikūs baleto duomenys”, – pasakojo „Eglės Špokaitės baleto mokyklos” vadovė.

Projekto partnerio nuotr./Eglės Špokaitės baleto mokykla
Projekto partnerio nuotr./Eglės Špokaitės baleto mokykla

Baletas yra labai stipri disciplina. Iš vienos pusės tai labai sunkus darbas, bet iš kitos pusės tai tarsi meditacija. „Pavyzdžiui, reikia valandą laiko dirbti prie atramos tik su savo kūnu ir protu, vaikui negalima kalbėtis, lakstyti, jis turi būti susikaupęs. Fiziškai aktyvų vaiką tai moko dėmesio koncentracijos ir susikaupimo”, – sakė mokytoja.

Pašnekovės nuomone, baletas turėtų labai patikti fizinį krūvį mėgstantiems vaikams. Šis šokis moko drausmės, ugdo valią, užgrūdina charakterį. „O kai išgirsti muziką ir pajauti, kad per paruoštą kūną gebi papasakoti istorijas, jausmus, neabejotinai veržiasi kūryba”, – kalbėjo K. Sliesoraitienė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Video

03:50
22:36
08:58

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką