Dabar populiaru
Publikuota: 2015 birželio 22d. 11:09

Rukloje pabėgėliai varžėsi protų mūšyje ir svečius vaišino savo šalių patiekalais

Rukloje tradiciškai paminėta Pasaulinė pabėgėlių diena
Rukloje tradiciškai paminėta Pasaulinė pabėgėlių diena

Penktadienį Ruklos pabėgėlių priėmimo centre (PPC) kvepėjo čečėniškais šašlykais, afganistanietišku plovu, skambėjo kalbos ir muzika, vyko sportinės rungtys – tradiciškai paminėta Pasaulinė pabėgėlių diena.

Visus susirinkusius svečius Ruklos PPC gyvenantys pabėgėliai vaišino savo šalių tradiciniais patiekalais. Nemažai žmonių apsivilko ir savo šalių tautiniais drabužiais.

Pasaulinės pabėgėlių dienos minėjimas kasmet minimas 126 šalyse, o ji skiriama pagerbti žmones, kurie priverstinai turėjo palikti savo namus.

Pasaulinė pabėgėlių diena minima nuo 2001 metų.  Lietuva pabėgėlius yra įsipareigojusi priimti nuo 1996 metų. Per šiuos veiklos metus Ruklos PPC gyveno apie 3000 užsieniečių.

Rukloje viešėjo Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių komisaro valdybos atstovai, seimo nariai, Čečėnijos respublikos atstovė Lietuvoje, Vaiko teisių kontrolierė, Jonavos savivaldybės atstovai, kiti svečiai.

Pasak Ruklos PSPC direktoriaus Roberto Mikulėno, šioje jau daug metų minimoje šventėje visi turi galimybę susipažinti su kitų šalių tradicijomis, papročiais, kultūra ir paragauti tradicinių valgių.

Rukloje tradiciškai paminėta Pasaulinė pabėgėlių diena
Rukloje tradiciškai paminėta Pasaulinė pabėgėlių diena

„Užsienietis Lietuvoje kažkam yra gretimo buto kaimynas arba bendradarbis, draugas, žmogus, kuris ne savo noru pasirinko gyvenimą svetimoje valstybėje. Manau, kad esame tolerantiški, nors tolerancija ir nėra įgimtas dalykas, bet ją galima kantriai ugdyti“, – sakė R.Mikulėnas.

Pasaulinė pabėgėlių diena skirta visų pirma pabūti visiems kartu: mums – susipažinti su šalyje gyvenančiais svetimtaučiais, o taip pat prisiminti, kad Lietuva šiems žmonėms tapo kaip antri namai

Pasak R.Mikulėno, Pasaulinė pabėgėlių diena skirta visų pirma pabūti visiems kartu: mums – susipažinti su šalyje gyvenančiais svetimtaučiais, o taip pat prisiminti, kad Lietuva šiems žmonėms tapo kaip antri namai.

“Čia jie rado ne tik šilto maisto ir pastogę, tačiau ir mūsų paramą bei naujus draugus”, – sakė R.Mikulėnas.

Apie problemas, su kuriomis susiduria Lietuva priimdama pabėgėlius bei apie šaliai tenkančius iššūkius kalbėjo renginio svečiai.

Šventės metu vyko ir protų mūšis – pabėgėliai varžėsi su lietuvių komanda. Jiems teko atsakinėti į klausimus, kokie yra pagrindiniai lietuviško plokštainio ingredientai, kada švenčiama NAVRUZ ir kokia tai šventė, kurioje šalyje vystantis karas pasaulyje pastaruoju laikotarpiu nulėmė didžiausią pabėgėlių srautą.

Susirinkusieji į šventę taip pat galėjo pabendrauti ir su pačiais pabėgėliais. Nemažai jų gerai kalba lietuviškai, o jų gyvenimo istorijas taip pat buvo galima paskaityti specialiai įrengtuose stenduose.

Iš kai kurių pabėgėlių istorijų galima parašyti knygas. Jie savo akimis regėjo tai, ką mes matome per televizijos žinių reportažus arba skaitome spaudoje

“Iš kai kurių pabėgėlių istorijų galima parašyti knygas. Jie savo akimis regėjo tai, ką mes matome per televizijos žinių reportažus arba skaitome spaudoje. Tuo tarpu mes galime su jais pasikalbėti ir išgirsti bent tų istorijų fragmentus. Jų gyvenimai – tokie margi, juose – tiek netekčių ir atradimų, tik mes apie tai tikrai retai susimąstome”, – sakė renginyje dalyvavusi jonavietė Viktorija.

Viena iš įdomiausių šventės akimirkų, kasmet sulaukianti didelio visuomenės dėmesio – kitų šalių patiekalų degustacija.

Rukloje tradiciškai paminėta Pasaulinė pabėgėlių diena
Rukloje tradiciškai paminėta Pasaulinė pabėgėlių diena

Pasak renginyje dalyvavusios Ruklos PPC socialinės integracijos skyriaus vedėjos Neringos Gaučienės, renginio metu pristatoma tų šalių virtuvių, iš kurių gyventojų centre – daugiausia.

Šiandien tai – Afganistanas, Ukraina, Čečėnija. “Patys pabėgėliai noriai dalyvauja šventėje. Per naktį jie gamina savo šalių tradicinius patiekalus, kad kitą dieną galėtų pavaišinti renginio svečius”, – sakė N.Gaučienė.

Vėliau susirinkusiems koncertavo „Jonavos pavasario“ choras, Arvydas Vilčinskas, šoko sportinių šokių klubo „Bonus“ šokėjai, grojo gitaristas Aleksandras Dunis.

Renginys buvo finansuojamas iš Europos Pabėgėlių Fondo 2013 metų programos Lietuvoje – projektas „Lietuva – pabėgėlių galimybių šalis“. Projekto vykdytojas – Pabėgėlių priėmimo centras.

 

 

Temos: 2 Pabėgėliai Rukla
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką