Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 9d. 15:32

„The Fintech Inn“ konferencijoje aptartas finansinių technologijų progresas ir jo keliami iššūkiai

„The Fintech Inn“ konferencija
Organizatorių nuotr. / „The Fintech Inn“ konferencija

Tarptautiniai ir Lietuvos ekspertai, verslo atstovai, ir kiti, besidomintys „FinTech“ sektoriaus plėtra, vakar rinkosi į Vilniuje vykusią didžiausią finansinių technologijų konferenciją Baltijos šalyse: „The Fintech Inn“. Konferencijoje sulaukta daugiau nei 1300 dalyvių. Čia vykstančių diskusijų metu aptartos naujausios finansinių technologijų tendencijos, iššūkiai bei galimybės.

„Bloomberg“ vyr. ekonomistas Michael McDonough pabrėžė, kad būtina užtikrinti inovacijų diegimą visam finansų sektoriui ir pasirūpinti profesionalių specialistų bendruomenės kūrimu bei technologinių kompanijų novatoriškumu.

„Lietuvoje gyvena kvalifikuoti ir konkurencingi darbuotojai. Tinkamai tai išnaudojant, Lietuva turi galimybių pritraukti daugiau finansinių technologijų įmonių“, – sakė M.McDonough.

Pranešėjo teigimu, svarbu kalbėti ir apie kitas šalis. Kinija pasižymi didele populiacija ir augančia viduriniąja klase, didžiulėmis galimybėmis. Amerikoje populiacija nėra tokia didelė, bet tai pasiturinti šalis.

„Nesvarbu, ar esi Montanoje, ar Niujorke – esi tos pačios sistemos dalis. Tad technologijas diegti yra daug paprasčiau. Europa turi savus iššūkius, ir vienas iš jų yra skirtinga kalba, todėl Europos šalims svarbu susivienyti“, – sako M.McDonough.

Siūlo kreipti dėmesį į ES šalių bendradarbiavimą

Ūkio viceministro Mariaus Skuodžio teigimu, Europa dar „auginasi raumenis“ FinTech srityje.

„Tam, kad Europa būtų pasiruošusi konkuruoti su Azija, JAV bei kitomis rinkomis – turime padaryti dar daug. Visų pirma, turime stiprinti ES vieningą rinką. Pavyzdžiui, šiandien švenčiame 25-erius metus, kai ES turime vieningą rinką, tačiau realiai ES piliečiui vis dar sudėtinga atsidaryti banko sąskaitą kitoje ES šalyje. Praktiškai tai įgyvendinti yra gana sunku. Kalbant apie finansines paslaugas, FinTech kompanijoms svarbu turėti galimybę teikti paslaugas dideliam klientų ratui tarp valstybių sienų paprastai ir greitai“, – komentavo M.Skuodis.

Konferencijos pranešėjo nuomone, lietuviai vis dar įtariai žiūri į naujausias technologijas – elektroninius mokėjimus.

M.Skuodis pasidalija savo patirtimi.

„Neseniai gavau laišką iš savo buvusio banko Jungtinėje Karalystėje. Buvau informuotas, kad planuojama uždaryti mano sąskaitą, nes ja naudojuosi labai retai. Tad man pasiūlė pervesti pinigus į kitą sąskaitą. Tam, kad galėčiau atlikti pervedimą, man pateikė 10-ties puslapių dokumentą su instrukcijomis ir paprašė susimokėti pervedimo mokestį. Mano sprendimas buvo pasinaudoti vienos mokėjimų įstaigos paslaugomis – momentiniu mokėjimu. Ir iš vienos sąskaitos Jungtinėje karalystėje persivedžiau lėšas į kitą sąskaitą ir greičiau, ir pigiau“, – sakė M.Skuodis.

Didžiausias iššūkis žmonių pasitikėjimas

Pasaulinės tarptautinių perlaidų kompanijos „TransferGo“ vadovas ir vienas įkūrėjų Daumantas Dvilinskas konferencijoje pabrėžė, kad apie 90 proc. žmonių visame pasaulyje vis dar atsiskaito grynaisiais pinigais, o momentinių mokėjimų inovacijos įsitvirtinimą apsunkina visuomenės nepasitikėjimas naujausiomis technologijomis.

Ateitis, be abejonės, yra skaitmeninė.

„Grynieji pinigai yra pagrindinė priežastis, dėl kurios tarptautinių pervedimų kainos vidurkis yra 7 proc. Tačiau ateitis, be abejonės, yra skaitmeninė. Nes skaitmeniniai pervedimai yra iki 90 proc. pigesni. Tam, kad jie kuo greičiau įsitvirtintų, turime išspręsti pagrindinius iššūkius“, sakė D.Dvilinskas.

Kaip vieną didžiausių iššūkių jis pažymėjo tai, kad žmonėms tiesiog patinka grynieji pervedimai, nes gavėjas iš karto gauna pinigus. Kitas svarbus dalykas – grynieji pinigai yra monopolizuota rinka. „Mes gyvename rinkoje, kai pasitikėjimas yra kritinis dalykas. Grynieji pinigai yra suvokiami kaip mažesnė rizika nei mobilioji aplikacija atliekant pervedimus, žmonės prie jų dar nėra įpratę“, teigia D.Dvilinskas.

Kripto ekonomikos plėtrai svarbūs ir institucijų, ir rinkos dalyvių veiksmai

Kripto ekonomikos organizacijos prezidentas Vytautas Kašėta atkreipė dėmesį, kad kripto ekonomika kaip skaitmeninės ekonomikos dalis vystosi lygiagrečiai ir užima maždaug dešimtadalį skaitmeninės ekonomikos dalies. „Vystytis tikrai dar turime kur. Šiandien matome įvairių valstybių indėlį, vyksta standartizavimo procesai. Visos valdžios institucijos, susijusios su ekonominių sričių reguliavimu, turi dirbti vieningai. Tai labai svarbu. Patys rinkos dalyviai gali parodyti geruosius pavyzdžius, naudoti savireguliacijos principus – verslo etiką, taip prisidėdami prie krito ekonomikos vystymosi“, sakė V.Kašėta.

Organizatorių nuotr./„The Fintech Inn“ konferencija
Organizatorių nuotr./„The Fintech Inn“ konferencija

Konferenciją „The FinTech Inn“ organizuoja Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kartu su Finansų ministerija, Lietuvos bankas ir VšĮ „Investuok Lietuvoje“. Renginys organizuojamas pagal projektus: „Technologijų ir inovacijų populiarinimas“ bei „Inovacijų konsultacinės ir paramos paslaugos verslui (InoSpurtas)“, kurie yra finansuojami Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką