Socialinė akcija „Mane veža“ grįžta – birželio 1-ą dieną kviečia motociklininkus „sukurti dar vieną stebuklą“

Jeigu kada nors teko bendrauti su užkietėjusiu motociklininku, o dar geriau, jei ir patys tokie esate, tikrai žinote kuo žavi šios dviratės transporto priemonės. Tai galimybė pajausti supančią aplinką, jos garsus, kvapus ir temperatūros skirtumus.
Vygaudas Juozaitis
Vygaudas Juozaitis
Temos: 2 Motociklas Aklumas

Tai proga pažinti adrenalino ir dažnėjančio širdies ritmo jausmą bei išgirsti riaumojantį variklio garsą, atsimušantį nuo miesto langų ir miško kamienų. Akcija „MANE VEŽA“, pirmą kartą vykusi 2017 metais, šiemet ir vėl grįžta bei kviečia visus motociklininkus susirinkti ir pasidalinti šiais jausmais su regėjimo negalią turinčiaisiais.

Po dviejų metų pertraukos, birželio 1-ą dieną visoje Lietuvoje motociklininkai ir regėjimo negalią turintys žmonės susitiks ir važiuos savo sutartu maršrutu. Akcijos tikslas plačiąja prasme – bendrystė. Bendrystė tarp motociklininkų bendruomenės ir regėjimo negalią turinčiųjų. Per jau penkis kartus vykusią akciją užsimezgė ne viena stipri draugystė, buvo susuktas ne vienas tūkstantis kilometrų ir žmonių atmintyje liko daug gerų emocijų.

Tikisi, kad suteiks vilties ir pozityvo

„Akcija „MANE VEŽA“ sugrįžta! Nujaučiau, kad taip nutiks, nes ji yra per daug reikalinga. Ir man, ir dalyviams. Žinau, kad ne vieną keleivį tai jau įkvėpė drąsiau gyventi, o vairuotojus paskatino nebijoti negalios, todėl matau didelę prasmę ją ir vėl organizuodama. Karantinas ir karas Ukrainoje kiek atitolino mintis – dvejus metus akcija nevyko, tačiau šįmet mes ir vėl važiuosime. Šis, šeštasis „MANE VEŽA“ kartas, esu tikra, suteiks dalyviams puikių įspūdžių ir patyrimų, tikiuosi, taip pat vilties ir pozityvo. Mes ir vėl visi kartu sukursime šį stebuklą! Belieka tik išdrįsti dalyvauti“, – kalbėjo akcijos organizatorė Aldona Juozaitytė-Pieva atskleisdama, kad ir pati nekantrauja susipažinti su dar vienu keleiviu, kurį turės progą pavežti akcijos metu.

Dalyvių, tiek motociklų vairuotojų, tiek regėjimo negalią turinčių žmonių, registracija prasidės likus mėnesiui iki renginio dienos, gegužės pradžioje. Visus abejojančius A.Juozaitytė drąsina leistis į šį prasmingą nuotykį: „Prieš pirmąją akciją aš nepažinojau nė vieno žmogaus su regos negalia, nebuvau ir su tokiu bendravusi. Tam, kad pagaliau išdrįsčiau, aš radau savo būdą susipažinti... iš karto su keliais šimtais dalyvių! Taip pat, šalia organizavimo darbų, ir aš kiekvienos akcijos metu vežu savo keleivį ar keleivę ir, dažniausiai, vis kitokiu, rėmėjų suteiktu motociklu, kurį irgi turiu prisijaukinti. Tad kviečiu išdrįsti – manau, drąsa keičia gyvenimus, ji padeda mums rūpintis vienas kitu, o pasaulį praturtina pačiomis gražiausiomis mintimis ir patirtimis.“

Kasmet „MANE VEŽA“ surenka po 150 – 200 dalyvių ir nors renginys vyksta visoje Lietuvoje, logistikos klausimas nesukelia sunkumų: po registracijos, keleiviams vairuotojai priskiriami pagal gyvenamąją vietą arba pagal vietą, kurioje pageidauja dalyvauti, taip pat pagal motociklo kalibrą ir keleivio svorį.

Akcija įkvepia gyvenimo pokyčiams

„Galima labai tiksliai, pagal fizikos dėsnius apibūdinti, kas yra vaivorykštė. Bet ar įmanoma ją įsivaizduoti jos nemačius? Galima apibūdinti ir „MANE VEŽA“, bet kaip nusakyti jausmą, kurį jaučiu iki šiol? Nekantrauju vėl dalyvauti šiame renginyje!“, – laukdamas artėjančios akcijos pasakojo jos dalyvis, aštrių pojūčių mėgėjas, prieš kurį laiką regos netekęs Sigitas Sinkevičius.

Vyras pasakojo, kad dalyvavimas pirmoje akcijoje dar 2017 metais jam įkvėpė pasitikėjimo savimi ne tik kasdieniame gyvenime, tačiau ir drąsos išbandyti pačius netikėčiausius dalykus: „Pradėjau ne tik svajoti, bet ir planuoti nepatirtas veiklas. Kad ir šuolį nuo kone 39 m aukščio tilto prisirišus virvėmis. Tikrai patiko, todėl tai pakartojau,“ – rimtai šypsosi Sigitas ir išduoda, kad paskui bandė ir sklandymą parasparniu. „Ne tik pabandžiau, bet ir sudominau likimo brolius bei seses pasklandyti. Smagu ir linksma buvo girdėti draugo žodžius: „Jeigu nebūčiau pabandęs važiuoti motociklu akcijoje „MANE VEŽA“, net nebūčiau drįsęs galvoti apie parasparnį, o dabar noriu dar.“

„Nugalėjau baimę eiti nereguliuojama pėsčiųjų perėja, labiau pažinti miestą jo klausydamas, įgijau drąsos keliauti... Pirmą kartą į pajūrį keliavau traukiniu, o ne autobusu, netekęs regėjimo. Jeigu aš pasijaučiau tvirtesnis, ryžausi naujiems, nebandytiems veiksmams, ženkliai drąsiau įvertinau savas galimybes, tai tas pats nutiko ir kitiems mano likimo draugams – jų gyvenimas, reginčiųjų kalba šnekant, tapo spalvingesnis“, – teigia „MANE VEŽA“ ambasadorius ir sako, jog gautus potyrius neregių bendruomenė aptarinėja visus likusius metus.

Šįmet sukurti ir patirti šiuos potyrius bus galimybė birželio 1-ąją. Registracija prasidės gegužės pradžioje „Motociklininkė.lt“ svetainėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kištukiniai lizdai su USB jungtimi: ekspertas pataria, ką reikia žinoti prieš perkant
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas