TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaunas ketina paduoti Lietuvos automobilių kelių direkciją į teismą dėl neteisingai skirstomų lėšų

Gatvė
Flickr.com nuotr. / Gatvė
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos automobilių kelių direkcija, skirstanti Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšas, diskriminuoja Kauną. Tuo įsitikinę miesto vadovai svarsto galimybę dėl netolygaus lėšų paskirstymo kreiptis į teismą.

Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovo įsakymu rugsėjo mėnesio pabaigoje buvo paskirstytos papildomos Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšos, skirtos savivaldybių vietinės reikšmės kelių tiesimui ir remontui. Pagal šį įsakymą Kauno miesto savivaldybei skirta 1,71 mln. Lt, tuo tarpu Vilniaus miesto savivaldybei atiteko daugiau nei 2,64 mln. Lt.

Statistikos departamento duomenimis, Vilniaus miesto savivaldybės vietinės reikšmės kelių ilgis sudaro 1047 km, tuo tarpu Kaune šis rodiklis siekia 956 km. Be to, Vilniaus miesto savivaldybėje žvyro kelių ilgis sudaro 147 km, tuo tarpu Kauno miesto savivaldybėje šis skaičius jau viršija 177 km.

„Vertindami šiuos duomenis mes matome, kad Lietuvos automobilių kelių direkcija Kauno miesto savivaldybės vietinės reikšmės kelių tiesimui ir remontui skyrė 35 proc. mažiau lėšų nei Vilniui. Tuo tarpu bendras kelių ilgis Kaune tėra tik 9 proc. mažesnis už Vilniaus miesto savivaldybės.

Jau ne pirmus metus mes fiksuojame neteisingą lėšų paskirstymą. Mūsų frakcija kreipėsi į Kauno miesto merą ir Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorių, ragindama dėl neteisingo lėšų paskirstymo kreiptis į teismą", – tvirtino Kauno miesto taryboje veikiančios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Vygantas Gudėnas, dėl kurio neliečiamybės panaikinimo prokurorai kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK).

Skirtumas – tik 100 kilometrų

Vietinės reikšmės automobilių kelių ilgis:
Kaune – 956 km
Vilniuje – 1047 km

Papildomai 09.27 d. įsakymu skirtos Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšos:
Kauno miesto savivaldybei – 1710,3 tūkst. Lt
Vilniaus miesto savivaldybei – 2648,1 tūkst. Lt

Vienam vietinės reikšmės kelio kilometrui skirta suma:
Kauno miesto savivaldybei – 1789,02 Lt
Vilniaus miesto savivaldybei – 2529,23 Lt

Individualių lengvųjų automobilių skaičius 1 tūkst. gyventojų:
Kauno miesto savivaldybėje – 496
Vilniaus miesto savivaldybėje – 447

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką