Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 27d. 14:22

Valstybės kontrolė: nesant vieno šeimininko keliai prižiūrimi netinkamai

Policijos patikros postas prie įvažiavimo į Vilnių
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr. / Kai kuriose Lietuvos savivaldybėse pusė kelių priklauso valstybei, o kitos – savivaldai

Kai kuriose Lietuvos savivaldybėse pusė kelių priklauso valstybei, o kitos – savivaldai, todėl nesant vieno šeimininko jie prižiūrimi netinkamai, sako Valstybės kontrolės (VK) atstovas. Mindaugas Milčiūnas teigia, jog 2019 metais net 60 proc. pagrindinių asfaltuotų Lietuvos kelių buvo blogos arba labai blogos būklės.

VK Ekonomikos audito departamento laikinasis vadovas M.Milčiūnas siūlo tokius kelius revizuoti, o savivaldybėms su Kelių direkcija rasti sutarimą dėl vieno kelių šeimininko.

„Pusės audituotų savivaldybių gatvės, einančios per jų centrus, naudojamos savivaldybių reikmėms, bet jų savininkė yra Kelių direkcija. Pavyzdžiui, keturių miestų centrinės gatvės yra gana prastos būklės, dar penkiose to paties kelio elementai turėjo skirtingus šeimininkus – kelio arba jo nuovažos priklausė Kelių direkcijai, o šaligatviai, gatvės apšvietimo tinkai – savivaldybei. Todėl sudėtinga planuoti tokių gatvių priežiūrą ir remontų darbus“, – trečiadienį Seimo Ekonomikos komitete kalbėjo M.Milčiūnas.

„Svarbiausia, kad kelio šeimininkas būtų vienas“, – pridūrė jis, pristatydamas valstybinio audito ataskaitą dėl šalies kelių infrastruktūros valdymo.

Be kita ko, M.Milčiūnas pabrėžė, kad kai kurios savivaldybės neturi pakankamai duomenų, kad galėtų efektyviai planuoti darbus savo keliuose.

„Nė viena iš audituotų savivaldybių sistemiškai nefiksavo ir nekaupė duomenų apie kelių būklę, apie judėjimo šiais keliais intensyvumą“, – pareiškė Valstybės kontrolės atstovas.

Pasak M.Milčiūno, 2019 metais 60 proc. pagrindinių asfaltuotų Lietuvos kelių buvo blogos arba labai blogos būklės.

„Nors valstybinės reikšmės kelių būklė yra prasta, tačiau 16 proc. visų darbų buvo atliekama ir tuos kelių ruožuose, kurių būklė buvo dar gera, 10 proc. sudaro darbai ruožuose, kurių būklė net nevertinta. 9 proc. sudarė žvyrkeliai, kurie atrinkti asfaltavimui tokiuose ruožuose, kur gyventojų labai nedaug – nuo 11 iki 60 gyventojų, o per dieną jais pravažiuoja nuo 31 iki 70 automobilių“, – teigė Valstybės kontrolės atstovas.

Anot jo, 83 proc. audituotų šalies kelių nebuvo atlikti kadastriniai matavimai ir teisinė registracija.

M.Milčiūno teigimu, dabar valstybinės reikmės ir vietinių kelių ilgis siekia 85,5 tūkst. kilometrų, kasmet suremontuojama apie 1 tūkst. km, tam išleidžiama apie 620 mln. eurų

Vienam šalies gyventojui vidutiniškai tenka 30 metrų kelių ir tai, pasak M.Milčiūno, rodo, kad Lietuvoje gana tankus kelių tinklas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką