Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mąžta investuotojų nerimas dėl ekonomikos ateities

Investuotojas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Akcijų birža
Šaltinis: 15min
0
A A

JAV smulkiojo verslo savininkų lūkesčiai augo ketvirtą mėnesį iš eilės. Prancūzija šiemet veikiausiai išlaikys AAA reitingą. Rusijoje gruodį mažėjo infliacija. „WTI“ naftos kaina vakar trumpam buvo perlipusi 103 JAV dolerius už barelį. Tokias svarbiausias antradienio naujienas skelbia investicinio banko „Finasta“ analitikai.

Geros JAV investuotojų nuotaikos

Antradienį JAV akcijų indeksai padidėjo iki penkių mėnesių aukštumų. Nasdaq Composite ir S&P 500 indeksai išaugo 0,97 ir 0,89 proc., o Dow Jones Industrial Average – 0,56 proc.

Labiausiai investuotojų optimizmą paskatino ir toliau gerėjantys JAV makroekonominiai duomenys bei pigęs JAV doleris. Labiausiai brango finansų sektoriaus akcijos. Pavyzdžiui, „Bank of America Corporation“ akcijos brango daugiau nei 5 proc. Pirmadienį, po prekybos sesijos, ketvirtojo ketvirčio finansinius rezultatus pristačiusios bendrovės „Alcoa Inc.“ akcijos brango 0,2 proc.

JAV smulkiojo verslo savininkų lūkesčiai augo jau ketvirtą mėnesį iš eilės. Gruodį NFIB smulkaus verslo optimizmo indeksas padidėjo nuo 92 iki 93,8. Net 6 proc. smulkaus verslo savininkų artimiausiu metu ketina sukurti naujų darbo vietų. Optimizmą skatina vis gerėjantys JAV makroekonominiai rodikliai.

Lapkritį, palyginti su spaliu, didmeninės prekybos atsargos išaugo vos 0,1 proc. Prognozių vidurkis siekė 0,5 proc. augimą, o spalį atsargos padidėjo 1,6 proc.

JAV ramina ir Vakarų Europą

Antradienį Vakarų Europos akcijų indeksų reikšmės atsitiesė. Investuotojus paskatino palankiai sutikti JAV įmonių veiklos rezultatai. O tikintis skatinančios pinigų politikos Kinijoje buvo linkstama prie ciklinių sektorių – automobilių ir kalnakasybos – įmonių. Visgi, investuotojai 2012 metus pasitinka tik su atsargiu optimizmu – ekonomikos augimo prognozės yra konservatyvios, o euro zonos skolų bėdos dar nepasibaigusios.

Dar kiek pasitikėjimo rinkoms galėjo įpūsti „Fitch“ reitingų agentūros užtikrinimas, kad ji neketina šiemet peržiūrėti Prancūzijos AAA (aukščiausias kredito reitingas) reitingo.

Kitokia Ispanijos ir Italijos padėtis – šių valstybių reitingai gali būti sumažinti vienu ar dviem laipteliais.

Antradienį kilo visų šalių nacionalinių akcijų indeksų reikšmės, išskyrus Graikijos ir Portugalijos. Šiandien ateities sandoriai rodo didesnį atsargumą rinkose – veikiausiai nerimas dėl euro zonos skolų krizės ir šią savaitę vyksiančių Ispanijos ir Italijos obligacijų aukcionų ims viršų.

Azijoje labiausiai brango finansų sektoriaus bendrovių akcijos

Trečiadienį  prekyba Azijos akcijų biržose nepasižymėjo dideliais svyravimais, o atskirų šalių akcijų indeksai pasuko skirtingomis kryptimis. Kinijos ir Pietų Korėjos akcijų indeksai nežymiai smuko, o Honkongo, Indijos ir Japonijos akcijų indeksų reikšmės nedaug padidėjo.

Teigiamais pokyčiais pasižymėjo žaliavų sektoriaus bendrovės. Brango tiek metalų, tiek energetinių žaliavų gavybą ar perdirbimą vystančių bendrovių akcijos. „Aluminum Corp. Of China Ltd.“ akcijų kaina padidėjo 2,8 proc., „Angang Steel Co.“ akcijos brango 3,7 proc., o „China Oil & Gas Group Ltd.” – 1,6 proc.

Finansų sektoriaus bendrovių trečiadienį buvo vienos labiausiai brangusių rinkoje. „Nomura Holdings Inc.“ akcijų kaina padidėjo 3,2 proc., nepaisant naujienos, kad dėl skirtingo požiūrio į verslo strategiją įmonę palieka įmonės prezidento pavaduotojas.

Aktyvesnė prekyba Baltijos šalyse

Antradienį prekyba Baltijos akcijų biržose buvo kiek aktyvesnė nei pastarosiomis dienomis. Taline akcijų apyvarta sudarė daugiau nei 600 tūkst. eurų, Vilniuje – daugiau nei 200 tūkst. eurų, o Rygoje – vos 18 tūkst. latų. Visi trys Baltijos akcijų indeksai padidėjo.

Antradienį „Klaipėdos nafta“ oficialiai pareiškė, kad Energetikos ministerija ketina perduoti bendrovei Subačiaus kuro bazę, kurioje laikomos Lietuvos naftos produktų atsargos. „Vilkyškių pieninė“ paskelbė labai stiprius gruodžio konsoliduotus pardavimus. Jie sudarė 26,1 mln. Lt ir buvo 39 proc. didesni nei prieš metus.

Rusijos akcijų rinka mėgavosi investuotojų paklausa

Lėšos plūdo į akcijas, o rublio kursas kilo – iš čia RTS indekso dienos grąža (2,8 proc.) buvo didesnė palyginti su „rublinio“ MICEX (2,0 proc.). Labiausiai iš likvidžių bendrovių brango šalies bankų akcijos – „Sberbank“ kaina pakilo 3,5 proc. Dėl brangusios naftos pirkėjų susidomėjimo biržoje sulaukė ir šią žaliavą išgaunančios ar perdirbančios bendrovės.

Rusijos vartotojų kainų indeksas gruodžio mėnesį augo 6,1 proc. metiniu tempu. Pasak Rusijos statistikos agentūros „Rosstat“, tai mažiausia infliacija nuo posovietinių laikų. Maža infliacija yra vienas pagrindinių šalies vyriausybės tikslų ir metams artėjant į pabaigą vis labiau sekėsi jo siekti. 2011 metais vidutinė metinė infliacija paspartėjo iki 8,5 proc. nuo 6,9 proc. 2010 metais.

Ieškoma alternatyvių naftos šaltinių

Antradienį „WTI“ naftos ateities sandorių kaina „NYMEX“ biržoje pakilo. Prekybos metu kaina trumpai buvo išaugusi aukščiau 103 JAV dolerių už barelį. Šio energetinio resurso brangimą tebelemia baimė dėl Irano bei JAV karinio konflikto grėsmės bei pranešimas apie tai, kad galutinis susitarimas dėl ES planų uždrausti Irano naftos importą turėtų būti priimtas sausio 23 d. per ES užsienio ministrų susitikimą.

Netgi tokios valstybės kaip Japonija ar Indija svarsto naftos gavimo alternatyvas, jeigu nutrūktų tiekimas iš Irano jo konflikto su JAV metu.

Antradienį Amerikos naftos institutas skelbė naftos atsargų pokyčius. Žaliavinės naftos atsargos per praėjusią savaitę padidėjo 0,4 mln. barelių. Trečiadienį savo ataskaitą paskelbs JAV energetikos ministerija. Tikimasi, kad atsargos padidėjo 1 mln. barelių.

informacija
NASDAQ VILNIUS SERVICES, UAB
Darbuotojų sk.: 267
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką