Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 balandžio 23d. 13:01

Grožio salonai nekantrauja atverti duris: valstybės paramą vadina gaidžio ašara, bet kainų nekels

Trečiadienį Vyriausybė nusprendė sušvelninti karantiną ir, be kitų verslų, nuo pirmadienio, balandžio 27-osios, leisti vėl atsidaryti grožio salonams. 15min kalbintos specialistės teigia besidžiaugiančios dėl tokio žingsnio, mat trūksta ir socialinio ryšio, ir pajamų. Kartu jos tikina, kad paslaugų kainų kelti neketina, esą nuo krizės nukentėjo visi. Kita vertus, baiminamasi, kad sugrįžti į ikikarantininį laikotarpį nebus taip paprasta – viena specialistė nuogąstauja, kad sulauks tik 50 proc. savo klientų.

Visos 15min kalbintos grožio paslaugų profesionalės džiugiai priėmė Vyriausybės sprendimą, leidžiantį atnaujinti veiklą, mat ne viena jų buvo susidūrusi su finansiniais keblumais.

„Man išmoka buvo sumokėta už dvi savaites, 132 eurai. Ir po savaitės aš pamačiau, kad iš mano sąskaitos dar minusavo už „Sodrą“ 60 eurų. Tai iš viso gavau 70 eurų, tiek turėjau pragyvenimui. Jeigu aš būčiau viena, aš nežinau, ką už juos galėčiau padaryti“, – pasakojo du vaikus auginanti plaukų stilistė Olga.

15min nuotr./Plaukų stilistė Olga
15min nuotr./Plaukų stilistė Olga

Manikiūro specialistė Jurgita taip pat kraipė galvą gavusi valstybės paramą. Anot moters, ji yra juokinga.

„Netekau visų savo pajamų. Valstybė išmokėjo tą vadinamąją pašalpą, bet tai yra labai juokingi pinigai, kada tau sumoka 133 eurus ir tau reikia dar sumokėti „Sodrai“ apie 40 eurų. Tai aš norėčiau pasiūlyti bent vienam Seimo nariui – tegu jie taip pagyvena už 130 eurų, kad suvoktų žmonės, kaip iš to pragyventi“, – kalbėjo ji.

„Pasakysiu grubiai – čia yra gaidžio ašaros, ką jie sumokėjo“, – pridėjo specialistė.

Karantinas – ne visiems buvo sausas ir sunkus. Štai savo grožio studiją įkūrusi Vaida teigia, kad jos sąskaitą vis papildydavo internetu grožio priemonių įsigiję klientai. Taip pat, anot jos, pirmosiomis karantino dienomis sulaukusi malonaus patalpų savininko skambučio.

„Jis pasakė – nuomos mokesčio nereikės mokėti. Tai aš kažkaip atsipalaidavau“, – sakė Vaida.

15min nuotr./Ekologiškos grožio studijos įkūrėja Vaida
15min nuotr./Ekologiškos grožio studijos įkūrėja Vaida

Nekantrauja pradėti dirbti

Pajamų trūkumas – viena iš priežasčių, skatinančių pradėti dirbti, tačiau ne vienintelė. Kita – noras socializuotis, pabendrauti su klientais.

„(Kai tik leis, – red.), iškart pulsiu dirbti“, – sakė plaukų ir vizažo meistrė Tatjana.

15min nuotr./Plaukų ir vizažo meistrė Tatjana
15min nuotr./Plaukų ir vizažo meistrė Tatjana

Tiesa, pagal Vyriausybė sprendimą, sveikatos apsaugos reikalavimų ir toliau bus privalu laikytis.

Vienas jų – grožio salonuose bus ribojami klientų srautai. Kitaip tariant, vienam klientui turi būti skirtas ne mažiau kaip 10 kv. m plotas, o paslaugos gali būti teikiamos kas antroje darbo vietoje, siekiant išlaikyti saugius atstumus. Taip pat reikės laikytis sugriežtintų higienos normų.

15min kalbintos specialistės teigia, kad grožio paslaugoms ir taip yra keliami aukšti švaros reikalavimai, tad karantinas didesnių keblumų nesukels. Tiesa, papildomų priemonių, panašu, įsigyti reikės.

„(Ketiname, – red.) padidinti instrumentų skaičių, kad su tomis pačiomis šukomis nešukuotume, o spėtume gerai dezinfekuoti“, – kalbėjo vieno grožio salono vadovė Irina, pridėjusi, kad papildomai dar planuoja pirkti vienkartinių pirštinių ir apsauginių kaukių.

15min nuotr./Grožio salono vadovė Irina
15min nuotr./Grožio salono vadovė Irina

Kainų nedidins

Grožio paslaugų specialistės lyg susitarusios teigė, kad kainų už savo darbą tikrai nedidins. Esą ne jos vienos nukentėjo nuo paskelbto karantino.

„Kainos tikrai nekelsiu. Nesu aš viena, kuri pakliuvo į tokią padėtį. Dauguma irgi – karpomos algos, yra be darbo ir manau, kad mano paslaugos kaina tikrai nekils“, – teigė Olga.

Tiesa, kokie bus klientų srautai, dar nėra žinoma, o spėlionės – kiek pesimistiškos.

„Manau, kad tikrai 50 proc. klientų gali nebūti. (...) Būdama savo klienčių vietoje, manau, kad pirmiausia reikia galvoti apie duonos kąsnį“, – kalbėjo Jurgita.

15min nuotr./Manikiūro meistrė Jurgita
15min nuotr./Manikiūro meistrė Jurgita

Žiūrėkite išsamų interviu su grožio paslaugas teikiančiomis specialistėmis:

Ką galima ir ko negalima daryto grožio salonuose?

Sveikatos apsaugos ministerija skelbia, kad nuo pirmadienio bus teikiamos ne visos grožio paslaugos.

Vis dar yra draudžiamos lazerių procedūros: plaukelių šalinimas, odos lyginimas, injekcijos ir kitos grožio procedūros lazeriais, nes taip liečiamasi prie odos. Taip pat negalima suteikti depiliacijos paslaugų.

Kol kas dar nevyks jokios kosmetologinės veido procedūros: antakių, lūpų korekcija, makiažas, permanentinis makiažas, blakstienų priauginimas. Taip pat negalimas ir veido masažas. Barzdas galima tik kirpti, bet negalima jų skusti.

Naudotis soliariumais nebus galima, nes ten liečiamasi prie paviršių nevilkint rūbų.

Kirpyklose bus leidžiama kirpti plaukus, juos dažyti, šukuoti. Nagų salonuose bus galima atlikti manikiūro, gelinio lakavimo paslaugas ir kitaip gražinti nagus.

„Tokie sprendimai priimti įvertinus tai, kad kol kas nesaugu liestis prie veido ir kūno odos kitiems, net su apsaugos priemonėmis, todėl šios paslaugos kol kas negalės būti teikiamos“, – savo feisbuke rašė sveikatos apsaugos ministro patarėja Lina Bušinskaitė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Talentingi vaikai

Video

01:54
01:53
27:22

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką