Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ar ritualinio skerdimo leidimas išgelbės Lietuvos galvijų augintojus?

Skerdykla
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Skerdykla
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos direktorius Darius Dzekčiorius sako, kad jo asociacijos nariams draudimas eksportuoti produkciją į Rusiją tiesiogiai nepakenks, nes jie ir taip jos ten neveždavo. Asociacijos nariams, anot jo, kenkia kiti dalykai.

„Tai yra aukštos kokybės, brangesnis produktas, kuris Rusijos rinkai tiesiog buvo per brangus. Tiesiogiai mūsų ūkininkai nenukentės dėl negalėjimo išvežti produkcijos į Rusiją, bet tuo gali pasinaudoti vietiniai perdirbėjai ir mažinti kainą ir mūsų produkcijai“, – „Žinių radijo“ laidoje „Aktualioji valanda“ ketvirtadienį sakė D. Dzekčiorius.

Pasak jo, šiuo metu asociacijai tenka ieškoti vis įvairesnių rinkų. Vietiniai perdirbėjai, orientuoti į Vakarų Europos rinką – Italiją, Ispaniją, Graikiją.  Lietuviška mėsa esą domisi ir musulmoniškos šalys, tačiau tos rinkos uždarytos dėl ritualinio skerdimo Lietuvoje draudimo. 

Lietuviška mėsa domisi ir musulmoniškos šalys, tačiau tos rinkos uždarytos dėl ritualinio skerdimo Lietuvoje draudimo

„Musulmoniški kraštai yra didelės rinkos - kurios galėtų padėti ne tik mūsų sektoriui, bet ir paukštininkystei, avininkystei. Ritualinio skerdimo draudimas turėtų būti atšauktas“, – kalbėjo D. Dzekčiorius.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius sako, kad ritualinis skerdimas neišgelbės Lietuvos:

„Mes turime daug rinkų: tai visos Europos Sąjungos šalys, į kurias turime teisę vežti (produkciją – red.) Šiandien galime vežti į Prancūziją, Vokietiją, ne Europos Sąjungos šalis Šveicariją, Norvegiją, galime vežti į visas kitas trečias šalis, su kuriomis yra suderinta. Šiandien vežame maisto produktus į 140 valstybių“, – dėstė J. Milius.

Visgi po to jis nurodė, kad tarnyba nėra prieš ritualinį skerdimą ir kad tai tėra ateities klausimas.

„Yra Vokietijoje, yra Prancūzijoje – tas šiandien yra leistina, bet tos šalys kažkodėl nesinaudoja“, – kalbėjo jis.

Visą laidos „Aktualioji valanda“ įrašą klausykite čia.

Žinių radijas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką