Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 15d. 16:21

ES ministrai siūlo kitąmet griežtinti menkių žvejybą Baltijos jūroje

Sugautos menkės
„Pixabay“ nuotr. / Sugautos menkės

Siekiant išvengti rytinių menkių priegaudos, kitais metais nuo gegužės iki rugpjūčio pabaigos turėtų būti draudžiama bet kokia žvejyba pagrindinėse menkių neršto teritorijose Baltijos jūroje.

Dėl to pirmadienį sutarta Europos Sąjungos (ES) Žemės ūkio ir žuvininkystės taryboje, pranešė Žemės ūkio ministerija.

Lietuvai rytinės Baltijos jūros dalies menkių tikslinei ir mėgėjų žvejybai numatoma neskirti nė vienos tonos. Centrinio Baltijos jūros baseino strimelių žvejybos galimybės Lietuvai mažinamos 10 proc., šprotų – 22 proc., centrinio Baltijos jūros baseino lašišų – 5 proc., vakarinės Baltijos jūros dalies menkių – 60 proc., taip pat įvedami žvejybos draudimai ir ribojimai žuvų neršto metu.

Dėl itin prastos beveik visų Baltijos jūros žuvų rūšių būklės Europos Komisija (EK) pasiūlė stipriai mažinti žvejybos kvotas beveik visiems žuvų ištekliams, o rytinės Baltijos jūros menkių tikslinę ir mėgėjų žvejybą visai uždrausti.

ES Žemės ūkio ir žuvininkystės taryboje Lietuvai atstovavęs žemės ūkio viceministras Evaldas Gustas sako, kad pasiektą susitarimą vertina pozityviai, nes jame atsižvelgta į Lietuvai svarbius klausimus.

„Pirmiausia, nebus siekiama įdiegti papildomų kontrolės priemonių priegaudai fiksuoti. Mes aiškiai pasakėme, kad tokios papildomos priemonės taps nepakeliama finansine ir administracine našta mūsų žvejams. Antra, šprotų kvota bus mažinama ne 25 proc., o 22 proc. O svarbiausia tai, kad EK išgirdo mūsų prašymus ir įsipareigojo pateikti teisinį pasiūlymą dėl socialinių-ekonominių pasekmių suvaldymo, kuris bus itin aktualus mūsų žvejams, netenkantiems galimybių tęsti savo veiklą dėl krizinės situacijos Baltijos jūroje“, – pranešime sakė E.Gustas.

Anot jo, kol kas pasiektam kompromisui negalima visiškai pritarti, nes reikia pamatyti konkrečius teisės aktų pasiūlymus.

Europos aplinkos, jūrinių reikalų ir žuvininkystės komisaras Karmenu Vella Liuksemburge pažadėjo nedelsiant pateikti Europos jūrinių reikalų ir žuvininkystės fondo reglamento keitimo projektą dėl visiško žvejybos nutraukimo priemonės atnaujinimo – ji nustojo galioti 2017 metų pabaigoje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:42
01:24
24:49

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką